Jak tymczasowo edytować stronę internetową w Chrome?


10

Chcę tymczasowo edytować stronę wyświetlaną w Chrome na moim telefonie, coś podobnego do funkcji sprawdzania elementu na pulpicie Chrome . Rozumiem, że to tymczasowe, ale chcę zrobić kilka testów.

Nie widzę tej opcji w samej aplikacji, czy potrzebuję rozszerzenia, innej aplikacji, czy jest to niemożliwe?


Sklep internetowy Chrome (rozszerzenia) nie jest dostępny w Chrome na Androida i nie spotkałem też żadnego rozszerzenia w Internecie.
Firelord

Odpowiedzi:


7

Uruchomienie następującego fragmentu kodu na pasku adresu URL działa zarówno w Chrome na komputery, jak i Androida:

javascript:document.body.contentEditable='true'; document.designMode='on'; void 0

Jedna ważna uwaga: po skopiowaniu i wklejeniu kodu do paska adresu Chrome automatycznie usuwa javascript:część z niego. Musisz dodać to z powrotem, inaczej nie zadziała!

Ma to na celu zapobieganie uruchamianiu złośliwego kodu przez głupich użytkowników, którzy myślą, że wygrają iPada lub zdobędą +1,000 znajomych z Facebooka, jeśli skopiują trochę podejrzanego JS do paska adresu.

Ma to wpływ na to, że całą stronę można edytować .

Możesz wtedy wykonać polecenie Drukuj> Zapisz jako PDF, jeśli chcesz zapisać edytowaną stronę internetową.


Jestem profesjonalnym programistą, więc zdecydowanie ma to dla mnie zastosowanie. Nie muszę dodawać, że nie ponoszę odpowiedzialności, jeśli zrobisz coś w ten sposób, np. Fałszując stronę firmy, dziękuję, Twoje zamówienie zostało potwierdzone , aby wyłudzić od nich produkty za pomocą fałszywego zrzutu ekranu / wydruku.

Pierwotnie dostałem kod z Stack Overflow, gdzie jest 28 takich pytań .


2
To działa! Możesz przynajmniej edytować tekst strony i usuwać obiekty ze strony.
Jerry101

1
Nie jestem pewien, jak to działa, kiedy kopiuję go na pasek adresu, wyszukuje te hasła w Chrome (zarówno na komputery, jak i na telefony komórkowe).
Bibz

Tak, masz rację, brakowało mi części strippingowej, ponieważ adres URL był zbyt długi.
Bibz

4

Warto zapoznać się z tym oficjalnym przewodnikiem: Zdalne debugowanie na Androida z Chrome . Polega na podłączeniu telefonu do komputera i debugowaniu strony za pomocą Chrome DevTools.


1
To bardzo interesujące, ale miałem nadzieję, że będę mógł skorzystać tylko z telefonu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wypróbuję twoją metodę. Dzięki.
Bibz

1

Aby zatrzymać edycję strony, możesz użyć tego:

javascript:document.body.contentEditable = 'false'; document.designMode='off'; void 0


0

Najpierw dodaj „view-source:” przed „http: //” Następnie wpisz to w pasku adresu javascript: document.body.contentEditable = 'true'; document.designMode = 'on'; nieważne 0


user218255 Działa to świetnie. Dziękuję Ci. Ale jak wrócić, po edycji kodu? Aby zobaczyć zmiany. Stefan
Stefan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.