Jak można zapisać i wyświetlić całą stronę internetową na urządzeniu z Androidem?


34

Są sytuacje, w których muszę zapisać „pełną” stronę internetową do czytania offline. Mogę to łatwo zrobić w systemie Windows, zapisując stronę internetową, ale nie w systemie Android.

Używam Chrome na Androida i nie widzę opcji „zapisz” . Zamiast tego widzę „Zapisz link”, który, jak sądzę, zapisuje „tylko wersję „czystego HTML” witryny, do której prowadzi link.

Próbowałem tego, ale kiedy przeglądam go w przeglądarce HTML, wiele niezbędnych formatowań CSS i wszystkie obrazy zostały utracone, co spowodowało, że informacje wprowadzały w błąd i były niekompletne. (PS Myślałem, że pobrałem całą stronę, a wina programu HTML Viewer polegała na tym, że nie renderowała wszystkiego, ale się myliłem, ponieważ Chrome na pulpicie wyświetlał również wersję „tylko HTML”, gdy przenosiłem te strony na laptopa Bluetooth ).

Moje pytanie brzmi: jaki sposób mogę pobrać „pełną” stronę internetową na mój smartfon z Androidem . Jest OK, jeśli nie mogę wyświetlić tego na swoim smartfonie, ale wszystko powinno być na swoim miejscu, kiedy przeglądam na moim laptopie po przeniesieniu. Jest również OK, jeśli jest zapisany jako plik PDF.

(PS Pytam o to, ponieważ bardzo często korzystam z Internetu w moim smartfonie, ponieważ mój laptop nie jest podłączony do Internetu. Chcę też przenieść go do laptopa, ponieważ nie chcę wyświetlać tych „ważnych” stron na mały ekran, jest niewygodny).


Dla mnie „Zapisz link” Chrome właściwie działa całkiem dobrze. Zwłaszcza w przypadku wpisów na blogu z wieloma komentarzami, w których formatowanie w pliku PDF nie jest dostosowane do urządzeń mobilnych.
heiner

Nowdays chrome może zapisywać strony - wystarczy dotknąć ikony pobierania, a następnie pojawi się w „Zapisanych stronach”.
JonasCz - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


17

W chrome dla urządzeń mobilnych możesz zapisać otwartą stronę internetową jako plik PDF. Aby to zrobić, musisz zainstalować Google Cloud Print .

Po zainstalowaniu najpierw otwórz żądaną stronę internetową w chrome.

Moja strona została otwarta w Chrome Mobile

Następnie kliknij ikonę menu i wybierz opcję Drukuj . Tam możesz wybrać opcję Zapisz jako PDF .

Opcja drukowania Chrome

Wybierz lokalizację i kliknij przycisk Zapisz. Powinno to zapisać plik PDF bieżącej strony internetowej, który można odczytać za pomocą dowolnej przeglądarki plików PDF dostarczonej ze smartfonem.

Zapisz jako opcję PDF

Mam nadzieję że to pomoże.


1
@ Przełącz Swobodnie działa to tylko wtedy, gdy masz aplikację Google Cloud Print . Zredagowałem tę odpowiedź, aby to powiedzieć.
Sri Harsha Chilakapati

Lub jeśli masz aplikację Adobe Acrobat.
Nadav S.

@ Sri Harsha Chilakapati thanx =) Musiałem jednak użyć innej metody. Ale sztuczką było zainstalowanie Cloud Print . Jeszcze raz dziękuję =)
Przełącz

Pliki PDF zawierają podziały stron pośrodku obrazów :(
endolith

9

Możesz również zapisać jako plik PDF w przeglądarce Firefox. Wystarczy przejść do menu -> strona -> Zapisz jako PDF

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj2

Przeglądarka UC:

  • Oprócz dodatku „Zapisz do pliku PDF” jest jeszcze jeden dodatek do przeglądarki UC, którym jest strona Zapisz

Pozwala zapisać stronę jako kompletny plik HTML lub plik tekstowy. Zapisz jako HTML do zapisania wraz z obrazami w wybranym katalogu i przenieś zapisany .mhtplik na komputer, aby obejrzeć go później. Domyślnym katalogiem jest folder UCDownloads.

Screenshot_UC_Browser_Save_Page_addon

Zrzut ekranu - kliknij, aby powiększyć

Przeglądarka Opera:

  • Opera pozwala na zapisywanie stron offline, ale nie można ich wyświetlać na komputerze, więc jeśli chcesz po prostu wyświetlić stronę w smartfonie, gdy nie masz połączenia z Internetem. W przeglądarce Opera Mobile i Opera Mini otwórz dowolną stronę i naciśnij +znak w lewym górnym rogu paska adresu i wybierz Save for offlineopcję, aby wyświetlić Savedpowiadomienie o wiadomości Toast za stronę . Aby otworzyć zapisaną stronę, przejdź do strony Szybkie wybieranie i wybierz Saved pagesikonę szybkiego wybierania, aby otworzyć listę zapisanych stron.

Screenshot_Opera_Save_for_offline Screenshot_Opera_saved_page


2

W standardowej przeglądarce Androida dostępna jest opcja „Zapisz do przeglądania offline”. Używam go na codzień.


Przeglądarka zapasowa różni się w zależności od telefonu. Który masz na myśli?
endolith


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.