Przeprowadziłem się z moim routerem: usługi lokalizacyjne go nie rozumieją


18

Więc wyprowadziłem się, niosąc mój router Wi-Fi. Skonfigurowałem go w nowym miejscu, ale teraz, za każdym razem, gdy korzystam z usługi lokalizacyjnej, rozpoznaje mój router i umieszcza mnie pod moim starym adresem ... W jakikolwiek sposób mogę wymusić rozpoznanie nowej lokalizacji dla mojego routera?

Dzięki!


Wygląda na to, że lokalizacja twojego adresu IP się nie zmieniła. Jeśli masz statyczny adres IP (zwykle używany w USA, mniej w Europie), musisz poczekać na zmianę rekordu. Upewnij się, że poinformowałeś swojego dostawcę usług internetowych o przeprowadzce.
GiantTree

4
@gianttree - jest to problem usług lokalizacyjnych, a nie problem IP. Google
zapisał

AFAIK twoja lokalizacja jest przechowywana na przełączniku sieciowym twojego dostawcy usług internetowych (przynajmniej tam, gdzie mieszkam). Google może, ale nie musi, zapisać tę lokalizację na podstawie różnych różnych właściwości (MAC, IP, SSID itp.).
GiantTree

Odpowiedzi:


5

Mam ten sam problem z routerem WLAN, który niedawno kupiłem. Po podłączeniu telefonu komórkowego bez GPS zwykle umieszcza mnie w miejscu byłego właściciela. Zakładam, że lokalizacja routera jest powiązana z unikalnym adresem MAC routera - nie z jego adresem IP ani identyfikatorem SSID, które zmieniły się teraz.

Artykuł ZdNet mówi, że baza danych lokalizacji zostanie zaktualizowana po podłączeniu telefonu komórkowego z włączonym GPS do tego routera. Więcej informacji o usłudze lokalizacyjnej Google można znaleźć tutaj .


2

Aby przesłać prośbę do Google o aktualizację bazy danych, wyślij opinię z aplikacji Mapy Google .

  1. Otwórz Mapy Google.
  2. Dotknij menu (trzy linie).
  3. Kliknij „Prześlij opinię”.
  4. Kliknij „Zgłoś problemy z lokalizacją”.

Tego wymaga Google.

Aby rozwiązać problem bez kontaktowania się z Google: Bazy danych lokalizacji używają adresu MAC routera. W większości routerów możesz zmienić adres MAC, co uniemożliwi wyświetlanie starego adresu. Jeśli w Twojej okolicy znajdują się inne punkty dostępu, może to również wystarczyć, aby usługa lokalizacji zwróciła prawidłową lokalizację.


1

Innym możliwym rozwiązaniem jest zmiana identyfikatora SSID na routerze. To powinno zmusić usługi lokalizacyjne do ponownej próby lokalizacji


1

Mam ten sam problem.

NAPRAWIONY. Aktualizacja i poprawienie lokalizacji zajęło około 5 minut.

  1. Podłącz swój telefon do routera Wi-Fi z włączonym GPS. Uruchom mapy Google i upewnij się, że niebieska kropka przesuwa się w prawidłową lokalizację (Uzyskaj sygnały satelitarne w pobliżu okna). Mój stopniowo przesuwał się ze starego adresu na nowy.

  2. Podłącz tablet (np. Użyłem Samsunga S2), połącz się z Wi-Fi i włącz GPS. Uruchom mapy Google i ponownie upewnij się, że niebieska kropka przesuwa się w prawidłową lokalizację (uzyskaj sygnał satelitarny w pobliżu okna)

  3. [Prawdopodobny opcjonalny] - Uzyskaj lokalizację domową na mapach Google, upuszczając pinezkę pod nowym adresem i nazywając ją Home. Zmieniłem także Icon na dom

Kiedy niebieska kropka przeniosła się na kilka urządzeń z GPS, mój laptop / komputer również zaktualizował lokalizację niebieskiej kropki. (po zamknięciu i ponownym otwarciu map G)

mam nadzieję, że to też dla ciebie zadziała.

Wile E Coyote


To działało tymczasowo na kopalni, ale wrócił do starego adresu następnym razem podłączony do wifi ...
StinkyCat

0

Wyłącz opcję programisty w Ustawieniach -> System i uruchom ponownie telefon, a wyczyści wszelkie fałszywe dane o lokalizacji. To zadziałało dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.