Jak mogę zachować ustawienia po flashowaniu ROM?


9

Rozważam sflashowanie mojego SGS do niestandardowej pamięci ROM. Nie podoba mi się jednak perspektywa ponownej konfiguracji wszystkiego. Większość aplikacji na moim telefonie i większość definicji nie powinna być zależna od pamięci ROM, więc chciałbym móc wykonać kopię zapasową wszystkich ustawień, flashować pamięć ROM, a następnie je przywrócić. Obejmuje to:

  • wszystkie zainstalowane aplikacje
  • wszystkie ustawienia aplikacji (preferencje programu uruchamiającego, aktywne widżety itp.)
  • dzwonki, tła itp.

Czy jest na to sposób?

Odpowiedzi:


12

Titanium Backup z Android Market !

Z technicznego FAQ:

  1. Czy może tworzyć kopie zapasowe i przywracać aplikacje na różnych ROMach, a nawet na różnych telefonach?

    • TAK, bez ograniczeń.

Chociaż masz również:

Czy można wykonać kopię zapasową ustawień SMS, MMS i systemowych?

  • Pamiętaj, że jeśli wykonasz kopię zapasową i przywrócisz wszystkie ustawienia systemu na bardzo różnych ROMach, będziesz sam. Przed przywróceniem na innej pamięci ROM zdecydowanie zaleca się włączenie opcji „Migracja danych” w ustawieniach Titanium Backup.

2
Czy Titanium nie wymaga przywracania do tej samej pamięci ROM, co kopia zapasowa?
Nathan Fellman,

1
Niekoniecznie z podręcznika wiki. Migruj dane systemowe: użyj tego przed przywróceniem danych systemowych z innej (niekompatybilnej) pamięci ROM lub nawet innego modelu telefonu
Dr G

1
Użyłem Titanium po flashowaniu do nowej pamięci ROM bez konieczności powrotu. W wersji bezpłatnej musisz ręcznie potwierdzić każdą aplikację, co jest uciążliwe, ale słyszałem, że dzięki wersji płatnej możesz zrobić to wszystko na raz. Pamiętaj, że czasami pamięć ROM ma bardziej aktualną wersję konkretnej aplikacji, w zależności od tego, gdzie zacząłeś (na przykład Samsung Galaxy S ma 2.2 dla MMS, klawiatury itp.), Podczas gdy moja niestandardowa pamięć ROM ma 2.2.1 wersje).
Szansa

2
Mogę potwierdzić, że Titanium wcale nie wymaga tej samej pamięci ROM. Jestem pewien, że w wielu przypadkach można tego dokonać przy użyciu zupełnie innych urządzeń. Wersja płatna znacznie ułatwia. Jest to jedna z niewielu aplikacji, które kupiłem i na pewno jest wart swojej ceny.
Matthew Przeczytał

Aby potwierdzić, że działa między różnymi urządzeniami i wersjami, użyłem go do migracji z HTC Buzz do Motorola Droid 2. Jak już powiedziano, należy uważać na rzeczy związane z systemem (w tym SMS-y, dzienniki połączeń itp.), Które mogą zepsuć rzeczy (na przykład przymusowe zamknięcie na SMS). Ponadto opcje rozwiązywania problemów zapewniają dodatkową pomoc na wszelki wypadek.
Izzy

1

Zastanów się też, zanim utworzysz kopię zapasową nandroid!


Dobra rada, ale nandroid nie pozwala na przywracanie tylko ustawień. To chyba powinien być komentarz?
Matthew Przeczytał

@MatthewRead True w obu przypadkach. Nie byłem pewien, czy mogę zmienić inny post. Nandroid to bóg wysłany, gdy twoje próby przywrócenia ustawień za pomocą TB idą nie tak. Uratowałem mój bekon!
collabeta

Drobna aktualizacja - Appextractor w Sklepie Play pozwala na ekstrakcję częściowych danych z nandroida.
Nathan Fellman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.