Wyświetlanie stanu baterii gadżetu Bluetooth w telefonie


16

Mam zestaw słuchawkowy Bluetooth (BlueBuds X), który wykorzystuje baterię. Chcę poznać jego stan baterii bezpośrednio z telefonu. Szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć rozwiązania, które nie byłoby oszustwem.

Czy można wyświetlić procent baterii w telefonie (najlepiej na pasku powiadomień)?

Odpowiedzi:


8

Jest to możliwe na Androidzie, przynajmniej na Lollipop. Ta funkcja zależy od zestawu słuchawkowego Bluetooth wysyłającego poziom naładowania baterii we właściwym formacie.

Jeśli zestaw słuchawkowy obsługuje tę funkcję, na ekranie ustawień zobaczysz opcję dla urządzenia Bluetooth. Opcja będzie znajdować się tuż nad polami wyboru dźwięku połączenia i multimediów. Jeśli nie widzisz tej opcji, zestaw słuchawkowy albo nie wysyła danych baterii, albo nie wysyła jej we właściwym formacie.

Po włączeniu zobaczysz ikonę do wypełnienia po lewej stronie paska powiadomień. Potwierdziłem to za pomocą taniego zestawu słuchawkowego z Chin.1

Podczas korzystania z mojego Sony SBH80 z moim Z3, po prostu używam rozwijanego ekranu powiadomień, który pokazuje stan baterii w godzinach i żywotności w trybie gotowości.


1

W Androidzie 8.0 (O) funkcjonalność została dodana do AOSP XDA


1
Interfejs API został dodany, ale nie ma jeszcze GUI, więc to nie pomaga użytkownikom szukającym tej funkcji. Być może zostanie dodany do oficjalnej wersji O, ale to tylko spekulacje.
Dan Hulme

1

Na moim pikselu 2 Android 8.1 podłączyłem słuchawki Shuhua ... Brak interfejsu użytkownika dla baterii słuchawek. Jedynym sposobem na sprawdzenie baterii jest przejście do ustawień -> podłączone urządzenia -> Bluetooth, a następnie poziom naładowania baterii.

Zainstalowałem aplikację BatOn .

Oświadczenie: - nie jestem pewien, czy te słuchawki obsługują API poziomu naładowania baterii - może istnieć sposób na wyświetlenie baterii Bluetooth bez aplikacji BatOn ... Ale nie mogłem jej znaleźć.


1

Zaktualizowałem do Oreo kilka dni temu na moim plusie 5 i ku mojemu miłemu zaskoczeniu widzę, że pokazuje się stan baterii moich słuchawek Bluetooth. Co za miły dodatek i coś, o co naprawdę byłem zazdrosny od iOS, ale nie mam powodu, aby kupować iPhone'a.


0

Najnowsze kompilacje CM13 dodały obsługę tej funkcji. Działa / działa / zachowuje się tak, jak w iOS, wyświetlając mały pionowy pasek obok symbolu Bluetooth w pasku powiadomień w nocy. Najlepsze jest to, że działa z moim Jaybird BBX


0

Na magazynie Android jest to niemożliwe ze względów bezpieczeństwa, komunikaty o poziomie baterii są blokowane daleko poza Android SDK. Na przykład tryb cyjanogeniczny pokazuje poziom naładowania baterii bez żadnego problemu. Możesz jednak wypróbować aplikacje 3d-party, takie jak Baton , który próbuje wypełnić taką lukę funkcjonalną.


1
Dlaczego „bezpieczeństwo” miałoby temu zapobiegać?
Mateusz

0

Na Androidzie nr Niektóre urządzenia Bluetooth, takie jak zestaw słuchawkowy, mogą zgłaszać stan baterii do telefonu, ale system Android w przeciwieństwie do systemu iOS nie wdrożył tej funkcji w systemie podstawowym. Niektórzy dostawcy, tacy jak Jabra lub Platonic, tworzą swoje aplikacje w Sklepie Play, które pokazują poziom naładowania baterii w zestawie słuchawkowym, ale JarBirds tego nie zrobił.


2
Mój LG G4 na Androidzie Lollipop (5.1) pokazuje baterię zestawu słuchawkowego Matrix2 na pasku stanu bez dodatkowych aplikacji. Istnieje możliwość niekompatybilności protokołu między iOS i Androidem lub niektórych konkretnych urządzeń, które go nie obsługują, ale na pewno działa w co najmniej jednym przypadku.
Bob

Kiedyś działał również na moim LG G3 z Lollipop. Uaktualniłem do Cyanogenmod 13 (ptasie mleczko) i przestał działać! :( Używam zestawu słuchawkowego mpow swift.
papadi

Źle. Działa dobrze w systemie Android 5.1.1 dla moich słuchawek August BT od razu po wyjęciu z pudełka.
m0skit0
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.