Jak przesyłać pliki między BlueStacks a komputerem z systemem Windows?


17

Używam BlueStacks App Player. Czasami muszę przesyłać pliki między BlueStacks (karta SD) z / do mojego systemu Windows.

Wydaje mi się, że znajduję plik, w którym przechowywane są dane na karcie SD <BLUESTACKS_DATA>/Android/SDCard.sparsefs/Store, ale nie widzę zawartości i nie mogę jej łatwo zmienić na moim komputerze.

Czy są jakieś sposoby przesyłania plików między nimi?

Odpowiedzi:


20

Dla aplikacji BlueStacks App Player dla systemu Windows w wersji 0.9.0.4049 i wyższej

Istnieje folder współdzielony między BlueStacks a Windows:

  • BlueStacks: /sdcard/windows/BstSharedFolder(może być konieczne zainstalowanie aplikacji eksploratora plików, takiej jak „ES File Explorer”, aby uzyskać dostęp do tego folderu)
  • Windows: <BLUESTACKS_DATA>/UserData/SharedFolder(domyślnie <BLUESTACKS_DATA>jest to C:/ProgramData/BlueStacks. Jest to ustawiane podczas instalacji BlueStacks).

    Na urządzeniu z systemem Windows 10, stwierdzono w miejscu C:/BlueStacks/Engine/UserData/SharedFolderlub C:/ProgramData/BlueStacks/Engine/UserData/SharedFolderlub C:/BlueStacksData/Bluestacks/UserData/SharedFolder.

Metoda ręczna (BlueStacks ↔ PC)

Skopiuj / umieść wszystkie pliki, które chcesz przenieść do jednego folderu (za pomocą „ES File Explorer” na BlueStacks lub „Windows Explorer” na PC), a te pliki zostaną pokazane w innym folderze.

Prosta metoda (tylko PC → tylko BlueStacks)

W BlueStacks otwórz „Ustawienia BlueStacks”, kliknij „Importuj pliki systemu Windows” i kliknij Proceed. Pojawi się okno dialogowe wyboru plików, w którym możesz wybrać plik, który chcesz zaimportować (porady: możesz wybrać wiele plików, przytrzymując Ctrli klikając inne pliki). Na koniec kliknij Open. BlueStacks skopiuje pliki do tych samych folderów współdzielonych wymienionych powyżej.

Numer referencyjny: Jak Dostęp do plików na komputerze z BlueStacks?


1
Możesz także przeciągnąć i upuścić plik na Bluestacks z systemu Windows, aby skopiować go do domyślnej lokalizacji w systemie Android (SDCARD-> windows-> BstSharedFolder).
David d C e Freitas

w Win 10 jest to C: \ ProgramData \ BlueStacks \ UserData \ SharedFolder
JerryGoyal

Może nie być możliwe użycie Eksploratora plików ES do przeniesienia aplikacji do folderu współdzielonego z Windows - spróbuj zamiast tego użyć wbudowanego (Ustawienia> Pamięć> Eksploruj). Ponadto, w moim przypadku było [installation directory]\Engine\UserData\SharedFolder- przy użyciu wbudowanego paska wyszukiwania Eksploratora Windows szybko go znalazłem.
Pozew Fund Moniki w dniu


3

korzystaj z aplikacji do importowania plików Windows dołączonej do bluestacks.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Jeśli chcesz przesłać stosunkowo duży plik (np. 1 GB):

  1. Pobierz Droid Splitter na swój niebieski stos i podziel duży plik na mniejsze części za pomocą Droid Splitter.
  2. Przenieś mniejsze pliki do folderu współdzielonego jeden po drugim (jeśli utkniesz, może być konieczne ponowne uruchomienie Blue Stack lub laptopa).
  3. Po przesłaniu plików dołącz mniejsze pliki za pomocą Droid Splitter. Jeśli nie możesz dołączyć do mniejszych plików, być może będziesz musiał przenieść je na telefon z Androidem i użyć Droid Splitter, aby dołączyć do mniejszych plików.

Próbowałem tego i na pewno zadziałało. Powodzenia :-)


2

Możesz zainstalować aplikację Total Commander w BlueStacks wraz z wtyczkami FTP i SCP / SFTP (SSH) i przesyłać pliki przez sieć na komputer lokalny. Na komputerze Mac SSH można włączyć i przenieść na swój komputer localhostza pośrednictwem SSH. W systemie Windows możesz zainstalować serwer FTP na komputerze, aby aplikacja mogła połączyć się z Twoim adresem IP za pomocą protokołu FTP.


2

BlueStacks zapewniają jedynie dostęp do podfolderu karty SD, /storage/sdcard/windows/BstSharedFolderktóry w systemie Windows ma ścieżkę C:\ProgramData\BlueStacks\Engine\UserData\SharedFolder. Najprostszym sposobem jest więc umieszczenie tam niektórych plików, a następnie użycie aplikacji do zarządzania plikami na Androida (np. TotalCommander, która może przenosić całe foldery), aby przenosić pliki tam, gdzie są potrzebne na karcie SD.


/ EDYCJA: reszta tej odpowiedzi wydaje się już nie działać. Zostawiam go tutaj, jeśli chcesz wypróbować go ze starszą wersją BlueStacks .

Możliwe jest również uzyskanie pełnego dostępu do karty SD przy bardziej złożonych manipulacjach.

BlueStacks przechowuje kartę SD jako rodzaj wirtualnego dysku obrazu, w systemie Windows jest w C:\Program Data\BlueStacks\Android\SDCard.sparsefslub w C:\ProgramData\BlueStacks\Engine\Android\SDCard.vdizależności od wersji. Zasadniczo możesz zrobić, że możesz utworzyć nowy wirtualny dysk obrazu, ale sformatowany wFAT , co pozwoli na montaż zarówno w systemie Android, jak i Windows! Następnie zobaczysz dysk obrazu wirtualnego jako dysk w „Moim komputerze”.

Aby zejść tą drogą, potrzebujesz dwóch programów:

  1. Twórca dysku wirtualnego (np. DATA.IMG Maker ).
  2. Narzędzie do montowania obrazów (np. OSFMount ).

Następnie możesz sformatować FATza pomocą narzędzia do formatowania systemu operacyjnego.

Na koniec musisz zabić wszystkie procesy BlueStacks (tzn. Zaczynają się od „HD- *”) i zmienić ścieżkę do obrazu sdcard za pomocą regedit at HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BlueStacks\Guests\Android\BlockDevice\2\Path.

Samouczek krok po kroku na temat tego podejścia znajduje się w samouczku 7labs.io .


1

Korzystanie z ES Explorer

1 - Pobierz Es z App-store i włącz i połącz WiFi

2- Otwórz ES Menu Przejdź do sieci LAN, na komputerze udostępnij folder (dostęp do odczytu / zapisu / wszyscy) w sieci i włącz wykrywanie sieci

3- Zeskanuj lub dodaj adres IP komputera z systemem Windows i użyj polecenia Windows user / pass

4- Teraz możesz łatwo skopiować pliki wklejania między dwoma urządzeniami

To będzie działać w 100%


1

Kiedy zainstalowałem bluestacks, miałem aplikację o nazwie Root Explorer. Szafka na dokumenty z literą R.

Po prostu otwórz, pamięć, karta SD, [lokalizacja pliku], „przytrzymaj kliknięcie”, wyślij, do systemu Windows. (Poczekałem kilka sekund, aż pojawi się okno Zapisz)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.