Czy istnieje sposób używania skryptów użytkowników / skryptów Greasemonkey w przeglądarce Androida lub Dolphin HD?


22

Chciałbym móc używać skryptów użytkownika w Androidzie. Czy to w ogóle możliwe? Przeczytałem, że to było kilka miesięcy temu i wypróbowałem samouczek, którego już nie mogę znaleźć, ale nie zadziałał.

To pytanie może być związane z innym, które przesłałem, ale uważam, że mogą one mieć zupełnie inne odpowiedzi.


Odpowiedzi:


5

Użyj OilCan - „Greasemonkey na sterydach dla Androida”.


Próbowałeś tego? Jestem pewien, że to ten, którego próbowałem, ale nie mogłem dostać się do pracy. To było jakiś czas temu, kiedy wciąż byłem nowy na Androidzie, więc mogę mieć teraz więcej szczęścia.
Matt

Jeszcze tego nie próbowałem. Wygląda fajnie, więc spróbuję wkrótce i zobaczę, co się stanie.
Rohan Singh,

11

Aktualizacja 2019:

Moim preferowanym sposobem na uzyskanie skryptów użytkownika na Androida byłoby teraz użycie przeglądarki Firefox, która ma działające, dobrze utrzymane dodatki dostępne zarówno dla Greasemonkey, jak i Tampermonkey (wyszukaj je za pomocą menu dodatków w aplikacji Firefox).

Wklejanie javascript do paska adresu nadal działa (przynajmniej w Chrome), ale pamiętaj, że Chrome usuwa teraz javascript:prefiks po wklejeniu kodu. Jeśli nie wpiszesz go ponownie, po prostu przeprowadzi wyszukiwanie w sieci.

Mobilne wersje Chrome i Opery (także teraz oparte na Chromium) nie obsługują dodatków skryptów użytkownika, ale samodzielna aplikacja Tampermonkey jest nadal dostępna w Sklepie Play. Nie był aktualizowany od 2013 roku, ale wciąż dotyczy tylko prac. Jednak ze względu na swój wiek nie będzie obsługiwał wielu funkcji obecnego API Greasemonkey / Tampermonkey ani ogólnie nowoczesnych witryn internetowych. W rezultacie wiele skryptów użytkownika nie będzie działać bez modyfikacji. Trudno jest również dowiedzieć się, jak zainstalować je w pierwszym odtwarzaczu (użyj narzędzia „Textarea” ukrytego w Ustawieniach zaawansowanych). Istnieją również rozszerzenia Tampermonkey dla przeglądarek Dolphin i UC dostępne w Sklepie Play. Nie próbowałem ich, ale nie były aktualizowane od 2016 roku.

Oryginalna odpowiedź na rok 2013:

Rozwiązanie 1. Użyj Tampermonkey . Tampermonkey jest bardziej popularny jako rozszerzenie do Chrome, ale jest również dostępny jako samodzielna aplikacja na Androida. Działa jako lekka przeglądarka i umożliwia zarządzanie skryptami użytkownika i automatyczne uruchamianie ich. Niestety nie ma wielu funkcji znalezionych w innych popularnych przeglądarkach, ale obsługuje API Greasemonkey.

Rozwiązanie 2. Użyj Opera Mobile, która ma wbudowaną obsługę skryptów użytkownika, ale nie ma funkcji zarządzania skryptami i nie obsługuje interfejsu API Greasemonkey. Przejdź do sekcji Preferencje użytkownika opera:config, a następnie zaznacz „Zawsze ładuj JavaScript użytkownika” i „JavaScript użytkownika”. Wprowadź ścieżkę do folderu (nie pliku) w polu „Plik JavaScript użytkownika” (używam / sdcard / userscripts /), a następnie zapisz ustawienia. Zapisz swój skrypt użytkownika w tym folderze z .user.jsrozszerzeniem. Uwaga: działa to w OM12, ale wydaje się, że obecnie wersja beta OM14 nie obsługuje skryptów użytkownika.

Rozwiązanie 3. Uruchom skrypt użytkownika ręcznie za pomocą bookmarkletu lub wklej ten skrypt javascript bezpośrednio w pasku adresu przeglądarki:

javascript:(function(){var a=document.createElement("script");a.src="http://path.to/myscript.user.js";document.head.appendChild(a);})();

Ta technika jest nużąca, ale zasada ta powinna działać w większości przeglądarek. Nie masz jednak obsługi interfejsu API Greasemonkey. Powyższy kod powinien działać bez modyfikacji w standardowej przeglądarce Androida i może zostać zapisany jako bookmarklet. W Chrome Mobile przestrzeń var apotrzebna do ucieczki, tj. var%20a=Zakładki nie wydają się działać, więc musisz wklejać ręcznie za każdym razem.


Myślę, że powinieneś doradzić ludziom, którzy używają trzeciej opcji. Silnik skryptów użytkownika to więcej niż tylko dołączenie pliku js do bieżącej domeny. To nie tylko interfejs API, to funkcje piaskownicy.
m3nda

1
Obecna wersja Opery na Androida nie obsługuje javascript użytkownika.
Protektor jeden

Niestety opcja 3 nie działała dla mnie. Po prostu przeszukał ciąg znaków w wyszukiwarce Google, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że javascript:część z przodu nie wklejała się w pasek adresu URL (jakie to
irytują

2

Użyj aplikacji Habit Browser lub Slepnir Browser . Oba obsługują skrypty użytkowników. Musiałem nieco ulepszyć swoje skrypty, aby działały (inaczej obsługują zdarzenia), ale oba działają naprawdę dobrze.


Czy masz jakieś instrukcje, jak zainstalować skrypt użytkownika za pomocą któregoś z nich? Bawiłem się Sleipnirem przez godzinę i nie mogłem wymyślić, jak to zrobić.
Draco18s

2

Istnieje podobny do Greasemonkey dodatek dla Dolphin o nazwie Tampermonkey . Istnieje również samodzielna aplikacja Tampermonkey, ale Dolphin jest pełnoprawną przeglądarką niż to.

Istnieje również podobny dodatek do przeglądarki Firefox dla systemu Android, o nazwie USI .


4
Drogi panie, przeglądarka Tampermonkey jest okropna. Bez plików cookie, bez zakładek, bez haseł, bez kart. Jest najsłabszy z bosych kości i nawet nie warty użycia.
Draco18s,

Firefox obsługuje wtyczki na urządzenia mobilne, woot.
rogerdpack,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.