Najlepszy system plików dla zewnętrznej karty SD


25

Mam Galaxy S5 z Androidem 5 i mam nową kartę SD 64 GB. Jaki jest najlepszy system plików dla karty SD? FAT32 nie jest opcją, ponieważ chcę pliki> 4 GB. Który system plików oferuje najlepszą wydajność? Dziękuję za pomoc


Jedynym systemem plików, którego możesz użyć, jest exFAT, ponieważ system plików NTFS nie jest obsługiwany przez system Android. Inne takie jak ext4 lub podobne mogą, ale nie muszą działać, w zależności od pamięci ROM i tego, jak obsługuje je bezpiecznik .
GiantTree

Czy system ext4 nie jest obsługiwany przez sam system Android?
Pytający

Zależy od tego, jak radzi sobie z tym bezpiecznik. Z jednej strony usłyszałem, że działa jak urok, az drugiej nie. Wypróbuj i zgłoś, jeśli możesz.
GiantTree,

4
Jeszcze jedną rzeczą do rozważenia jest to, czy pewnego dnia możesz chcieć uzyskać dostęp do karty przez zewnętrzny czytnik kart - ponieważ wtedy wymagałoby to wsparcia FS również przez komputer. Nie jest to wielka sprawa, jeśli używasz Linuksa - ale w Windowsie, ext4 może ograniczać cię do tylko do odczytu (jeśli w ogóle sobie z tym poradzisz).
Izzy

Odpowiedzi:


14

Odpowiedź na twoje pytanie jest wbudowana w system operacyjny twojego telefonu.
1. Włóż kartę SD do telefonu
2. Ponownie sformatuj kartę SD w telefonie (Ustawienia -> Pamięć masowa / Pamięć i USB)
3. System plików na świeżo sformatowanej karcie SD to taki, który zapewni najlepszą wydajność z twoim telefonem.
4. Poza kontekstem telefonu optymalny system plików to inna historia.


Ważna kwestia: najlepsza prędkość, ale ostatnia stabilność.
Barafu Albino

Tak, uważam exFAT za dobry system plików dla kart SD, ale nie jest obsługiwany na moim starym Androidzie :-(.
pevik

1

O ile rozumiem, powinieneś unikać używanego exFAT, ponieważ jest on znacznie mniej stabilny pod względem błędów niż FAT32, NTFS lub inny system plików, który lepiej radzi sobie z wieloma odczytami / zapisami i ma wiele tabel plików.


0

Odpowiadając na pytanie, system plików używany na standardowych urządzeniach z systemem Android to „ exFAT ”, który jest dostępny z aplikacji Windows Format i własnych narzędzi zarządzania systemem plików Android. Mam nadzieję, że to rozwiało twoje wątpliwości.


4
czy możesz wyjaśnić, dlaczego jest najlepszy?
AADAndroidEnthusiasts

5
A także proszę podać odniesienie do exFAT będącego standardem ? Według mojej wiedzy, Android zwykle nawet nie obsługuje exFAT po wyjęciu z pudełka (z powodu problemów licencyjnych AFAIK).
Izzy


4
FAT to po prostu / dev / null, który od czasu do czasu przechowuje różne rzeczy. Spodziewałbym się, że wyspecjalizowany system plików flash, np. JFFS, YAFFS, będzie bardziej niezawodny.
Mark K Cowan,

I'd expect a specialised flash file system e.g. JFFS, YAFFS to be more robustczy są one obsługiwane w systemie Android od razu po wyjęciu z pudełka?
Suncatcher

0

Ponieważ Android jest oparty na systemie Linux, korzystam z ext4. Nie jestem pewien, czy to jest najlepsze, ale nie widzę, jak to nie mogło działać. Ciekawi mnie system plików zoptymalizowany pod kątem pamięci flash, takiej jak F2FS itp. Wszystkie te pliki można odczytać na każdym z najnowszych systemów Linux i Mac. Nie wiem dla Windows.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.