Jak ustawić niestandardowy dźwięk SMS dla pojedynczego kontaktu?


21

Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, mam telefon HTC Desire Z z oryginalną instalacją Sense.

Mamy działającą usługę monitorowania, która pilnuje różnych serwerów i zaczyna gorączkowo wysyłać mi SMS-y, gdy wszystko nie działa poprawnie.

Chciałbym ustawić osobny dźwięk powiadomienia dla SMS-ów od tego jednego kontaktu. Jak to robisz? Pod kontaktem mam opcję dzwonka, ale wydaje się, że nie ma opcji dla sygnału powiadomienia SMS.


Jak zauważył bstewart poniżej, w Androidzie nie ma rozwiązania „wymagana aplikacja innej firmy”. To tylko trochę zakopane.
Madivad

Odpowiedzi:


7

Idź do swoich kontaktów. Otwórz kontakt, który chcesz spersonalizować tonem wiadomości. Kliknij „edytuj”. Następnie przewiń w dół i kliknij „DODAJ INNE POLE”. Stuknij, aby zaznaczyć znacznik wyboru obok „Dźwięk wiadomości”, a następnie stuknij „OK”. Następnie dotknij „Dźwięk wiadomości”, a powinny pojawić się opcje, np. Pamięć mediów, Zedge itp. Wybierz, którą opcję chcesz wybrać dźwięk wiadomości dla tej osoby. następnie wybierz dla nich dzwonek i dotknij „ustaw dzwonek”. Upewnij się, że następnie „zapisz” ten kontakt.
To działało dla mnie z moim Samsung Galaxy S5. Mam nadzieję, że to Ci odpowiada.


Odpowiedzi, które mają wbudowane rozwiązania, są zawsze najlepsze. Przybyłem tutaj, ponieważ szukałem tej funkcji. Myślałem, że istnieje, ale nie mogłem go znaleźć. Dzięki @bstewart właśnie tego chciałem. Teraz, aby znaleźć dźwięk klaksonu przeciwmgielnego dla SMS-ów Pani :)
Madivad

To musi być poprawna odpowiedź! Dzięki!!!
Yeti

2
Nie działa z systemem Android 6.1.0. W Kontaktach nie ma już akcji „Dodaj kolejne pole”.
Mikko Rantalainen

6

Ryan ma rację i poleciłbym Popup SMS . Używam go od moich G1 dni. Wiele opcji, takich jak szybkie odpowiedzi, niestandardowe wibracje i powtarzanie alertów w celu uzupełnienia niestandardowych dźwięków wiadomości. Trzeba jednak wyłączyć natywne powiadomienia, ale zdecydowanie warto.


1
Ponadto, jak rozumiem, autor stara się to utrzymać, korzystając wyłącznie z darowizn od użytkowników. Dlatego nie zawiera żadnych reklam, jak na przykład Handcent.
Igor Zinov'yev

5

Inną opcją jest Ringo ( Play Store , strona dla programistów ), z której korzystam od ponad roku i działa świetnie tylko do tego celu (mam serwer, który też na mnie krzyczy). Darmowa wersja ma wszystko, czego potrzebuję, ale jest też wersja płatna z większą liczbą opcji.

Zaktualizuj, jeśli używasz Hangouts jako aplikacji do przesyłania wiadomości: Począwszy od Hangouts w wersji 2.1.2 (czerwiec 2014), możesz dostosować dźwięk dla każdej rozmowy. Aby to zrobić:

 1. Otwórz (lub rozpocznij) rozmowę z kontaktem, który chcesz edytować
 2. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu
 3. Wybierz „Ludzie i opcje”
 4. Naciśnij „Dźwięk wiadomości czatu” i wybierz dźwięk, który chcesz

Zaktualizuj, jeśli używasz Messengera jako aplikacji do przesyłania wiadomości: od 2015 r. Lub wcześniej możesz postępować zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co w przypadku Hangoutów powyżej, z wyjątkiem # 4, który wybierzesz „Dźwięk”.


Dzięki! Ringo jest fantastyczny, robi to, co chciałem. Ustawiłem go, aby odtwarzał dźwięki, a aplikacja wiadomości powiadamiała, ale bez dźwięku. Teraz otrzymuję fajne powiadomienia i niestandardowe dźwięki.
Campey,

Link jest martwy i nie jestem pewien, czy to to samo znajdzie Google Ringo - „tanie rozmowy międzynarodowe”.
greenoldman

@greenoldman - Przepraszam, że nie widziałem tego wcześniej. Zaktualizowano link i dodano informacje o Messengerze. Dzięki za heads-upy.
kevinmicke

4

Nie można zmienić tonu powiadomienia dla pojedynczego użytkownika, tylko dzwonek. Być może będziesz w stanie znaleźć SMS-a innej firmy, który pozwoli ci skonfigurować różne dźwięki powiadomień dla określonych użytkowników, ale nie znam ich.


1
Myślę, że Handcent pozwoli ci to zrobić.
Szansa

Handcent to dodatkowa aplikacja do SMS-ów. Technicznie wyłączasz dźwięki z wbudowanej aplikacji i używasz Handcent, który ma więcej opcji konfiguracji, w tym opcję używania niestandardowego dźwięku powiadomienia dla każdej osoby.
Mikko Rantalainen,


0

Jeśli nie chcesz pobierać nowej aplikacji komunikatora, możesz spróbować użyć Alertów kontaktów . Pozwala ustawić niestandardowe dźwięki powiadomień dla każdego kontaktu i działa równolegle z dowolną aktualnie używaną aplikacją do przesyłania wiadomości. Będziesz musiał wyłączyć dźwięki w bieżącej aplikacji komunikatora, aby telefon nie odtwarzał 2 powiadomień jednocześnie.


-2

to właśnie zrobiłem bez żadnych aplikacji innych firm ... przez długi czas korzystałem z go sms ... ale ... jeśli wchodzisz i tworzysz własne foldery plików przez kopiowanie i wklejanie ... voile '!

 1. Otwórz aplikację Moje pliki (domyślny menedżer plików na urządzeniach Samsung)
 2. W obszarze Pamięć lokalna otwórz opcję Pamięć urządzenia
 3. Przeglądaj plik audio, naciśnij go długo, dotknij ikony 3dot i wybierz opcję Kopiuj
 4. w obszarze Pamięć urządzenia znajdź folder „Powiadomienia”, otwórz go i wklej skopiowany plik audio
 5. Teraz otwórz aplikację Wiadomości
 6. Następnie kliknij ikonę 3dot i Ustawienia
 7. Stuknij opcję Powiadomienia, a następnie Dźwięk powiadomienia.
 8. Na otwartej liście powinieneś teraz zobaczyć nazwę swojego pliku audio i wystarczy go wybrać.

1
Odpowiedź zmienia wszystkie dźwięki powiadomień, a nie tylko powiadomienia żądanego kontaktu.
onik
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.