Mój telefon z Androidem został skradziony. Jak powinienem się martwić wszystkimi danymi Google w telefonie?


10

Ok, więc moja Samsung Galaxy 5 została skradziona. Miałem Gmaila, kalendarz, Twitter (tweetdeck), Facebook, ... wszystkie moje dane osobowe.

Nie miałem zainstalowanej żadnej aplikacji, która mogłaby usunąć te informacje z SMS-a (próbowałem zainstalować PlanB przez rynek, ale nie sądzę, aby zadziałało).

Zmieniłem już hasło do google i zmieniam również Facebooka i Twittera.

Czy to wystarczy? Ile z tych informacji (stare e-maile, tweety, ...) są zapisane w pamięci telefonu? Czy mogę uniemożliwić dostęp do tego, zmieniając moje hasła?

Zablokowałem kartę SIM u mojego operatora, więc sądzę, że telefon nie ma obecnie dostępu do Internetu ani linii telefonicznej.

Tutaj w Brazylii możemy również zablokować skradziony telefon komórkowy za pomocą numeru IMEI, ale nie wiem dokładnie, co to oznacza. Czy to zepsuje telefon, czy po prostu uniemożliwi rejestrację w sieci?


Podejrzewam, że PlanB nie będzie działać po zmianie hasła Google.
BMitch

Odpowiedzi:


6

Programy do zdalnego czyszczenia, takie jak Plan B, działają tylko wtedy, gdy telefon nadal ma baterię i nadal ma połączenie danych przez Internet, aby pobrać aplikację, jeśli wstępnie załadowałeś program taki jak LookOut, działałby bez połączenia danych, ale nadal działałby potrzebujesz połączenia z siecią telefoniczną, aby otrzymać SMS-a lub coś podobnego. Jeśli zablokowałeś kartę SIM i / lub zablokowałeś IMEI, to jest już za późno, aby użyć programu do zdalnego czyszczenia, ponieważ nie masz już żadnego sposobu na przesłanie jakiejkolwiek wiadomości do telefonu, musisz wyczyścić przedtem zablokowanie przez operatora telefonicznego czegokolwiek.

Czy masz jakiś kod odblokowujący (wzór, numer lub coś takiego)? Jeśli tak, to powinno powstrzymać złodzieja przed łatwym dostępem do danych w samym telefonie, a jeśli wprowadzą nieprawidłowy kod / wzór kilka razy, całkowicie zablokuje telefon i musisz przejść do trybu online (i zalogować się za pomocą twoje konto Google), aby je odblokować. Najwyraźniej nadal mogą uzyskać dostęp do danych zapisanych bezpośrednio w telefonie, jeśli podłączą telefon do komputera z narzędziami dla programistów Androida i użyją polecenia ADB, ale nawet wtedy niektóre rzeczy, takie jak centralna baza danych kont, są szyfrowane, aby je zatrzymać zdobycie haseł.

Zablokowanie telefonu przez IMEI uniemożliwi innym korzystanie z telefonu w sieci telefonicznej, nie będzie w ogóle wycierania ani blokowania.

Jest też twoja karta SD, złodziej może po prostu wyjąć ją z telefonu i prosto do komputera lub innego telefonu, nic tam nie jest chronione, zobacz to poprzednie pytanie, aby omówić, jakie dane osobowe mogą znajdować się na karcie SD: Czy są jakieś dane kontaktowe na karcie SD?


Pamięć telefonu powinna być również czytelna przez ADB.
Mateusz

@ Matthew, pomyślałem, że musiałeś wprowadzić swój kod blokady, zanim pozwoli on na bezpośredni dostęp, tak jak Blackberrys i podobne? Nie przyszło mi to do głowy, ponieważ mój telefon całkowicie usuwa blokadę, gdy jestem w domu za pośrednictwem aplikacji Odblokuj z Wi-Fi. Uznałem, że właśnie dlatego nigdy nie zostałem o to poproszony. W tym przypadku trochę dziury w zabezpieczeniach.
GAThrawn

1
Nigdy nie musiałem wpisywać kodu w telefonie i nie mogę znaleźć niczego, co sugerowałoby, że jest inny dla innych, chociaż niektórzy chcą takiej opcji . W końcu niewiele można zrobić, aby udaremnić osobę z fizycznym dostępem, chyba że wszystko zaszyfrujesz.
Matthew przeczytał

1
@matthewRead Debugowanie USB musi być włączone w telefonie, aby móc korzystać z adb. To jest domyślnie wyłączone.
Flow

2
@ Flow Tylko po uruchomieniu telefonu. Mam dostęp do mojego telefonu przez adb z trybu odzyskiwania lub pobierania, gdy debugowanie USB było wyłączone, ponieważ oczywiście te tryby nie sprawdzają ustawień systemu operacyjnego.
Mateusz

0

Jeśli masz skonfigurowane konto sasmung, możesz śledzić, blokować i wyczyścić telefon ze strony internetowej firmy Samsung.

Oto ten: Samsung Phone Locator

Ale pamiętaj, to wymagałoby już skonfigurowania konta Samsung.


0

Jeśli Twój telefon został skradziony, możesz użyć menedżera urządzeń z Androidem, aby usunąć dane ze skradzionego telefonu komórkowego, zadzwonić na urządzenie, znaleźć dokładną lokalizację telefonu komórkowego.

Do działania wymaga telefonu komórkowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.