Brakujący przycisk wprowadzania głosowego na standardowej klawiaturze - Lollipop


10

Publikowanie i udzielanie odpowiedzi, aby pomóc innym osobom mającym ten sam problem, co ja. To również zostało zadane tutaj .

Jeśli włączona jest tylko jedna klawiatura, tj. Klawiatura Google - angielski (USA), klawiatura wyświetlana za każdym razem, gdy konieczne jest wprowadzanie tekstu, czasami nie ma ikony mikrofonu (ani żadnej opcji umożliwiającej pisanie głosowe).

Niektóre rzeczy, które mogą się nie wyświetlać:

  • Ikona mikrofonu (w starszych wersjach Androida była obok spacji na klawiaturze ekranowej)
  • Naciśnięcie i przytrzymanie spacji nie powoduje wyświetlenia ekranu wyboru wejścia (który normalnie zawierałby pisanie głosowe jako opcję).

Proszę odnieść się do mojej własnej odpowiedzi poniżej https://android.stackexchange.com/a/104896/198

Odpowiedzi:


9

Spróbuj zainstalować aplikację Google ze Sklepu Play .

Wyłączyłem aplikację Google na telefonie i polecenia głosowe zniknęły z klawiatury. Po ponownym włączeniu ikona mikrofonu wróciła. Mam nadzieję, że to pomaga.


To był mój problem. Kiedy to zainstalowałem, magiczna metoda wprowadzania głosowego pojawiła się. Dziękuję Ci!
baitisj

3
Naprawiłem to również dla mnie, wyłączyłem aplikację „Wyszukiwarka Google”, myśląc, że jej nie potrzebuję i wraz z nią zgubiłem metodę wprowadzania głosowego. Drapał mnie po głowie, dopóki go nie rozgryzłem.
BMB

3

Znalazłem dwa rozwiązania:

  1. Ikona mikrofonu
    • To zostało teraz przeniesione do obszaru korekty tekstu na klawiaturze. Korekta tekstu może nie być włączona w twoim urządzeniu. Włącz to, wybierając Ustawienia -> Język i wprowadzanie -> Klawiatura Google -> Korekta tekstu -> Włącz „Pokaż sugestie korekty”. Zostało to z grubsza wspomniane tutaj .
  2. Naciśnięcie i przytrzymanie spacji
    • Udało mi się uruchomić tę opcję, włączając inną klawiaturę oprócz klawiatury Google English (USA) i pisania głosowego Google. Podobnie jak w poprzednim punkcie, przejdź do Ustawienia -> Język i wprowadzanie, a następnie przejdź do Bieżąca klawiatura. Na ekranie podręcznym wybierz „Wybierz klawiatury”, aby wybrać inną metodę wprowadzania, np. Google Korean Input. Powinieneś teraz być w stanie nacisnąć i przytrzymać spację podczas wprowadzania tekstu, aby wybrać pisanie głosowe.

Mam nadzieję że to pomoże!


3

Dodatkowo znalazłem w obszarze Język i wprowadzanie> domyślnie istnieje opcja „dodaj klawiatury”. W moim przypadku „pisanie głosem Google” zostało z jakiegoś powodu odznaczone.


To rozwiązanie zdecydowanie działa na Androidzie 4.4.2. To jedyne ustawienie, które musiałem zmienić.
Andrew P.,

3

Chociaż żadna odpowiedź nie jest prostym rozwiązaniem, chciałbym ją dodać.

To jest dla Androida 5+

Przejdź do ustawień> język i wprowadzanie> w podmenu „Klawiatury i metody wprowadzania” kliknij aktywną klawiaturę, powinieneś być teraz w menu z> preferencjami, zaawansowanymi, opcjami pisania gestami> kliknij preferencje> znajdziesz „ klawisz wprowadzania głosowego ”wystarczy wybrać / odznaczyć, aby włączyć / wyłączyć


1

Byłem w stanie nacisnąć i przytrzymać ikonę ustawień ikona ustala

pojawiła się ikona mikrofonu oraz ikona ustawień i e-mail. Stuknąłem go, a ikona mikrofonu wróciła na klawiaturę.


0

W Androidzie Lollipop (próbowałem na 5.1.1), jeśli włączysz inny edytor metod wprowadzania języka (IME, na przykład IME japoński lub hindi IME), a także masz włączone pisanie głosowe Google w ustawieniach języka i wprowadzania, to kiedy zacznij pisać w dowolnej aplikacji, w której możesz pisać, przytrzymaj klawisz spacji, a pojawi się małe menu z opcją pisania głosem, a następnie po prostu dotknij opcji i otworzy się wpisywanie głosowe.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: https://i.imgur.com/gDjrW9q.png


0

Znalazłem to dla mojego LG G4

Ustawienia - Ogólne - Język i wprowadzanie - Ustawienia klawiatury - Wysokość i układ klawiatury - Układ klawiatury QWERTY

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.