Czy Android ma aktualizować się tylko przez Wi-Fi?


10

Posiadam telefon z Androidem (Nexus 5, więc jest to „standardowy” Android) i używam go z bardzo ograniczonym pakietem danych. Czasami pobiera ogromne aktualizacje przez sieć komórkową, nawet jeśli jest w domu i może korzystać z naszego Wi-Fi.

Nie złapałem tego na gorącym uczynku, więc nie wiem, czy aktualizacje dotyczą samego systemu operacyjnego czy aplikacji.

Czy istnieje ustawienie, którego mogę użyć do skonfigurowania telefonu do pobierania aktualizacji oprogramowania wyłącznie przez Wi-Fi?


Masz na myśli aktualizację systemu? (Aktualizacje aplikacji można ustawić na Wi-Fi tylko w sklepie Play). Aktualizacja systemu nie przestrzega tego ustawienia. Stało się tak, ponieważ zaakceptowałem pobieranie, gdy byłem w Wi-Fi, ale zabrakło mi miejsca. Później, kiedy byłem tylko w 3G, obejrzałem film i usunąłem go. Teraz było miejsce, aktualizacja została pobrana przy użyciu moich danych mobilnych, kiedy spałem! Jednym z rozwiązań byłoby wyłączenie danych mobilnych, ponieważ zauważono, że pobieranie nie powiodło się i prawdopodobnie nastąpi ponowna próba automatycznie. Moglibyśmy zrobić z lepszym rozwiązaniem.
Steve Pitchers

Odpowiedzi:


9

Tak. Prawdopodobnie są to aktualizacje aplikacji, ponieważ jeśli są to aktualizacje systemu operacyjnego, zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie urządzenia lub zainstalowanie aktualizacji. Aby uniknąć automatycznej aktualizacji aplikacji: przesuń palcem od lewej krawędzi do prawej. Przejdź do ustawień. Na liście „Ogólne” wybierz „Aktualizuj aplikację automatycznie” i zaznacz kropką „Tylko przez Wi-Fi”


8

Również ;

Idź do :Settings -> About Phone -> Software Update -> Auto Update checked

lub inne opcje Włącz aktualizację za pomocą Wi-Fi ...


Edytować :

Jeśli zamiast tego chcesz automatycznie aktualizować aplikacje tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi, stuknij Auto-updateaplikacje Wi-Fi onlyw tym samym oknie podręcznym.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.