Zapobiegasz wykorzystywaniu danych mobilnych w wybranych aplikacjach na telefonie bez uprawnień?


14

Mam wiele aplikacji, które są dość rozmowne w sieci, a przy ograniczonym połączeniu danych chciałbym, aby te aplikacje nie korzystały z połączenia 3G (Wi-Fi jest w porządku).

Wiem, że zrootowanie telefonu i zainstalowanie DroidWall załatwi sprawę . Czy jest jednak sposób na uzyskanie uprawnień do danych dla aplikacji bez zrootowania?

FWIW, mam Droid 1 w sieci CDMA.


Odpowiedzi:


7

Nie do końca odpowiadam na twoje pytanie, ale wyłączenie użycia danych w tle powinno powstrzymać gadatliwe aplikacje od robienia czegokolwiek w tle i ograniczyć je tylko do aplikacji, które uruchamiasz i których używasz, a nie do aplikacji, które cały czas synchronizują i sprawdzają dostępność aktualizacji statusu.

Jeśli dodasz pasek sterowania mocą (wbudowany w system Android od wersji 1.6) do ekranu głównego, wystarczy jedno dotknięcie, aby włączyć lub wyłączyć dane w tle. Wystarczy przytrzymać palec na pustym miejscu na ekranie głównym, wybrać Widżety , Kontrola mocy , a druga ikona z prawej strony (dwie okrągłe strzałki w okręgu) kontroluje wykorzystanie danych w tle.


6

Jeśli masz system Android ICS, możesz ustawić ustawienie „Ogranicz dane w tle” dla każdej aplikacji. Przejdź do Settings > Data usage, wybierz Mobilekartę, a następnie przewiń w dół i wybierz aplikację, którą chcesz ograniczyć. Możesz ustawić tę opcję u dołu wyświetlanej strony.

Jeśli aplikacja jest poprawnie zbudowana, ustawienie tej opcji uniemożliwi dostęp widżetów i usług działających w tle do dostępu do Internetu za pośrednictwem danych mobilnych (ale nie przez Wi-Fi). Po uruchomieniu aplikacja może uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem komórkowej transmisji danych. Pamiętaj też, że nie wszystkie aplikacje działają dobrze, a niektóre nie przestrzegają tego ustawienia.


1

W telefonach Xiaomi można ograniczyć dane w tle w aplikacji Security od Mi.

Możesz również ograniczyć dane w tle dla każdej aplikacji!

Używałem go wiele razy, kiedy moje lewe dane są bardzo mniejsze.

Nie wiem o innych aplikacjach zabezpieczających smartfony !!


0

Możesz także wypróbować tę aplikację Opera Max . Pomimo wielu funkcji, z których możesz skorzystać, wymieniona poniżej funkcja jest teraz potrzebna.

Blokuj aplikacje wymagające dużej ilości danych - dowiedz się, które aplikacje wykorzystują najwięcej danych - możesz nawet zablokować ich całkowite wykorzystanie danych


0

Do tego zadania odpowiednia jest zapora ogniowa. Istnieją inne opcje zapory dla użytkowników innych niż root:

 1. Zapora sieciowa NetGuard (bez roota)

Cechy:

 • Nie wymaga rootowania
 • Obsługiwany jest system Android 4.0 i nowsze
 • Obsługiwany protokół IPv4 / IPv6 TCP / UDP
 • Obsługiwane tethering
 • Opcjonalnie blokuj podczas roamingu
 • Opcjonalnie blokuj aplikacje systemowe
 • Opcjonalnie rejestruj użycie sieci dla aplikacji na adres

Zrzuty ekranu za

 1. Zapora ogniowa NoRoot

cechy

 • Filtrowanie nazw hostów / nazw domen
 • Precyzyjna kontrola dostępu
 • brak podejrzanych uprawnień do samej aplikacji firewall.

  (obecnie nie obsługuje IPv6) może nie działać na LTE.

Zrzuty ekranu

b

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.