Jak mogę zapobiec przegrzaniu mojego HTC Desire?


16

Ostatnio kupiłem ogólnie HTC Desire, jestem z niego bardzo zadowolony. Wydaje się, że istnieje jedna poważna wada, dość łatwo się przegrzewa, powodując ponowne uruchomienie. Wpadłem na to kilka razy podczas jazdy, korzystając z nawigacji podczas ładowania. Czy ktoś ma jakieś sugestie dotyczące rozwiązania tego problemu? Szukałem w okolicy, ale nie znalazłem żadnych przydatnych informacji.


1
Używanie podczas ładowania jest ogólnie złym pomysłem. Bateria będzie łatwiejsza, jeśli będzie wyłączona podczas ładowania. Rozumiem, że czasami jest to konieczne.
Mateusz

1
Niedawno kupiłem też HTC Desire i okazało się, że przegrzewa się podczas korzystania z Internetu w sieciach 3G. Podczas korzystania z Wi-Fi nie nagrzewa się zbytnio. Dodatkowo ma pewne problemy z baterią. Akumulator rozładowuje się zbyt szybko, a ładowanie trwa tak długo. Nie należy jednak zapominać, że zdobył wiele nagród w kategorii Telefon roku w wielu konkursach. Więc będę kontynuować. Zobaczmy, co zrobi w przyszłości.

Odpowiedzi:


2

[Mam też HTC Desire]

Urządzenie przegrzewa się, ponieważ jego sprzęt jest bardzo obciążony podczas intensywnego użytkowania, takiego jak nawigacja zakręt po zakręcie. Sytuację pogarsza fakt, że prawdopodobnie podłączyłeś go również do ładowarki samochodowej, o której wiadomo również, że generuje pewną ilość ciepła (prawdopodobnie zauważyłeś to sam podczas normalnego ładowania telefonu).

Wydaje się, że niewiele można zrobić, aby złagodzić problem, z wyjątkiem wyłączenia nawigacji krok po kroku i używania mapy tylko do wskazywania trasy. Możesz także sprawdzić, czy istnieją inne aplikacje i usługi, które obciążają urządzenie niepotrzebnie (częsta synchronizacja może być problemem, a także Bluetooth i mobilny internet).


1

Mam również ten sam problem, który kupiłem HTC Desire 3 tygodnie temu i jeśli pozostanę w Internecie przez około 5 minut, telefon zacznie się bardzo nagrzewać, a jeśli będę go nadal używać, wyłączy się i uruchomi ponownie. moim rozwiązaniem było zdjęcie tylnej pokrywy i odsłonięcie baterii. Po zastosowaniu tego środka mój telefon był nieco chłodniejszy i nie musiał się restartować.


To jest strona pytań i odpowiedzi, a nie forum, oczekuje się od ciebie odpowiedzi technicznych. Chociaż możesz wspomnieć o swoim osobistym doświadczeniu, ale powinno ono zawierać uzasadnienie techniczne, a nie tylko opinię. Poprzyj swoje roszczenie wiarygodnymi źródłami. Zobacz jak odpowiedzieć .
Manubhargav

1

Mam zrootowany telefon HTC Desire. Mój telefon przegrzał się i uruchomił ponownie.

Próbowałem to rozwiązać, przenosząc niektóre moje aplikacje z telefonu na kartę SD. Telefon jest ogólnie dobry, ale bateria bardzo szybko się rozładowuje. Radzę, aby nikt nie dostał z rynku aplikacji do zabijania zadań, ponieważ doświadczyłem, że bardziej zabija ona baterię telefonu.

Zwykle korzystam z mobilnego Internetu 3G, co spowodowało przegrzanie i awarię telefonu - po rozpoczęciu korzystania z Wi-Fi zrobiło to różnicę. Również ten telefon ma ogólne problemy z baterią, najlepszą radą byłoby, aby uzyskać nową baterię Amazon lub E-bay i trwa dwa razy dłużej, a telefon wcale się nie przegrzewa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.