Największa karta HTC Desire SD?


10

Mój telefon ciągle mi mówi, że mam mało miejsca i prawie nie mam żadnych aplikacji na telefonie, ponieważ mówi mi to co najmniej trzy do czterech razy dziennie. Pobrałem tę aplikację i przeniosłem wszystkie moje aplikacje (w sumie trzy - nie wliczając tej) na kartę SD i wciąż mi mówi, że mam mało miejsca. Więc usunąłem niektóre zdjęcia i wszystkie moje wiadomości. Ale ciągle mówi mi to samo. I zastanawiałem się, czy mogę dostać większą kartę SD. Mój to koncert 8. Zastanawiałem się także, czy mogę dostać nową kartę SD, jaka jest największa karta SD dla mojego pragnienia? Jeśli otrzymam nową kartę SD, czy mogę przenieść wszystkie moje rzeczy ze starej karty SD na nową? Z góry dziękuję za pomoc! :)


Uważam, że największe karty SDHC mają pojemność 32 GB, nie powinno być powodu, dla którego Twój telefon nie może używać żadnej z nich. Jednak odpowiedź Martina jest słuszna.
Matthew Przeczytał

1
Telefony HTC wydają się być trochę anemiczne z pamięcią.
Broam

Odpowiedzi:


9

Twój telefon (podobnie jak większość innych telefonów z Androidem) ma dwa rodzaje trwałej pamięci - wewnętrzną i zewnętrzną. Pamięć wewnętrzna jest przymocowana do sprzętu i nie jest przeznaczona do serwisowania przez użytkownika. Twoja karta SD jest zewnętrzną pamięcią i jest bardzo wymienna - jest bardzo dostępna i można ją wymienić na inną, w tym na dyski o większej pojemności (więcej informacji znajdziesz w tym pytaniu ).

Jednak wymiana karty SD nie pomoże w twoim przypadku - telefon skarży się, że jego pamięć wewnętrzna jest niska. Jest to problem, który nęka HTC Desire, które w przeciwnym razie jest świetnym urządzeniem.

Niektóre rzeczy, które możesz zrobić:

  • Przenieś aplikacje na kartę SD
  • Usuń niepotrzebne aplikacje (z twoich słów, nie całkiem możliwe)
  • Wyczyść niektóre wiadomości, wersje robocze, pamięci podręczne aplikacji, a w niektórych przypadkach dane aplikacji
  • Zmień niektóre wstępnie zainstalowane aplikacje, których nie używasz. Zobacz to pytanie, aby uzyskać więcej informacji

3

Jeśli nie masz problemu z unieważnieniem gwarancji i zabrudzeniem rąk, mogę polecić użycie niestandardowej pamięci ROM z obsługą App2SD (+), D2Ext (+) lub D2W.

Jestem także właścicielem Desire, więc naprawdę wiem, o czym mówisz, denerwowało mnie to od tygodni, aż w końcu postanowiłem zobaczyć, o co chodzi z tymi wszystkimi problemami z rootowaniem i niestandardowymi ROMami.

Więc zrootowałem swoje pragnienie i sflashowałem ten ROM w wersji Data2Whokolwiek (D2W), która korzysta z podzielonej na części karty SD z dodatkową partycją, która, zgodnie z moim rozumieniem, działa jako rozszerzenie pamięci wewnętrznej.

Po tym wszystkim moja pojemność pamięci wewnętrznej wzrosła do około 240 MB zamiast ~ 140 MB (ale efekt zależy od rozmiaru karty SD (moja to 4 GB) i wielkości dedykowanej partycji sd-ext.)

Może to wydawać się trudne (ale tak naprawdę nie jest), unieważnia gwarancję (co może wymagać trochę czasu), a rzeczy takie jak D2W u deweloperów XDA są, oczywiście, w fazie rozwoju, więc mogą pojawiać się sporadyczne błędy, ale od kilku tygodni działa mi dobrze i, jak powiedziałem, naprawdę się opłaca.

Więc… JEŚLI chcesz przeczytać, przetestować i się trochę nauczyć, to programiści XDA są na dobrej drodze.


Jemus42 jaki jest najlepszy sposób na to, co mówisz, ponieważ posiadam HTC Desire także z kartą SD 4 GB w tej chwili, ale ciągle mówi, że moja pamięć wewnętrzna jest niska i nie jestem pewien, jak bym rozwiązał ten problem bez zrujnowanie czegokolwiek ...

1

Wyłącz automatyczne aktualizacje Facebooka oraz automatyczną synchronizację i usuń z telefonu. Bądź jednak ostrożny. Upewnij się, że telefon został zsynchronizowany, ponieważ wszystkie dane kontaktowe zostaną usunięte. Ponownie zsynchronizuj telefon i ponownie załaduj dane kontaktowe. Wydaje się, że to rozwiązało problem z moim telefonem. Nie należy także używać synchronizacji HTC do ładowania muzyki, ponieważ zapełni ona całą dostępną przestrzeń w telefonie. Skopiuj muzykę osobno na kartę micro SD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.