Przełącz mikrofon na mikrofon zestawu głośnomówiącego


9

Mój główny mikrofon wydaje się być zepsuty. Wyszukiwarka głosowa Google Now nie nagrywa dźwięku, a podczas rozmowy druga strona nie słyszy, jak mówię. Uruchamianie w trybie awaryjnym również nie pomaga.

Jednak po przejściu na zestaw głośnomówiący wszystko działa dobrze. O ile czytałem, Nexus 5 używa innego mikrofonu w trybie głośnomówiącym (redukcja szumów).

Czy w jakiś sposób zawsze można używać mikrofonu zestawu głośnomówiącego? Ponieważ jest to jedyna działająca dla mnie.


tak, jest zakorzeniony
JochenJung

Odpowiedzi:


1

Znalazłem dwie aplikacje, jedna darmowa - tutaj jest głośnik automatyczny. Wypróbuj najpierw darmową

drugi Tasker - tutaj płatny

Ma wiele funkcji automatyzacji obok twoich potrzeb. Przed zapłaceniem za aplikację Najpierw przeczytaj samouczek. Aby skorzystać z zadania, skorzystaj z tego łącza do samouczka

Obie aplikacje używają czujników. Wypróbuj na swoim urządzeniu.


Obie aplikacje są w stanie włączyć tryb głośnomówiący. Ale nie tego szukam. Mógłbym sam przełączyć się na tryb głośnomówiący za pomocą przycisku połączenia. Ale to zmieniłoby zarówno głośnik, jak i mikrofon. Chcę tylko zmienić mikrofon. Myślę, że nie ma natywnego połączenia z Androidem, aby zmienić to zachowanie, ponieważ większość urządzeń nie ma różnych mikrofonów. Myślę, że to część oprogramowania układowego Nexusa 5.
JochenJung

1
Nie przypominam sobie ani nie znalazłem żadnej takiej aplikacji do trwałego przełączania mikrofonu bez przełączania zestawu głośnomówiącego. Dzięki podwójnemu mikrofonowi możesz uzyskać niestandardową aplikację do własnych potrzeb. Ale raczej sugeruję zastąpienie tego mikrofonu autoryzowanym centrum serwisowym.
Prachil Tambe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.