Czy istnieje sposób na usunięcie konta gościa?


28

Lollipop położył nacisk na wielu użytkowników, co jest po prostu irytujące na telefonie osobistym. Nie potrzebuję konta gościa i nie potrzebuję jasnoniebieskiej ikony użytkownika przypominającej, że mogę być kimś innym.

Wyłączyłem dodawanie gościa z ekranu blokady (naprawdę rozsądny domyślny ?!) i zalogowałem się jako gość, rozwinąłem i kliknąłem „Usuń gościa”. Ale z powrotem na moim normalnym koncie nadal widzę ikonę konta gościa, gdy pociągam w dół górny pasek i klikam niebieski element użytkownika.

Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie funkcji gościa?1
Tak, widząc to, zadałem mi całe pytanie. Próbowałem pokazać, że zrobiłem już wszystko w tym poście.
artfulrobot

Odpowiedzi:


43

Edycja : Po pierwsze, proszę postępować zgodnie z odpowiedzią tutaj . Oferuje łatwiejsze podejście i jest testowany z Androidem 7.1.1.


Niektórzy użytkownicy zgłosili, że następujące rozwiązanie nie działa w systemie Android Marshmallow i nowszych wersjach. Może tak być, ponieważ przetestowałem to na Androidzie Lollipop i dobrze na tym pracowałem.


Tak i nie! To zależy od tego, jak chcesz użyć tej odpowiedzi.

Nadal widzę ikonę konta gościa, gdy przeciągam górny pasek i klikam niebieski element użytkownika.

Nie musisz iść tak daleko, całkowicie wyłączając użytkownika gościa, aby uniknąć ikony konta gościa, gdy pociągniesz w dół górny pasek i klikniesz swoje zdjęcie profilowe. Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć wszystkich innych użytkowników z Ustawienia → Użytkownicy i zmienić wartość klucza.

Klucz znajduje się guest_user_enabledpod tabelą globalpod adresem /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db. Ta baza danych należy do aplikacji Storage Storage. Jego aktualna wartość to 1. Zmień go na 0użycie za pomocą polecenia:

W ustawieniach powłoki adb globalny guest_user_enabled 0

Zmiany powinny nastąpić natychmiast, w przeciwnym razie po prostu uruchom ponownie telefon.

Teraz za każdym razem, gdy stukniesz zdjęcie profilowe na górnym pasku, zobaczysz kontakt profilu (jeśli już został utworzony) lub toast z napisem „Kontakt nie istnieje”. Ta ikona nie będzie się wyświetlać, dopóki nie utworzysz więcej użytkowników.

Uwaga : Jak wspomniano powyżej, ważne jest, aby usunąć wszystkich innych użytkowników, ponieważ wspomniana metoda nie działałaby, dopóki jakikolwiek dodatkowy użytkownik pozostanie w systemie.


Wspomniana technika po prostu radzi sobie z uciążliwością, jaką dla niektórych użytkowników ma ikona. Nie ogranicza głównego użytkownika (właściciela) do przełączania lub tworzenia nowego użytkownika w Ustawieniach → Użytkownicy .

Co jeśli jestem zadowolony z posiadania jednego użytkownika (mnie) i nie chcę widzieć tego użytkownika w Ustawieniach?

To wymagałoby dostępu do roota. Istnieją urządzenia pod sztandarem Android One, które teraz działają na Android Lollipop, ale nie mają funkcji dla wielu użytkowników. Okazało się, że funkcja [wielu użytkowników] jest wyłączona (funkcja jest wyłączona przy użyciu frameworku, jak wspomniano tutaj ) [można włączyć] przy użyciu kilku wpisów wbuild.prop . Dlaczego nie wykorzystać tej techniki dla naszej korzyści?

Ukryj użytkowników przed ustawieniami

 1. Zainstaluj menedżera plików z funkcją eksploratora root lub aplikację do edytowania kompilacji .
 2. Lokalizacja build.propto /system/build.prop. Otwórz plik, przejdź do końca, utwórz nowy wiersz i naciśnij klawisz Enter fw.show_multiuserui=0.
 3. Uruchom ponownie urządzenie.

Przejdź do Ustawień, a zauważysz brak wpisu Użytkowników . Efektem ubocznym tego rozwiązania jest również wynik w pierwszej sekcji, tj. Usunięcie ikony gościa.

Zaletą jest to, że chociaż nie ma użytkownika-gościa / pomocnika, którego można przełączyć za pomocą GUI, nadal można korzystać z tej funkcji dla wielu użytkowników. adb shell am switch-user USER_IDmoże łatwo zmienić użytkownika, pod warunkiem, że znasz identyfikator USER_ID gościa / dodatkowego użytkownika, który możesz uzyskać /data/system/users/.

Z drugiej strony adb shell pm create-user USER_NAMEmoże również utworzyć nowego użytkownika. Wszystko dobrze tutaj.


Co się stanie, jeśli nie odczuję potrzeby używania mojego urządzenia przez drugiego użytkownika? Nie chcę funkcji wielu użytkowników na moim urządzeniu?

Można to zrobić. Dzięki technice Android One.

Usuń funkcję wielu użytkowników

Nie usuwamy tej funkcji z systemu, ale po prostu ograniczamy system do jednego użytkownika. Jak wspomniano w ostatniej sekcji, musimy edytować, build.propktóra wymaga dostępu do konta root.

Dodaj fw.max_users=1w build.propi ponownie uruchomić urządzenie. Ograniczyłoby to system tworzenia nowego użytkownika, ponieważ maksymalna liczba użytkowników jest ustawiona na jeden. Byłoby również ukryć pozycję Użytkownicy z menu Ustawienia , a także ikonę użytkownika gość aka uciążliwości.

Zauważ , że zawsze możesz przełączyć się na konto gościa / dodatkowe, adb shell am switch-user USER_IDnawet po ograniczeniu maksymalnej liczby użytkowników do jednego, ponieważ ograniczenie jest ustawione tak, aby ograniczyć dalsze tworzenie użytkowników. Jeśli czujesz potrzebę usunięcia tych użytkowników, ale uważasz, że to trochę problematyczne, że nie ma teraz możliwości usunięcia ich z GUI, po prostu zrób to adb shell pm remove-user USER_ID.


2
Znakomita odpowiedź. fw.max_users = 1 pracował dla mnie. Szukałem tego po przypadkowym zalogowaniu się jako gość, gdy telefon był w mojej kieszeni, i po chwili paniki, podczas gdy myślałem, że przypadkowo wykonałem twardy reset urządzenia!
Mark Ch

1
Śledzono każdy krok tutaj na Cyanogenmod 13 (Android 6.0), nadal pojawia się mała niebieska ikona przełącznika użytkownika w prawym górnym rogu ekranu blokady. Z wyjątkiem teraz monituje mnie o dodanie nowego kontaktu.
detly

1
@Firelord Doszedłem do wniosku, że to coś takiego, więc nie przegłosowałem. Jeśli dowiem się, jak to zrobić na M, dodam coś do twojej odpowiedzi.
detly

1
Pierwsza opcja z powłoką ADB nie działa na Nougat.
Charles Milette,

2
@arnuschky Kiedy napisałem tę odpowiedź, miałem tylko Lollipop, a Nougat lub Marshmallow nie zostały wydane, więc nie sądzę, aby odpowiedź była nieprawidłowa, po prostu nie dotyczy ona nowszych wersji Androida.
Firelord

10

Aby usunąć użytkownika-gościa z urządzenia z Androidem, kliknij ten link

To po prostu mówi, że musisz wejść na konto gościa, a następnie z ustawień -> użytkowników -> usuń użytkownika gościa, możesz usunąć użytkownika gościa.


3
Zostało to przegłosowane, ale jest to najczystsze rozwiązanie. Pozostałe dwie odpowiedzi sugerują mnóstwo niepotrzebnych kroków. Pamiętaj, że musisz być użytkownikiem gościa, aby wyłączyć funkcję gościa. Nie możesz tego zrobić jako administrator.
MeowMeow

8
To nie usuwa konta gościa, po prostu usuwa dane z ostatniego logowania gościa.
Kai Carver,

1
Wydawało mi się, że usunęłem opcję przejścia na gościa.
nafg

Użyłem adb shell settings put global guest_user_enabled 0polecenia z góry i NASTĘPNIE przełączyłem się na konto gościa i usunąłem je, jak opisano w user205426 i TYLKO PO WYŁĄCZENIU funkcji konta gościa.
Igor Bljahhin

W moim urządzeniu to zadziałało. Wyłącza konto gościa i usuwa je z paska powiadomień. Można go włączyć ponownie, jeśli przejdę do ustawień i ponownie przełączę się na konto gościa.
Wrz GH

3

Po wielu wysiłkach wypróbowałem tę prostą metodę, która pomogła rozwiązać problem z możliwością utworzenia nowego użytkownika lub zalogowania się jako gość przy zerowym monitowaniu o hasło z ekranu blokady. Uwaga: aby to zadziałało, musisz się zalogować przy użyciu konta gościa:

Zaloguj się do konta gościa, a następnie w ustawieniach -> użytkownicy -> usuń użytkownika gościa. Po ponownym uruchomieniu opcja utworzenia nowego użytkownika lub logowania jako gość nie jest już dostępna z ekranu blokady.


1

Dostępne jest teraz lepsze rozwiązanie o nazwie Single User Mod (testowane na standardowym Androidzie 7.1.1, ale powinno działać również we wcześniejszych wersjach Androida).

Wymagania wstępne : zainstalowany Magisk (framework) i Magisk Manager (aplikacja) .

Aplikacja open Magisk Menedżer → przejść do Pobrane poszukiwaniu → dla Jednolitego Mod użytkownikazainstalować → go ponownie uruchomić urządzenie.

to jest to!

(Kliknij obraz, aby go powiększyć)

IMG: IMG:

Jak widać, ta niebieska ikona konta użytkownika u góry nie jest już widoczna. Aplikacja Ustawienia ukrywa również opcję Ustawienia użytkowników.

Jak działa mod?

Istnieje fantastyczny plik binarny udostępniany w locie przez środowisko Magisk o nazwie resetprop (under / sbin), który robi magię. Poleca się zmienić fw.show_multiuserui i fw.max_users w pamięci przed załadowaniem aplikacji SystemUI.


1

Bez rootowania urządzenia i bez możliwości zmiany build.prop, nie potrzebujesz narzędzi adb ani programistycznych.

W skrócie: znalazłem odpowiedni twrp dla mojego urządzenia, a następnie użyłem najnowszego Odina do flashowania na nim twrp. Następnie z twrp zaawansowanego menedżera plików skopiował build.prop z systemu na kartę SD, uruchom ponownie, zmodyfikuj skopiowany build.prop, uruchom ponownie w twrp, zmień nazwę oryginalnego pliku (w zasadzie wykonaj kopię zapasową) i skopiuj zmodyfikowany plik do systemu. następnie wybierz go i użyj przycisku chmod 755 (lub przejdź do terminala i uruchom chmod 744 build.prop. Zauważ, że tylko root może mieć uprawnienia do zapisu lub twoje urządzenie się nie uruchomi).

Szczegółowy: (testowany na Samsung Tab A T550 9.7 "z Androidem Marshmallow 6.0.1)

 1. Google i pobierz najnowszy Odin, rozpakuj go.

 2. Google twrp i urządzenie, pobierz je. Nie wiem, czy najnowsza wersja twrp działa na każdym urządzeniu, ale w najgorszym przypadku nie, ale nie uszkodzi twojego urządzenia.

 3. Wyszukaj, jak ponownie uruchomić urządzenie w trybie pobierania. Mój naciskał moc + home + downvol przez około 4 sekundy. (oczywiście gdy urządzenie jest wyłączone).

 4. Gdy pojawi się ekran pobierania, podłącz do komputera i otwórz Odin. Urządzenie wykryte w com powinno być niebieskie.

 5. Naciśnij przycisk ap i przeglądaj, aby wybrać pobrany plik TWRP.

 6. Sprawdź, czy ponowna partycja nie jest zaznaczona na karcie Opcje.

 7. Naciśnij Start.

 8. Urządzenie uruchamia się normalnie, musisz je wyłączyć i uruchomić w trybie TWRP. W moim przypadku zostało to zrobione przez naciśnięcie power + home + upvol przez około 4 sekundy.

 9. W twrp, nie uruchamiaj w trybie odczytu (pierwszy raz pyta). Nie będziesz rootować, ale zmienisz plik systemowy.

 10. W moim przypadku podczas korzystania z twrp wykrywanie dotyku było nieco przesunięte w lewo i musiałem mocniej naciskać, więc uważaj na denerwujące i niszczące grube palce.

 11. Naciśnij przycisk montowania, wybierz system, aby był zaznaczony, i odznacz tryb odczytu, jeśli jest zaznaczony.

 12. Wróć (naciśnij przycisk Strona główna) i naciśnij przycisk Zaawansowane, a następnie Menedżer plików.

 13. Przejdź do System, a następnie wybierz plik build.prop.

 14. Naciśnij kopiuj plik, wybierz folder docelowy, w którym każdy użytkownik może go odczytać. Użyłem karty SD (możesz użyć terminala, aby chmod skopiowany plik, ale jest szybszy z Windows).

 15. Wróć i naciśnij Uruchom ponownie, a następnie System. Uruchomi się normalnie.

 16. Podłącz urządzenie do komputera i otwórz skopiowaną wersję build.prop (Notepad nie działa. Użyj Notepad ++) i edytuj co chcesz. W moim przypadku dodałem tylko fw.max_users=1poniżej ostatniego wiersza. Zapisz to.

 17. jeśli nie możesz go otworzyć z powodu uprawnień, najpierw skopiuj plik na pulpit, a następnie zmodyfikuj ten plik, a następnie skopiuj go z powrotem i zamień.

 18. Odłącz urządzenie i uruchom ponownie w twrp.

 19. Ponownie przejdź do montowania i sprawdzania systemu, następnie przejdź do Zaawansowane, a następnie użyj menedżera plików, aby przejść do systemu i wybierz build.prop.

 20. Zmień nazwę (dodaj .bak na końcu lub cokolwiek innego), aby utworzyć kopię zapasową.

 21. Przejdź do zmodyfikowanego pliku build.prop i skopiuj go lub przenieś do katalogu systemowego.

 22. Przejdź do katalogu systemowego i wybierz nowo skopiowany plik build.prop, a następnie naciśnij przycisk chmod 755 i potwierdź, jak powiedziałem, nawet jeśli nie modyfikujesz oryginalnego pliku. Po prostu zmiana uprawnień, aby udzielić dostępu do zapisu komukolwiek poza rootem, spowoduje zawieszenie się urządzenia podczas uruchamiania. Jeśli tak się stanie, uruchom ponownie, naciskając przez pewien czas przycisk power + downvol. Następnie natychmiast po wyłączeniu naciśnij albo power + home + upvol (twrp, aby cofnąć wszystko, co zrobiłeś) lub power + home + downvol (tryb pobierania, jeśli wszystko zawiedzie, nadal możesz sflashować oficjalny obraz z Odin, po prostu musisz Google urządzenie i wersję Androida, a następnie oficjalny obraz, upewnij się, że jest odpowiedni).

 23. Uruchom ponownie i gotowe, nie ma już gościa ani dodawania użytkownika, ani rootowania, chociaż po pobraniu możesz sflashować obraz roota (jeśli taki istnieje dla twojego urządzenia) lub z twrp możesz zainstalować Supersu, aby stać się rootem. Można powiedzieć, że ta metoda jest równie trudna jak rootowanie, ale wolę unikać rootowania. twrp będzie tam, ale nic nie stanie na przeszkodzie.


0

Rozwiązanie skryptowe działało dla mnie:

adb shell settings put global guest_user_enabled 0

Upewnij się, że tryb Droid jest włączony: Ustawienia -> Informacje o urządzeniu, a następnie stuknij numer kompilacji 7 razy (i przeskocz na stopę, pocierając brzuch !!)

JEDNAK pracował dla mnie TYLKO po zainstalowaniu sterownika USB programisty Samsung dla systemu Windows dostępnego tutaj: https://developer.samsung.com/galaxy/others/android-usb-driver-for-windows

Następnie na Droidu pojawia się okno dialogowe USB. Następnie skrypt działa.

Użyj tego skryptu jako testu dla całego „systemowego” urządzenia adb. Powinno ono znaleźć urządzenie i wyprowadzić adres MAC lub coś takiego. Kiedy już to działa, przejdź do skryptu u góry.

Nie musisz pobierać całego środowiska SDK. Możesz mieć odwagę ADB tutaj: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

Następnie po prostu rozpakuj go do katalogu (pobierz Winzip lub podobny). Uruchom CMD (okno poleceń DOS) i użyj polecenia CD, aby dostać się do katalogu, w którym znajduje się adb.exe (z pliku zip). Następnie przetestuj na urządzeniach adb. Więc idź po to.

Dana Keen


Zrobiłem drugi tablet Samsung z powyższą procedurą i nie od razu zadziałał. Zrestartowano i nadal nie działa. Ale potem przełączyłem się na gościa. Następnie przesuwając palcem w dół od najważniejszych powiadomień usunąłem konto gościa (przywraca cię do właściciela). Potem ponownie uruchomiłem skrypt i Wala! : Opcja gościa zniknęła z ekranu blokady. Ciekawe, że na tym tablecie skrypt nie wyświetla żadnej ikony użytkownika na ekranie blokady (jak telefon), ale drugi tablet (nowszy) nadal miał ikonę użytkownika na ekranie blokady, ale po dotknięciu nie wyświetlała opcji gościa. Oba działały, ale tylko na różne sposoby.
user281599,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.