Brak opcji wymiany w rozwijanym menu „dodaj konto” Gmaila


20

Nie widzę opcji konta wymiany na koncie dodawania Gmaila. Wersja Gmaila 5.0.1. Jak to naprawić?


Aplikacja Gmail DOES obsługuje Exchange, ale wydaje się, że działa tylko na urządzeniach Nexus z Lollipop. Wierzę, że możesz zainstalować .apk ręcznie, jeśli go szukasz. Sam jeszcze tego nie próbowałem, ale biorąc to pod uwagę.

Odpowiedzi:


21

Gmail 5.0 dodał obsługę kont Exchange, ale wymaga dodatkowego pakietu APK (usługi Exchange), którego nie można uzyskać w sklepie Play, chyba że już go masz. Jak wskazuje jedna z pozostałych odpowiedzi, wydaje się, że w tej chwili dotyczy to tylko urządzeń Nexus (być może niektóre nowsze ROMy Lollipop robią to dla innych urządzeń, nie jestem pewien).

Możesz go jednak załadować! Właśnie zrobiłem z APK Mirror (używając tej wersji ) i po pełnym zamknięciu i ponownym uruchomieniu Gmaila miałem opcję dodania konta Exchange.


Dziękuję @Matthew Read, zadziałało to jak urok dla mojej pierwszej wersji Moto Moto G. :)
Giorgio Vespucci

1
To działało na Nexusie 5 z systemem 5.1.1 imgur.com/ZIduwvS
Gianfranco P.

Działa na LG G2 z KitKat (zapas rom)
madlymad

Działa również na One Plus One!
Nemanja Vujacic

Pracował na Samsung S7
dten

0

Sprawdź, czy nie masz żadnych wyłączonych aplikacji.

Przejdź do Ustawienia> Aplikacje> przejdź do zakładki najbardziej po prawej stronie. Jeśli masz jakieś wyłączone aplikacje, pojawi się karta o nazwie „wyłączone”. Jeśli nie ma wyłączonych aplikacji, nie będzie karty. Jeśli widzisz coś związanego z wymianą, włącz ją ponownie.


Nie jestem pewien, dlaczego to zostało odrzucone. To nie jest odpowiedź, ale może być rozwiązaniem dla niektórych użytkowników.
Michael Hoffmann

0

Miałem ten sam problem i stwierdziłem, że wykonanie następujących czynności było w stanie rozwiązać. Idź do Ustawienia -> Aplikacje -> Menedżer aplikacji -> Przewiń do prawej strony powinna być kolumna WSZYSTKIE -> Wybierz aplikację Gmail, wyczyść pamięć podręczną -> Wróć do WSZYSTKIEJ kolumny i wyszukaj Usługi Exchange -> Wybierz Force Stop. Ponownie otwórz aplikację Gmail i powinno być gotowe!


0

Ponowne włączenie usług Exchange jest trudne, ponieważ usługi systemowe nie są domyślnie widoczne.

  • Ustawienia → Aplikacje
  • „...” (przycisk przepełnienia akcji w prawym górnym rogu) i włącz aplikacje systemowe
  • Wróć do listy aplikacji, znajdź Usługi Exchange i aktywuj ją.

Aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, odinstalowałem i ponownie zainstalowałem aplikację GMail (chociaż prawdopodobnie nie było to konieczne).


0

Miałem ten sam problem na moim Nexusie 10 z Androidem 5.1.1. Nie mogłem utworzyć nowego konta Exchange; opcja nie została nawet wymieniona na liście. Kiedyś działało.

Postępowałem zgodnie z radą Mike'a i najpierw wyłączyłem usługę Exchange po wyczyszczeniu jej pamięci podręcznej. Następnie zapytał mnie, czy chcę ponownie zainstalować usługę giełdy, co zrobiłem. Następnie ponownie włączyłem usługę. Uruchomiłem Gmaila i działało; W końcu wymieniono opcję i mogłem założyć nowe konto Exchange.


-1

Aplikacja Gmail nie obsługuje Microsoft Exchange.

Aby dodać konto Exchange, wybierz Ustawienia> Dodaj konto> Firmowe

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.