Jak mogę domyślnie używać telefonu z Androidem do używania karty SD?


34

Zainstalowałem ROM z Androidem na moim HTC HD2, który działa płynnie i szybko. Połączenia, SMS-y, MMS-y i Internet działały bezbłędnie. Mam jednak jeden mały problem. Przy zainstalowanym tylko Androidzie mój telefon ma tylko kilkaset kilobajtów miejsca w pamięci wewnętrznej. Mam włożoną kartę SD z 16 GB dostępnej pamięci, która nie jest używana.

Po 6 godzinach użytkowania otrzymuję już komunikaty o błędach dotyczące zapełnienia pamięci wiadomości SMS i nie mogę pobierać aplikacji z powodu braku miejsca.

W jaki sposób mogę sprawić, by mój telefon z Androidem traktował kartę SD jako „domyślną” lokalizację do zapisywania plików, w tym zdjęć z aparatu, zdjęć otrzymywanych z MMS, aplikacji, wiadomości tekstowych, wiadomości e-mail i danych aplikacji?


3
Zdjęcia i pliki do pobrania powinny być tam domyślnie. Mamy wiele pytań / odpowiedzi na temat przenoszenia aplikacji na kartę SD. Jeśli chodzi o SMS-y, myślę, że nie masz szczęścia. Bazy danych Androida w pamięci telefonu nie są tak naprawdę ruchome, nawet jeśli masz root. Aby to zmienić, konieczna byłaby znaczna modyfikacja systemu operacyjnego.
Matthew Przeczytał

3
Przenoszenie aplikacji nie wystarczy, ponieważ nie mam miejsca na ich zainstalowanie :( Czy można zainstalować system operacyjny na karcie SD?
Hubro

1
Myślę, że przeczytałem, że można go uruchomić z karty SD, tak. Szybkie wyszukiwanie pokazało najnowszy przewodnik: addictivetips.com/mobile/…
Matthew Read

@Matthew Read: Słyszałem pogłoski, że uruchomienie systemu operacyjnego z karty SD spowoduje, że będzie on strasznie wolny do poziomu niemożliwego do użycia. Wiesz coś na ten temat?
Hubro

1
Brzmi jak powód do narzekań na jakość pamięci ROM? Jeśli zajmuje prawie całą przestrzeń wewnętrzną i nie robi nic domyślnego, gdzie przechowywane są dane, to z pewnością powód, aby rejestrować błędy w zespole, który je zebrał?
GAThrawn

Odpowiedzi:


5

Smutną, ale nieuniknioną odpowiedzią jest to, że nie możesz. Na razie nie ma sposobu, aby powiedzieć Androidowi, aby używał przestronnej karty SD zamiast cennej pamięci wewnętrznej podczas instalowania nowych aplikacji lub zapisywania wiadomości.

Jednym obejściem, z którego skorzystałem, jest zainstalowanie ROM systemu Android i uruchomienie go z karty SD za pomocą magldr. Moja karta SD nie jest szczególnie dobrej jakości, więc system operacyjny działa dość wolno, ale codziennie usuwa wszystkie moje SMS-y


3

Możesz przejść do swoich ustawień i przejść do aplikacji. Po wybraniu opcji Zarządzaj aplikacjami umożliwia przejście przez wszystkie aplikacje. Wybierz aplikację, a następnie przejdź do ekranu z opcją przeniesienia aplikacji na kartę. Nie wszystkie aplikacje można przenosić, ale jeśli możesz uzyskać większość przeniesionych, powinno to zaoszczędzić trochę miejsca.


Istnieje kilka aplikacji w rynku , które pozwolą Ci poruszać takie ruchome aplikacje en masse , zamiast po jednym na raz. ( Zdarzyło mi się użyć jednego o nazwie „ SDMove ”.)
ale

1

Kamera powinna już domyślnie korzystać z karty SD, a aplikacje muszą pozwalać na instalację na karcie SD, niektóre są tam domyślnie, inne nie. Nie mogłem znaleźć sposobu na przeniesienie innych rzeczy, o które prosiłeś, i nie ma sposobu, aby powiedzieć Androidowi, aby używał karty SD do całej pamięci.


Co możesz zrobić, jeśli aparat domyślnie nie używa karty SD?
Jason Axelson

0

Należy wiedzieć, że pamięć na Androidzie nazywa się pamięcią SD, która jest inna niż sd_external, czyli urządzenie SD zainstalowane przez użytkownika końcowego.

Aby zmienić domyślną lokalizację zapisywania kamer. Uruchom aplikację aparatu, kliknij ustawienia (tryb), kliknij kartę klucza, przewiń w dół, a następnie wybierz kartę pamięci. Zmień na kartę pamięci (w porównaniu do pamięci wewnętrznej).

To tyle, powodzenia


0

W Internecie jest kilka ROM-ów, z których korzystam od miesięcy. Te ROM-y działają z danymi do metody SD. W ten sposób masz około 1 GB pamięci wewnętrznej po zainstalowaniu Androida. :) Myślę, że to twój problem. (to też był mój problem)

Nie wiem, czy można podawać linki do innych stron tutaj, ale w android.hd2roms.com szukaj ROMu BoyPPC po otwarciu wątku przejdź do 3 postu: Desire HD Ta pamięć ROM to Data2sd i nigdy nie będziesz żyć niewystarczająco problem z pamięcią.

To jest link do wątku .

A to jest link do pobrania ROM ,

Ale polecam przeczytać wątek przed instalacją.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.