Odtwarzacz muzyki wyświetla usunięte utwory. Jak je usunąć lub odświeżyć bibliotekę?


21

Używam Droida X z zrootowanym Piernikiem, który w innym przypadku jest dostępny. Mam dostęp do roota, ale nie wykorzystałem go do niczego.

Sprawdziłem wiele razy folder / Music, a ponad 500 utworów, które usunąłem, nie ma już fizycznie w systemie plików. Próbowałem ponownie uruchomić telefon wiele razy. Próbowałem usunąć pamięć podręczną i dane aplikacji w menu Ustawienia> Aplikacja, a także uruchomić SDrescan w celu ponownego zamontowania i ponownego skanowania karty. Próbowałem nawet usunąć je z samej aplikacji odtwarzacza muzyki.

Bez względu na to, czego spróbuję, te piosenki nie znikną. (Chociaż najwyraźniej zawodzą, gdy próbuję je odtworzyć, ponieważ nie istnieją) Czy istnieje plik, w którym przechowywana jest pamięć podręczna biblioteki muzycznej, która nie jest aktualizowana? Chciałbym go znaleźć i po prostu usunąć.

Używam również Songbird na Androida i miał ten sam problem. Pojawiają się nowe piosenki, ale stare wcale nie znikną. Chociaż teraz Songbird w ogóle się nie ładuje. Czasami ładowanie powoduje ponowne uruchomienie telefonu. Obecnie go odinstalowałem.

Ponadto powoduje, że telefon staje się bardzo niestabilny za każdym razem, gdy próbuję odtwarzać muzykę. Przypadkowe odtworzenie nieistniejącej piosenki może spowodować awarię telefonu i zablokować się na czarnym ekranie, wymagając wyciągnięcia baterii i ponownego uruchomienia.


To brzmi jak niezły błąd. Spróbowałbym usunąć bazę danych używaną przez aplikację, ale nie jestem pewien, która to jest.
Matthew przeczytał

2
Jakie dane / pamięć podręczną wyczyściłeś w rozliczeniach? Te dla aplikacji Muzyka (lub Songbird) czy te dla „aplikacji” systemu Media Storage? Zwykle wyczyszczenie tego drugiego pomaga (wydaje mi się, że pamiętam powiedzenie, aby odmontować -> ponownie zamontować kartę SD).
eldarerathis

@Matthew Read - Tak, gdybym tylko wiedział, co to jest lub gdzie to było, zrobiłbym to. Może spróbuję wejść przez terminal i zobaczyć, co mogę tam zrobić.
Chris Boylan,

@elderathis - Ah! krok we właściwym kierunku. Teraz brakuje wszystkich plików. Wykonanie SDrescan może to po prostu naprawić.
Chris Boylan,

@elderathis - Tak, to było to! Napiszę odpowiedź, ale jeśli chcesz to zrobić, zaakceptuję twoją odpowiedź.
Chris Boylan

Odpowiedzi:


21

Co zrobiłem w przeszłości (i wydaje się, że tutaj też działało):

  • Iść do Settings->Applications->Manage Applications
  • Wyczyść pamięć / pamięć podręczną aplikacji Media Storage (jest to usługa / aplikacja systemowa)
  • Odmontuj i ponownie podłącz kartę SD za pomocą niektórych środków.

Ponowne uruchomienie aplikacji muzycznej po wykonaniu tej czynności zmusi ją do przebudowania bazy danych, co może zająć trochę czasu, ale ostatecznie odświeży listę, aby odzwierciedlić najnowszą zawartość karty SD.


7
Aplikacja SDRescan zrobi to samo, znacznie mniej kłopotów: market.android.com/details?id=com.bero.sdrescan
Chahk

Dobra robota :)
Matthew Read

@Chahk: Boylan sprawił, że zabrzmiało to tak, jakby nie działało dla niego bez wcześniejszego ręcznego wyczyszczenia danych / pamięci podręcznej, chociaż jest to zdecydowanie dobry zasób, ponieważ oszczędza ręcznego odmontowania / ponownego zamontowania.
eldarerathis

Teraz, gdy ponownie przeczytałem jego pytanie, widzę, że wspomina aplikację z nazwy.
Chahk

Ponowne zamontowanie karty SD okazało się niewystarczające; Musiałem zrestartować komputer
David Fraser

2

@elderathis faktycznie zorientował się w komentarzach. Najwyraźniej musiałem usunąć dane / pamięć podręczną dla aplikacji „Media Storage”, o której istnieniu nawet nie wiedziałem - ale podejrzewam, że cała backend działa dla odtwarzaczy multimedialnych. Następnie zrobiłem SDrescan, aby być bezpiecznym, a teraz działa!

Ponadto fakt, że problem istniał w aplikacji Songbird i aplikacji Muzyka, wskazywał, że w Androidzie było coś głębszego niż tylko w każdej aplikacji. Jeśli więc ktoś znajdzie problem w wielu odtwarzaczach multimedialnych, spróbuj usunąć dane i pamięć podręczną aplikacji „Media Storage”.


2

Miałem ten sam problem, usunięcie pamięci podręcznej odtwarzacza, którego używam, Winampa dla Androida, nie pomogło, ponieważ najwyraźniej pobiera listę plików multimedialnych z systemu operacyjnego.

Rozwiązałem problem, usuwając (faktycznie zmieniając nazwę) zewnętrzną bazę danych Android Media Scanner:

  1. cd /data/data/com.android.providers.media/databases
  2. mv external.db external.db.off
  3. restart

Po ponownym uruchomieniu plik external.db jest automatycznie odtwarzany ponownie, a pliki multimedialne na mojej sdcard działają magicznie, pojawiają się dzieła muzyczne, a świat jest lepszym miejscem.


0

Jak sugeruje Chahk w komentarzu do zaakceptowanej odpowiedzi, dostępne są aplikacje, dzięki którym Android wykona ponowne skanowanie multimediów, co sugeruje większość odpowiedzi. Właśnie zacząłem korzystać z aplikacji sugerowanej przez Chahka, SDRescan , a to sprawia, że ​​odświeżanie biblioteki multimediów jest znacznie prostsze niż w przypadku innych odpowiedzi - po prostu uruchom aplikację i poczekaj kilka sekund, aż zostanie ponownie przeskanowana.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.