SMS Google Voice nie wyświetla powiadomień w Hangouts?


9

Mam skonfigurowane konto Google Voice za pośrednictwem aplikacji Hangouts na Androida na moim niezrootowanym Galaxy S5 (z Lollipop OTA).

Kiedy aplikacja jest otwarta na moim urządzeniu i otrzymuję SMS na mój numer GV, pojawia się na ekranie.

Jeśli nie mam otwartej aplikacji, telefon nadal odbiera wiadomość, ale nie daje mi powiadomienia. Wiem, że dane w tle są włączone i odebrano wiadomość, ponieważ mogę włączyć tryb samolotowy, a następnie otworzyć aplikację i sprawdzić, czy wiadomość jest nieprzeczytana.

SMS wiadomości wysyłane do mojego numeru operatora, jak również bieżące wiadomości Hangouts powiadomi prawidłowo, czy aplikacja jest otwarta na ekranie, czy też nie.

Czy ktoś kiedykolwiek to widział?


Czy na pewno nie wyłączyłeś opcji „Pokaż powiadomienia” w Hangouts? Ustawienia -> Aplikacje -> Hangouty, bezpośrednio pod Force Stop.
Chahk

Tak jestem pewna. Jak wspomniałem powyżej, nadal otrzymuję powiadomienia dotyczące wiadomości na Hangoutach , a także wiadomości SMS, ale nie wiadomości SMS z Google Voice .
Nick Orlando,

Najpierw wykluczę nisko wiszący owoc. Następnie na tej liście - w aplikacji Hangouts, w Ustawieniach -> [Twoje konto Google], w sekcji „Google Voice - [Twój numer GV]” upewnij się, że wybrano ustawienie „Wiadomości (Pokaż SMS-y i pocztę głosową w Hangouts)”.
Chahk,

Tak, to ustawienie jest wybrane.
Nick Orlando,

Czy masz zainstalowaną aplikację Google Voice ? Pamiętam jakiś artykuł jakiś czas temu, który mówi, że wciąż jest potrzebny.
Chahk

Odpowiedzi:


4

Wygląda na to, że występuje problem z aplikacją Hangouts, który powoduje, że powiadomienia o nowych rozmowach z danym kontaktem są domyślnie wyłączone, bez możliwości zastąpienia tego ustawienia. Na karcie Rozmowy są one oznaczone dzwonkiem z przekreśleniem:
wprowadź opis zdjęcia tutaj
(kliknij, aby powiększyć)

Po otwarciu takiej rozmowy zobaczysz czerwoną wiadomość z komunikatem „Powiadomienia wyłączone - nie będziesz otrzymywać powiadomień o nowych wiadomościach” z opcją włączenia ich:
wprowadź opis zdjęcia tutaj
(kliknij, aby powiększyć)

Istniejące rozmowy, dla których włączyłeś to ustawienie, będą normalnie otrzymywać powiadomienia. Jeśli usuniesz rozmowę, ustawienie zmieni się na „wyłączone”. Archiwizowanie rozmowy powoduje, że jest włączona.

Szczegóły opisane w tym wątku (sugeruję, aby oznaczyć go gwiazdką, aby pokazać Google, że ten problem jest zainteresowany), odpowiadają dokładnie temu, czego doświadczasz. Został wychowany przed i zwiększono do deweloperami Hangouts, którzy są już świadomi problemu. Możemy tylko zgadywać, kiedy (lub czy) Google to naprawi.


W moim przypadku wygląda to na absolutnie problem, który mam. Udało mi się odtworzyć dokładnie opisane zachowanie. Co za frustrujący błąd. Dzięki za znalezienie tego.
eldarerathis

4

Znalazłem ten post na forum produktów Google i zadziałał dla mnie. Po wykonaniu tych kroków, jeśli to pomoże, skorzystałem z następującej usługi, aby wysłać testową wiadomość tekstową na mój telefon, wiedząc, że nie będzie jej w moich kontaktach i TO DZIAŁA :)

https://www.clickatell.com/test-sms-gateway/

Tokiyo powiedział: Znalazłem rozwiązanie, które próbuje rozwiązać ten problem. Dzięki temu będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach od nowych numerów lub nowych osób w aplikacji Hangouts.

  1. Przejdź do aplikacji Hangouts
  2. Menu
  3. Ustawienia
  4. Twój adres e-mail konta
  5. Dostosuj zaproszenia
  6. Wszyscy inni
  7. Wybierz „Może się z Tobą skontaktować bezpośrednio”

Źródło: http://www.reddit.com/r/Android/comments/2vjtje/try_this_fix_if_your_hangouts_app_doesnt_notify/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.