Jak wyświetlić informacje o certyfikacie SSL (wyskakujące okienko kłódki na pulpicie Chrome) w Chrome Mobile?


10

W przeglądarce Chrome na pulpicie mogę kliknąć ikonę kłódki na pasku adresu i wyświetlić informacje o moim połączeniu SSL, takie jak wersja TLS, siła certyfikatu, organ, który wystawił certyfikat, oraz informacja o tym, czy istnieje niezabezpieczona treść na stronie internetowej.

Czy istnieje sposób, aby wyświetlić te informacje w Chrome Mobile na urządzeniu z Androidem? W przypadku, gdy ma to znaczenie, wersja Androida to 4.4.2, ale prawdopodobnie wkrótce zmieni się na 5.0, ale jeśli będzie różna dla obu wersji, interesują mnie obie metody.

Próbowałem po prostu dotknąć ikony kłódki na pasku adresu, ale podaje ona tylko adres URL i „Twoje połączenie jest prywatne” oraz opcję skopiowania adresu URL.

Aby wyjaśnić: to wszystko, co widzę, dotykając kłódki:

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

Brak wzmianki o wersji SSL lub podobnych rzeczach.


Szczerze mówiąc, jestem zaskoczony, że to pytanie nie zostało jeszcze zadane. Nie mogłem znaleźć żadnej za pomocą wyszukiwania w witrynie lub sugerowanych pytań podczas tworzenia tego pytania lub za pomocą wyszukiwarki Google.
Nzall

Dziwne; w iOS wyskakujące okienko z kłódką pokazuje te informacje.

@cpast Dołączyłem zrzut ekranu. Przeszukałem również ekran opcji, bez żadnego rezultatu.
Nzall,

Jest to pytanie dotyczące użytkowania aplikacji i byłoby lepiej dostosowane do zasobów wsparcia aplikacji.

@ Schroeder Zakładałem, że ponieważ ma to związek z bezpieczeństwem, równie dobrze można o to zapytać tutaj.
Nzall

Odpowiedzi:


5

Informacje o stronie zostały uproszczone, ponieważ informacje dotyczące bezpieczeństwa były tajemnicze dla „większości użytkowników”: https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=302561

Podniesiono kolejny problem w celu ponownego wprowadzenia bardziej szczegółowych informacji o połączeniu: https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=425158

Ten ostatni problem został rzekomo uruchomiony / przypisany, więc mam nadzieję, że zostanie to wkrótce naprawione.

EDYCJA: Chrome 44 na Androida został wydany (jako stabilny). Spowoduje to przywrócenie informacji o połączeniu.


1
Cieszę się, że w Chrome na Androida można ponownie wyświetlić informacje o certyfikacie, ale pomocne byłoby wyjaśnienie, w jaki sposób można je wyświetlić, ponieważ są to informacje, których szukają ludzie pytanie.
blendenzo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.