Jak mogę skalibrować kompas w telefonie?


33

Mapy Google czasami proszą mnie o skalibrowanie mojego kompasu. Ostatnim razem to robiłem, spieszyłem się i nie zawracałem sobie tym głowy, a teraz kompas wydaje się trochę nie w porządku. Próbowałem znaleźć ustawienie „kalibruj kompas” w Mapach, ale nie mogłem go znaleźć.

Jak mogę skalibrować kompas w telefonie?

Odpowiedzi:


8

Istnieje teraz oficjalna odpowiedź Google na ten problem:

Otwórz aplikację Mapy Google, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Przechyl telefon do przodu i do tyłu
  2. Przenieś to na boki
  3. A potem przechyl w lewo i prawo

Konieczne może być powtórzenie kroków do momentu skalibrowania kompasu.

Grafika kalibracyjna kompasu


4
Sposób kalibracji został zaktualizowany. Teraz jest to 8- cyfrowy
phuclv 21.09.16

1
Ta odpowiedź jest nieaktualna, patrz odpowiedź Siosm.
mic

29

To zależy od twojego modelu telefonu. Jeśli producent nie ma wbudowanej aplikacji do kalibracji kompasu, prawdopodobnie możesz skalibrować kompas, otwierając dowolną aplikację korzystającą z kompasu i przesuwając urządzenie w określony sposób. Oto dwa rodzaje ruchów do wypróbowania:

  • „Wzór z figury 8” łatwiej powiedzieć niż zrozumieć. Oto jak to wygląda YouTube Video z kalibracją kompasu z Rysunku 8 .

  • Obroty w trzech osiach: Obróć o 360 ° wokół każdej z trzech osi, więc jeden pełny obrót z ekranem skierowanym do góry, jeden pełny obrót „toczący się” na boki, jeden pełny obrót „pochylony” do przodu.


Podczas gdy ty i Seth daliście mniej więcej tę samą odpowiedź, pomogło wam to w wideo
pokazującym

Dowiedziałem się, że „wzór z figury 8” jest najlepszą metodą ponownej kalibracji kompasu.
dr01

8

W bieżącej wersji Map Google możesz skalibrować kompas w dowolnym momencie, dotykając niebieskiej kropki reprezentującej twoją bieżącą lokalizację i wybierając „Kalibruj kompas”.


7

Może być opcja w ustawieniach, ale łatwiej, po prostu otwórz mapy Google, zacznij korzystać z kompasu i zakręć telefonem według wzoru 8. To wszystko.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.