Szyfruj tablet w Androidzie 3.1 zawiesza się na czas nieokreślony


9

Niedawno dostałem Asus EEE Pad Transformer (moje pierwsze urządzenie z Androidem) i uwielbiam to. Zaktualizowałem go od razu do wersji 3.1.

Próbowałem włączyć opcję „Szyfruj tablet”. Po zastosowaniu się do wskazówek na ekranie (w pełni naładowana bateria i podłączona ładowarka), wprowadziłem PIN i nacisnąłem przycisk.

I czekałem.

I czekałem.

I czekałem.

Cały czas tablet pokazywał zielony „szyfrujący” droid na pełnym ekranie, ale nie pokazywał żadnego wskaźnika postępu ani żadnego innego tekstu (nawet pasek systemowy był wyłączony).

Po kilku godzinach nie było widocznego postępu (ekran wprowadzający wspomniał, że może to potrwać „godzinę lub dłużej”), a po chwili zamknąłem i ponownie uruchomiłem tablet. Wszystko działało tak dobrze, jak wcześniej, ale nic nie było zaszyfrowane.

Próbowałem już kilka razy, ale za każdym razem pokazywał dokładnie ten sam wynik (tj. Brak).

Przeszukałem i znalazłem kilka kont tego samego, co dzieje się z innymi użytkownikami 3.0, i ani jednego postu z informacją: „tak, szyfrowanie tabletu działało dla mnie dobrze”.

Czy ktoś może rzucić na to trochę światła? Lub przynajmniej napisać „działało dla mnie, przepraszam”?

Pamiętaj, że ten tablet nie jest zrootowany i nie planuję tego robić (jeszcze).


Niedawno zaktualizowałem TF101 do Androida 3.2 i wkrótce ponownie spróbuję szyfrować. Wyślę, gdy będę miał więcej informacji.
Joachim Sauer,

Odpowiedzi:


5

To wydaje się być ogólnym problemem. Próbowałem tego na moim Asus Eee Pad z fizyczną klawiaturą, która faktycznie pozwala zminimalizować „proces szyfrowania” i przejść do ustawień. Jednak sprawdzanie uruchomionych procesów nie pokazuje żadnej aktywności, która sugerowałaby, że coś się faktycznie dzieje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.