Jeśli kupię e-booka od Amazon, czy mój syn na innym urządzeniu z Androidem może czytać moje książki?


10

Kiedy kupuję książkę kieszonkową, zarówno mój syn, jak i ja możemy z przyjemnością ją przeczytać.

Kupiłem książki w sklepie Amazon Kindle (które czytałem na moim Samsungu Galaxy S) i zastanawiam się: czy mój syn też może czytać te książki?

Wiedząc, że cena ebooka nie jest dużo niższa niż kieszonkowa wersja tej samej historii (znalazłem nawet takie, w których ebook kosztuje więcej niż kieszonkowy ekwiwalent), po prostu zdaję sobie sprawę, że nie może to być dobra rzecz .

[--- AKTUALIZACJA ---]

Po przeczytaniu kilku pierwszych odpowiedzi muszę coś wyjaśnić: konto Amazon mojego syna NIE jest tym samym, co konto Amazon .

Myślę, że aby uzyskać dostęp do mojego sklepu Kindle (podobnie jak w przypadku tabletu Archos 101), muszę podać mu moje dane logowania, czy się mylę?

Nie jest kwestią zaufania, że ​​nie powinienem podawać mu moich danych logowania. Po prostu mam na liście życzeń / zapisanych wiele przedmiotów, które mogę mu dać w prezencie. I oczywiście nie chcę, żeby widział te przedmioty.


Utworzyć trzecie, wspólne konto?
Lie Ryan

Osoba korzystająca z aplikacji Kindle nie musi się za każdym razem logować. Możesz zalogować swojego syna do aplikacji Kindle na jego telefonie, a następnie powinien on otworzyć się bezpośrednio w Twojej udostępnionej bibliotece, aby nie musiał znać Twojego hasła. Link do sklepu Kindle w aplikacji działa za pomocą jednego kliknięcia i nie widzę żadnego sposobu, aby uzyskać dostęp do historii zakupów (innych niż ebook) lub zapisanych pozycji koszyka zakupów, chociaż będzie on mógł kupować nowe ebooki na Twoim koncie.
GAThrawn

@Lie Ryan: Czy możesz utworzyć wiele kont połączonych na tej samej karcie kredytowej?
Edelcom,

1
Nie znam Kindle, ale w Nook możesz wypożyczyć książki na inne konta. Czy możesz to zrobić za pomocą Kindle? Czy to byłby ból?
Szansa

Odpowiedzi:


8

Zgodnie z ich FAQ:

Ile Kindles mogę użyć, aby uzyskać dostęp do tytułów w mojej bibliotece?

Dostęp do większości książek zakupionych w sklepie Kindle można uzyskać jednocześnie do użytku osobistego na maksymalnie sześciu urządzeniach Kindles lub urządzeniach zgodnych z Kindle (takich jak Kindle na PC lub Kindle na iPhone) zarejestrowanych na koncie Amazon.com. Jeśli limit jest mniejszy niż sześć równoczesnych kopii dla określonego tytułu, na stronie ze szczegółowymi informacjami na Amazon.com zobaczysz komunikat „Jednoczesne korzystanie z urządzenia: maksymalnie X jednoczesnych urządzeń, limit na wydawcę”.

Jeśli osiągniesz limit urządzenia i chcesz wymienić jedno z obecnych urządzeń na nowe, musisz najpierw wyrejestrować i usunąć zawartość z urządzenia, które chcesz zastąpić, zanim będziesz mieć dostęp do danych z nowego urządzenia. Instrukcje rejestracji urządzenia znajdują się na stronie pomocy dotyczącej urządzenia, które chcesz zarejestrować / wyrejestrować na stronach pomocy technicznej Kindle.

Subskrypcje, takie jak czasopisma i blogi, można pobierać tylko do jednego Kindle naraz i nie można uzyskać do nich dostępu z Kindle na PC.

Tak, możesz czytać ebook na wielu urządzeniach, ale pamiętaj, że istnieje limit 6 (lub mniej) urządzeń.


Warto również zauważyć, że działa to również z Amazon Appstore na Androida.
thunsaker

2
Mogę sprawdzić, czy to działa, loguję się na to samo konto Amazon na moim Kindle, moim Galaxy S, Blackberry i moim komputerze stacjonarnym. Mogę otworzyć dowolny z moich tytułów na dowolnym z nich. Jedną rzeczą, na którą należy uważać, jest to, że jeśli dwóch z was faktycznie czyta tę samą książkę w tym samym czasie, nie pozwólcie jej zsynchronizować swojej pozycji w książce, gdy o to poprosi, lub możesz zostać przeniesiony na bieżącą stronę drugiej osoby , zamiast ostatniej czytanej strony.
GAThrawn

Strona, do której prowadzi link do FAQ, już nie istnieje.

4

Powinno być możliwe zarejestrowanie wielu aplikacji lub urządzeń Kindle na jednym koncie Amazon. Na przykład mogę czytać tę samą książkę na moim Kindle, HTC Desire za pomocą aplikacji Kinde i aplikacji komputerowej na komputerach roboczych i domowych.


1

Niektóre książki Kindle mają włączone „Wypożyczanie”, dzięki czemu możesz pożyczyć je innemu użytkownikowi Kindle na okres do dwóch tygodni. Minusem jest to, że można to zrobić tylko raz na książkę, i nie wszyscy wydawcy pozwalają na to, aby ich książki były wyparte.

Więcej informacji tutaj Amazon.com Lending Kindle Books


pomysł wypożyczenia ebooka wydaje mi się dziwny ...
Lie Ryan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.