Jak zsynchronizować kalendarz z Androidem bez Google?


13

Czy istnieje sposób na synchronizację aplikacji kalendarza Ubuntu, takiej jak Thunderbird Lightning lub Evolution, z urządzeniem z Androidem bez korzystania z Google-Calendar?

W tej chwili synchronizuję swoje kalendarze Thunderbird-Lightning na różnych komputerach za pośrednictwem Dropbox, co jest o wiele bardziej niezawodne niż kalendarz google. Inną dużą zaletą w stosunku do Google-Calendar jest to, że mogę również uzyskać dostęp do moich spotkań offline, ponieważ pliki kalendarza są synchronizowane na dysku twardym każdego komputera przez Dropbox.

Chciałbym również uzyskać dostęp do tych kalendarzy za pośrednictwem mojego urządzenia z Androidem.

  • Aplikacja Dropbox na Androida nie obsługuje jeszcze automatycznej synchronizacji, więc wygląda na to, że muszę skorzystać z innej usługi.

  • Poza tym chyba potrzebuję aplikacji na Androida, która może uzyskać dostęp do pliku kalendarza przechowywanego w formacie ics.

Z góry dziękuję YSN


1
To jest duplikat android.stackexchange.com/questions/2863/... , ale tutaj jest więcej odpowiedzi.
Amanda,

Możesz także zsynchronizować Kalendarz Google z aplikacjami offline.
Erik,

Odpowiedzi:


3

Jeśli korzystasz z serwera CalDAV, takiego jak SOGo lub DAViCal z Lightning, możesz następnie użyć CalDAV-Sync na urządzeniu z Androidem, aby zsynchronizować tam również swoje kalendarze. SOGo ma również obsługę CardDAV, a CardDAV-Sync również utrzyma synchronizację kontaktów.


Istnieje wiele serwerów CardDAV, ale nie wszystkie pary serwerów i klientów działają. Przed wybraniem serwera musisz sprawdzić zamierzone kombinacje.
Raphael

2

DAViCal to świetny serwer kalendarza, więc jeśli twój telefon obsługuje iCal, możesz spojrzeć na hostowanie lokalnej instancji na komputerze, z którym chcesz synchronizować, lub hostowanie na serwerze lub serwerze NAS, którego możesz / nie mieć (używam mój nos za to.).

Wieśniak! Kalendarz doskonale nadaje się również do synchronizacji. Używam go do synchronizacji z narzeczonym do planowania ślubu :)


Brzmi bardzo obiecująco! Spróbuję to skonfigurować. Ale muszę też mieć dostępne kalendarze offline, co powinno zależeć od oprogramowania klienckiego ... Kolejne pytanie brzmi, czy istnieje aplikacja na Androida obsługująca iCal ...

2

Próbowałem to zrobić z moim kalendarzem programu Outlook (w pracy).

  1. Wyeksportuj plik ICS do folderu Dropbox
  2. Użyj DropSync na Androida, aby zachować synchronizację pliku na lokalnej karcie SD
  3. Użyj ICSSync, aby przeanalizować plik ICS i dodać go do natywnej aplikacji Kalendarz

Powyższe podejście działa dla mnie, oczywiście musisz znaleźć sposób, aby zaplanować / zautomatyzować eksport swojego kalendarza z aplikacji kalendarza na Ubuntu. W przypadku programu Outlook korzystam z programu Outlook2ICal .


1

Nigdy nie próbowałem tego sam, ale może to pomaga:

Funambol bezprzewodowo synchronizuje kontakty, kalendarze, wiadomości e-mail i zdjęcia między telefonami komórkowymi, komputerami, tabletami i podłączonymi urządzeniami za pośrednictwem chmury.

Oferują (bezpłatną) usługę w chmurze lub możesz samodzielnie zainstalować wersję systemu operacyjnego.


Dzięki, ale niestety funambol nie działa jeszcze z kalendarzami na Androidzie, jak się wydaje. Poza tym chcę, aby moje kalendarze były dostępne offline - moim celem nie jest unikanie google. Może uda mi się zduplikować moje kalendarze offline do Google-Calendar i po prostu zsynchronizować to. Otworzę w związku z tym nowe pytanie.

Jak stwierdzono w funambol.com/solutions/android.php : Klient Android Funambol synchronizuje kontakty, kalendarze i zdjęcia na telefonach z Androidem. Funambol to rozwiązanie SYNC - co oznacza, że ​​Twoje dane są zawsze dostępne offline, ale zostaną zsynchronizowane, gdy będziesz online.

Funambol wydaje się również nie mieć klienta Ubuntu. Lub klient Thunderbird 3x.
Amanda
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.