Duplikaty powiadomień aplikacji Gmail - jedno dla Inbox i ponownie dla niestandardowej etykiety


9

Otrzymuję 2 powiadomienia na ten sam e-mail, oba z aplikacji Gmail. Jedno powiadomienie dotyczy skrzynki odbiorczej, a drugie niestandardowej etykiety.

Nie chcę dwóch powiadomień dla tego samego e-maila, więc jak mogę zapobiec powiadomieniu skrzynki odbiorczej, jeśli powiadomienie na etykiecie zostanie uruchomione?

Jeśli wyłączę powiadomienie skrzynki odbiorczej, nie otrzymam powiadomienia o otrzymaniu nowej wiadomości e-mail. Jeśli wyłączę powiadomienie Label, nie będę słyszeć dźwięku, który jest ustawiony na tę etykietę.

Jeszcze kilka rzeczy do zapamiętania ...
- Niektórzy sugerują, że przeniesienie e-maili z etykietami ze skrzynki odbiorczej rozwiąże problem, co jest prawdą, ale potrzebuję, aby e-maile z etykietami wyświetlały się w mojej skrzynce odbiorczej, ponieważ muszę je wykonać.
- Mam wyłączone powiadomienie dźwiękowe skrzynki odbiorczej, ponieważ koliduje z dźwiękiem powiadomienia etykiety (osobny problem, ale ta sama przyczyna).

Korzystanie z Gmaila wer. 5.1.1 na Galaxy Note 4. Dzięki.


Tak, jest to duża irytacja i sprawia, że ​​funkcja powiadamiania o etykietach jest zasadniczo bezużyteczna, chyba że oznaczysz WSZYSTKĄ pocztą. Po prostu potrzebujemy opcji, która zapobiega dwóm powiadomieniom o tym samym e-mailu.
Alex P. Miller,

Odpowiedzi:


4

Gmail> Ustawienia> wybierz konto z etykietami> Zarządzaj etykietami> Wybierz każdą etykietę i usuń zaznaczenie „powiadomień na etykietach”, w ten sposób jedyne otrzymane powiadomienie to dotarcie do skrzynki odbiorczej, a nie podwójne powiadomienie o skrzynce odbiorczej ORAZ etykieta


2

Naprawiłem to, zaznaczając pole „Pomiń skrzynkę odbiorczą (zarchiwizuj)”, kiedy utworzyłem filtr i etykietę z niestandardowym dźwiękiem. W ten sposób wiadomość jest tylko w jednym miejscu i dlatego odtwarzany jest tylko jeden dźwięk.

Mam nadzieję że to pomoże. =)


1
  • Otwórz aplikację Gmail
  • Przejdź do ustawień konta powiązanego ze skrzynką odbiorczą
  • Odznacz powiadomienie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli to rozwiązanie nie działa zgodnie z tym, co chcesz osiągnąć, to naprawdę nic, co ja lub ktokolwiek mogę ci powiedzieć. Inbox i Gmail to 2 aplikacje dla tej samej usługi. Nie należy ich używać jednocześnie dla tego samego konta. W rzeczywistości, kiedy po raz pierwszy uruchamiasz skrzynkę odbiorczą, mówi Ci, aby przejść do Gmaila i wyłączyć powiadomienie.


1
Dziękujemy za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi. Nie korzystam z aplikacji Inbox. Miałem na myśli skrzynkę odbiorczą aplikacji Gmail. Przepraszam za zamieszanie. Wszelkie pomysły na to, co mogę teraz zrobić, zostały wyjaśnione?
Rick

0

Miałem ten sam problem. Pewnego dnia otrzymałem monit ze skrzynki odbiorczej z pytaniem, czy chcę wyłączyć duplikaty powiadomień. Kiedy powiedziałem „tak”, powiadomienia z aplikacji Gmail przestały się pojawiać. Teraz tylko ze skrzynki odbiorczej mnie powiadamia. Nie wiem, jak to uruchomić.


0

Przejdź do skrzynki odbiorczej> ustawienia> wybierz konto> istnieje ustawienie, które mówi, abyś przestał otrzymywać powiadomienia z Gmaila. Również jeśli użyjesz go przez chwilę, pojawi się monit z tym samym pytaniem.


0

Możesz przejść do Gmaila - Ustawienia - ponownie - Twoje konto - Następnie przejść do skrzynki odbiorczej Dźwięk i wibracje - zaznacz pole Powiadomienie o etykiecie.

Sunil

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.