Żarnik nie wchodzi do rurki Bowdena, zamiast tego trafia „do pokoju”


9

Zdjęcia wyjaśniają mój problem. Próbowałem już zmniejszyć wycofanie, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Dziękuję za pomoc

Efektem jest całkowite zatrzymanie wydruku (nie jest wytłaczany żaden materiał).

  • Creality CR 10
  • Cura 3.4.1

Niedawno dodałem ten nowy blok aluminiowy podajnika, ponieważ wersja magazynowa z wydrukiem 3D była złej jakości.

Żarnik nie dostaje się do rurki Bowdena

Ścieśniać


Można również dodać co czyni pracę, co się zmieniło od ostatniego dobrego druku, itp
Sean Houlihane

Czy komukolwiek wydaje się, że ślady zębów są nadmierne w żarniku, tak jakby siła napinająca była ustawiona zbyt wysoko?
fred_dot_u

Zawsze korzystałem z moich wytłaczarek przy maksymalnym ciśnieniu i nie widziałem żadnych problemów z tym związanych.
tjb1

Co to za drukarka? i czy działa hotend?
Trish,

@Trish Jest to Creality CR 10. Hotend jest uruchomiony. Zwykle tratwa jest drukowana bez żadnych problemów, ale potem filament zaczyna się zawodzić.
DonaldEnte

Odpowiedzi:


14

Jest to zwykle spowodowane oporem w rurze lub gorącym końcem, ale w twoim przypadku wydaje się, że jest to spowodowane głównie przez bardzo źle zaprojektowaną wytłaczarkę. Żarnik musi być ograniczony bliżej koła napędowego. Możesz być w stanie wywiercić złącze PTC, aby rurka PTFE zbliżyła się do kół zębatych lub wydrukować przekładkę, aby zmieścić się między nimi, ale musisz podtrzymać filament w tej szczelinie.

Możesz spróbować podnieść temperaturę hotendu jako pomocnika do momentu rozwiązania problemu, nie przekraczaj 240 ° C, jeśli masz hotend wyłożony PTFE. Długie wycofania mogą również wciągnąć stopiony filament do zimnej strefy, gdzie zestala się i utrudnia wytłaczanie.

Jako przykład, oto zdjęcie wytłaczarki Bondtech BMG. Zwróć uwagę, w jaki sposób wytłaczarka ogranicza ścieżkę filamentu od koła napędowego do wejścia hotend. Chociaż ten przykład jest ekstremalny dla normalnego PLA / PETG / ABS, jest wymagany dla elastycznego włókna. Odstęp 4 mm (lub bliżej) powinien być odpowiedni dla PLA / PETG / ABS lub innych twardych włókien.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dziękuję Ci bardzo. Właśnie zainstalowałem tę „ulepszoną” wytłaczarkę (aluminium) i spróbuję wrócić do wersji standardowej.
DonaldEnte,

10

Twoja wytłaczarka napotyka opór, a ścieżka filamentu jest zbyt otwarta.

Twoje zęby wydają się zbyt mocno wgryzać. Poluzuj trochę napinacze. Zbyt mocne gryzienie zębów deformuje włókno. Czy te szorstko wyglądające rzeczy płynnie przechodzą przez rurkę? Jakieś szorstkie kawałki mogą złapać coś na ścieżce filamentu?

Zaleca się, aby silnik przeskakiwał, gdy występuje problem, zamiast marnować włókno, więc może również zmniejszyć swój vref silnika.

Jak dobrze żarnik żywi się ręcznie i bez śladów zębów? Znacząco lepiej, czy mniej więcej tak samo? Czy rurka Bowdena ma i załamuje się lub zgina? Te skutecznie zmniejszają średnicę rurki i naprawdę ściskają przechodzący filament.

Czy Twój hotend ma odpowiednie przygotowanie termiczne? Dużo izolacji na bloku i dobry mocny wentylator? Zbyt mała izolacja spowoduje użycie zbyt dużej mocy i podniesienie obszaru topienia. Zbyt małe chłodzenie (szczególnie w przypadku PLA) pozwoli również na zwiększenie powierzchni stopu (zwanej pełzaniem ciepła). Jeśli skierowanie dużego wentylatora na drukarkę rozwiązuje problem, prawdopodobnie jest to związane z chłodzeniem Hotend. Jeśli to pogorszy, to jest związana z izolacją hotend.


Bowden tube jest zupełnie nowy, podobnie jak cały hotend (działa idealnie). Spróbuję różnicę karmienia ze śladami zębów i bez nich. Dziękuję za pomoc :)
DonaldEnte

6

Ten problem składa się z dwóch części.

Po pierwsze , wytłaczarka napotyka zbyt duży opór na wydruku. Przyczyn może być kilka: zbyt niska pierwsza warstwa, zablokowana dysza, zbyt niska temperatura druku lub zbyt szybki druk, więc lepkość filamentu po prostu utrudnia przejście przez dyszę. Zazwyczaj kilka z nich będzie w grze razem.

Po drugie , konstrukcja wytłaczarki umożliwia zgięcie filamentu, gdy opuszcza koła zębate napędowe. Zazwyczaj ten problem jest najbardziej widoczny w przypadku elastycznego filamentu, ponieważ w sposób oczywisty łatwiej się on zapada podczas kompresji dla danej nieobsługiwanej długości.

Wyzwalacz to pierwsza grupa, druga część określa odporność konfiguracji na ten problem. Po osiągnięciu punktu przerwania odzyskiwanie nie następuje. Możesz wycofać filament, ale próba wznowienia wydruku spowoduje po prostu przywrócenie ekstrudera do tego samego położenia bezwzględnego.

Najpierw sprawdź, czy możesz wyciągnąć OK w wolnej przestrzeni, bez żadnego spadku temperatury. Sprawdź również kalibrację kroków wytłaczania - jeśli wytłaczasz 110% tego, czego oczekuje druk, ciśnienie wsteczne wytłaczania może wzrosnąć do punktu awarii. Sprawdź pierwszą warstwę, sprawdź kalibrację.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.