Zaciski / klipsy do szkła na stole grzewczym


10

Szukam zacisków do zamocowania szkła na stole grzewczym. Po kilku poszukiwaniach zauważyłem, że niektórzy używają zacisków drukowanych z PLA. Czy mogę używać zacisków PLA do podgrzewanego stołu grzewczego (~ 60 ° C)?

Próbowałem też rozkładanych klipów, ale blokują one moją dyszę. Anet A8 zaczyna się w lewym przednim rogu. Kiedy zaczynam drukować, dysza przesuwa się nieco w górę na Z, a potem na Y i prawo na X. W tym pierwszym ruchu przesuwa się do klipu z tyłu. Szukam sposobu, aby naprawić narożniki i nie naprawiać krawędzi na środku.

Jakich innych zacisków lub klipsów mogę użyć do zamocowania szkła (~ 3 mm) na stole grzewczym (~ 2,5 mm)? Nie chcę używać kleju.

Moja drukarka to Anet A8.

Odpowiedzi:


8

Co powiesz na klipy Ultimaker? Ultimaker wykorzystuje 2 mm łoże grzewcze i 4 mm szkło, które powinny być w zasięgu, lekko zginając zaciski. Mają dość niski profil / ślad.

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj

Zaciski te są bardzo tanie i można je znaleźć na tych typowych stronach aukcyjnych lub chińskich.

Ewentualnie możesz również przykleić szkło do aluminiowego łóżka za pomocą taśmy kapton, jeśli obawiasz się uderzenia spinaczy.

Należy pamiętać, że np. W oprogramowaniu Marlin można zdefiniować przesunięcie Z, aby zapobiec uderzeniu klipsów spinających podczas ruchu.4

PLA ma dwa problemy, które uniemożliwiają wykorzystanie go do twoich celów.

Po pierwsze, deformuje się pod obciążeniem. Użyłem drukowanych zacisków C do różnych zadań; zanim skończę, zacisk jest ogólnie wypaczony o ponad 10 milimetrów.

Po drugie, PLA ma bardzo niską tolerancję na ciepło. Temperatura zeszklenia PLA wynosi około 60-65 ° C, dokładnie wokół zamierzonej temperatury stołu, więc nie tylko odkształcą się zaciski pod wpływem obciążenia, ale plastik wypłynie z ciepła.

Jeśli drukujesz na zimnym łóżku, możesz być w stanie użyć drukowanych zacisków, drukując nowy zestaw, gdy odkształcenie obecnego zestawu staje się zbyt duże. Na podgrzewanym łóżku nie ma szans. Zamiast tego poszukaj jakichś metalowych klipsów sprężynowych.


3

Przeanalizujmy problem:

  • Mamy całkowitą grubość 5,5 mm.
  • Chcemy (częściowo) trwale przymocować obie warstwy razem mechanicznie.
  • Zaciski nie powinny być wyższe niż około 0,2 mm, aby umożliwić przejście dyszy nad nimi.

(nie) Próba rozwiązania zero:

Spójrzmy na problem obiektywnie ... możemy coś wydrukować, prawda? Cóż ... 0,2 mm lub mniej PLA oznacza 0,2 mm PLA, które muszą wytrzymać stres związany z próbą zepchnięcia szkła do łóżka. PLA, podobnie jak każdy plastik, nie jest super mocny w cienkich warstwach, szczególnie gdy jest podgrzewany do 60 ° C, aby uzyskać dobrą przyczepność do łóżka. A potem możesz wydrukować coś takiego jak ABS, który wymaga temperatury łóżka 80 ° C lub wyższej. Rezultat nie będzie ładny: klip łamie się po bardzo krótkim czasie lub zaczyna się zginać. Rezultat: brak klipsa, łóżko się ślizga.

Pierwsza próba rozwiązania:

Spójrzmy na stare ramki do zdjęć, które składają się tylko z tafli szkła i papieru / drewna. „Bezramowa ramka do zdjęć” jak ta 1 . Te klipsy wymagają pewnego rodzaju zamocowania na spodzie.

Używając tego projektu jako podstawy, możesz uzyskać te klipy lub sam stworzyć podobne. Ale jak je zamontować?

Cóż, tutaj jest ładna część: mamy kilka opcji.

  • Przyklej lub przylutuj klipsy do dolnej części łóżka. Usunięcie arkusza powoduje uzyskanie PITA, ale nadal jest możliwe
  • Cięcie otworów montażowych na zaciski. Arkusz można usunąć, usuwając teraz klipsy. Ale ogrzewanie łóżka może nie polubić wycinania otworów w aluminium.
  • Dodanie punktu montażu. Ponownie możemy użyć kleju lub lutu, aby dodać szkielet, do którego mocujemy klipsy. Jak kawałek aluminiowego profilu U z otworem na środku łóżka, dając nam punkty mocowania klipsów.

1 - To był tylko pierwszy, który znalazłem, który miał odpowiednią konfigurację. Nie jestem z nimi związany i nie dostaję na to pieniędzy.

Druga próba rozwiązania:

Podejmij ten pomysł na wyższy poziom i poszukaj tej samej zastosowanej zasady.

Istnieje „Swiss Made Szkło zatrzask podtrzymujący” Perplexed Dipol wymienione. Dobry pomysł i zamiast wycinać wycięcie w aluminiowym łożu wystarczyłby prosty, mały otwór. O tej samej cenie niż bez ramki bez ramki, ale mniej prac budowlanych!

I oczywiście istnieje możliwość spojrzenia na Ultimakera i jego Zaciski Płyt Budowlanych, takie jak wspomniane 0scar . Jeśli możesz je zdobyć (również w tym samym przedziale cenowym, co inne opcje), możesz nawet mieć łatwą instalację: powinny być montowane w rogach płyty roboczej, przytrzymywane przez sprężyny. W przypadku A8 będziesz musiał ewentualnie trochę zmienić punkt mocowania, a może nawet dać im trochę nacisku, aby się obrócić, aby zabezpieczyć je w miejscu, ale to oczywiście jest również rozwiązanie.


Tego właśnie szukam. Myślę, że najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup ramki i użycie klipów. Czy możesz powiedzieć coś innego, klipy PLA na podgrzewanym łóżku?
Thomas Sablik,

1
Pla w grubości 0,2 mm ma niewielką lub zerową wytrzymałość
Trish

2

Mogą nie działać dla każdej drukarki, ale co z staroświeckimi klipami buldogowymi :

Klipsy buldoga

Przymocowane na obu końcach w osi y, unikną twoich prętów i ramy w osi Z (przymocowane w kierunku osi X, zauważyłem, że zaczepiają się o ramę w osi Z).

W ten sposób (z wyjątkiem tego, że poniższy obrazek używa składanych klipów, do których (zakładam, że) się odwołujesz):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dźwignia / uchwyty nie są tak długie, jak te na składanych klipsach, a także bardziej wytrzymałe. Ponadto nie mają zawiniętej krawędzi, która mogłaby złapać dyszę, jeśli jest prawidłowo zamontowana.

Oczywiście należy poprowadzić wszelkie przewody / rury z dala od zacisków z tyłu drukarki.


1
Myślę, że z klipsem buldoga mam podobny problem
Thomas Sablik

2

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Poszedłem do OfficeMax i dostałem Małe klipy. Są większe niż klipsy Micro / Mini dostarczane z drukarką i wydają się pasować idealnie na szklanej płytce.

Jeden z Mini klipów dostarczonych z Ender 3 pokazano po lewej stronie. Mały rozmiar, który działa najlepiej, jest oczywiście wyśrodkowany. Medium z tyłu wydaje się zbyt duże.

Aby uzyskać dodatkowy bonus, sprzedają ten papier ścierny z gumowym tyłem i naprawdę zwiększa przyczepność. Ogromna część tego działała naprawdę dobrze. Ale to opcjonalne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.