Bezpieczna utylizacja wydruków 3D


10

Firma, w której pracuję, chroni IP i stosuje procedury bezpieczeństwa dotyczące usuwania wszystkiego, co mogłoby zostać skradzione w celu szpiegostwa przemysłowego. Papier zostaje rozdrobniony i wysłany do zaufanego centrum recyklingu, wszystkie stare nośniki danych zostają zatarte, ale co robimy z wydrukami 3D? Dla każdego funkcjonalnego prototypu mam 10 lub więcej wczesnych wersji i nieudane wydruki. Czy istnieje dobry sposób na ich usunięcie, aby były nierozpoznawalne? Biorąc pod uwagę liczbę wydruków, które muszę zutylizować, powinien być bezpieczny, tani i zdolny do obsługi dużych partii.


1
Wątpię, żeby to był nowy problem. Może problem dotyczy własności intelektualnej, ale firmy projektowe powinny rozwiązać ten problem kilkadziesiąt lat temu.
Sean Houlihane

@SeanHoulihane wiele firm projektowych niszczy prototypy na wiele sposobów: niektóre trzymają piec, aby wypalać swoje prototypy i szkice z drewna / papieru, inni używają kompaktora odpadów, inni znów używają starych, masywnych prototypów do produkcji nowych, mniejszych prototypów. Jednak nie działają one dobrze w przypadku drukowania 3D
Trish

1
Co zrobiłeś z prototypowymi modelami przed użyciem drukarek 3D do ich produkcji?
Carl Witthoft,

Odpowiedzi:


6

Duże partie wymagają oszczędności czasu lub zastosowania metody, która wymaga niewiele pracy. Więc moje sugestie wymagają głównie nadzoru. Miej pod ręką gaśnicę i sprzęt bezpieczeństwa!

Topnieją razem

Większość włókien topi się w temperaturze około 200 ° C lub około.

Niedawno pozbyłem się mojego pudełka z odpadami (PLA), kładąc je na tacy i stapiając je razem w standardowym kuchennym piekarniku w temperaturze 200 ° C przez około 1-2 godziny. Powstała płyta z tworzywa sztucznego zniszczyła wszystkie struktury, które można było zidentyfikować. Talerz ten można następnie rozbić lub poddać recyklingowi bez ryzyka ujawnienia tajemnic firmy.

Sugeruję użycie papieru do pieczenia pod filtrem do stopienia lub tacą pokrytą teflonem, ponieważ filament będzie NAPRAWDĘ lepki do pustej metalowej powierzchni.

Około 4 litrów zepsutych wydruków skutkowało arkuszem o wymiarach około 5 x 450 x 300 mm. Jeśli upewnisz się, że żaden żarnik nie dotyka elementów grzejnych, możesz pozbyć się całkiem dużej ilości materiału w każdej partii.

Nie rób tego z ABS i nie zanieczyszczaj tac z jedzeniem plastikowymi podstawkami - używaj specjalnie oznaczonych, które są przeznaczone wyłącznie do usuwania wydruków.

Zielone zniszczenie

Jeśli chcesz być zielony podczas niszczenia wydruków: pudełkowa kuchenka słoneczna ze szklaną pokrywką z łatwością działa w temperaturze 200 ° C, jest przyzwoicie tania i działa przez cały dzień po zaledwie kilku sekundach regulacji co godzinę. Musisz ustawić go w obszarze o ograniczonym dostępie, ale dopóki świeci słońce, działa prawie za darmo. Pamiętaj tylko, aby umieścić odbitki, które mają zostać zniszczone, na niepalnych nośnikach, takich jak blachy aluminiowe lub blachy aluminiowe.

ABS w acetonie

Jeśli użyjesz ABS, wystawienie go na opary acetonu przez krótki czas (sekundy do pół minuty wygładzą powierzchnię. Daj mu kilka minut, możesz zniszczyć strukturę w partię plastikowych odpadów bez ciepła, które twardnieje, gdy aceton ponownie odparowuje, chociaż złożone struktury mogą potrzebować nawet godziny. Zanurzenie ABS w acetonie powoduje powstanie czystych odpadów chemicznych, które są jedynie odpadami acetonu.

Aby zaoszczędzić aceton i sposób na usuwanie odpadów chemicznych, spróbuj tego:

Włóż partię kilku wydruków do dużego, szczelnego pudełka, które nie jest wykonane z ABS. Wlej trochę acetonu na tacę i dodaj ręcznik papierowy, aby w pudełku wytworzyła się spójna atmosfera acetonu. Trzymaj tacę na podłodze pudełka, ale w taki sposób, aby nie spadł na nią żaden wydruk. To powinno pozbyć się odcisków, łącząc je w ogromną bryłę w ciągu około godziny.

Zrób to na zewnątrz i trzymaj ogień z dala .


System scalania acetonu pozostawia dużo acetonu rozpuszczonego w ABS, który będzie odgazowywany przez miesiące. Jeśli problemem są opary z gorącego ABS, ogrzewanie w wentylowanym piekarniku powinno wystarczyć. Możesz rozważyć jednorazowe tace aluminiowe do przechowywania plastiku i powstałych płyt. Mam obawy, że trzy rozwiązania niszczarki pozostawiają zbyt wiele informacji. Są one zbudowane w celu dzielenia przedmiotów na małe części, a nie do ukrywania informacji.
cmm

4

Rozdrabniacz plastikowy jest lepszy niż roztwór do topienia / spalania. Jest szybszy i nie wytwarza dymów. Wyobraź sobie płonące butelki PET.

Do niszczarki nie potrzebujesz nic oprócz prądu do silnika. W przypadku topienia tworzyw sztucznych zużycie byłoby znacznie wyższe. Dodatkowo możesz ponownie użyć rozdrobnionego plastiku do maszyn do filamentów, takich jak Filastruder lub Strooder .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W serwisie 3dhubs z 2015 roku znajduje się fajny artykuł o niszczarkach .

To zależy od twojego budżetu. Około 400 $ możesz zbudować. Fajny samouczek na stronie preciousplastic.com . Za 1000 $ można znaleźć niszczarki na Alibaba .


3

Istnieją niszczarki przemysłowe, które zniszczą prawie wszystko. Nie są tanie, przynajmniej z punktu widzenia hobbystów. Możesz zajrzeć do nich, ponieważ mogą one być odpowiednie dla wielkości Twojej firmy.

W przeciwnym razie możesz po prostu stopić je w gorącym piekarniku lub za pomocą opalarki. Byłbym ostrożny, aby nie dopuścić do ich przegrzania, ponieważ niektóre włókna uwalniają toksyczne opary po podgrzaniu, co może stanowić ryzyko z potencjalnym ryzykiem odpowiedzialności.


3

Jeśli Twoja firma ma niszczarkę, która poradziłaby sobie jednocześnie z dużymi ilościami papieru, powinna być w stanie obsłużyć tworzywa sztuczne z drukowania 3D. Większość większych niszczarek może obsługiwać spinacze i zszywki. Tworzywa 3D byłyby jeszcze mniej obciążeniem niż one. Być może będziesz musiał rozbić kawałki na mniejsze części, ale wątpię, by to był problem. Nawet ręczne niszczenie większości wydruków nie powinno być zbyt uciążliwe.

Po drugie, możesz też stopić je za pomocą czegoś gorącego ... pistolet termiczny prawdopodobnie wykonałby zadanie bez problemu. Oni się ponad 1100 ° C . Ponieważ zwykle topimy filament w temperaturze około 200 ° C (~ 392 ° F), opalarka powinna być wystarczająco gorąca, aby uczynić ją nierozpoznawalną kroplą plastiku.


2
Możesz nawet przetworzyć nieudany wydruk, aby ponownie wykonać filament. Kolejnym doskonałym zastosowaniem ABS jest wytwarzanie soku ABS.
Himanshu,

1
@Himanshu Recykling odbitek do filamentów nie jest opłacalny, szczególnie dla inżyniera pracującego w firmie. Ja też wątpliwości, że potrzeby ktokolwiek że sok dużo ABS (na melodię używając maksymalnie wiele nieudanych wydruków).
Tom van der Zanden,

Upał jest najłatwiejszym sposobem
Trish

2

Moje 2 centy. Jeśli masz maszynę CNC, możesz ją „frezować”. poza tym wystarczająca może być niszczarka ogrodowa / rozdrabniacz.


PLA jest biodegradowalny, ale nie w prywatnym kompoście - musisz go umieścić w kompostowni przemysłowej, aby go zniszczyć. Z drugiej strony ABS i PC absolutnie nie ulegają biodegradacji, co uniemożliwia ich kompostowanie. Co więcej, ukrycie przez wiele miesięcy zniszczonych obiektów IP w ogrodzie przed domem to proces, który czeka. Zmielenie wydruków spowoduje powstanie wielu strzępów i kawałków filamentu, które mogą dostarczyć informacji o niektórych częściach wydruku, jeśli zostaną odzyskane.
Trish,

@Trish, nigdy nie mówiłem, że umieść to w ogrodzie. Po strzępieniu wyrzucasz go.
user77232,

@Trish Czy widziałeś kiedyś strzępy CNC? Założę się, że nie jesteś w stanie odtworzyć z niego oryginalnej części, nawet części tej części. I w tym momencie mówię tylko o strzępach jednej części, a nie wielu wyfrezowanych części w partii strzępów.
Horitsu

Ale użycie CNC do niszczenia czegoś jest wadą maszyny. Blokuję maszynę do innych zadań i lepsza byłaby tylko drobna niszczarka.
Horitsu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.