Jak uniknąć sznurowania?


9

Jak mogę uniknąć nieprawidłowości i napisów na wydruku. Użyta drukarka: Fortus 450mc

Model: PC

Wskazówka dotycząca modelu: T10

Wskazówka dotycząca wsparcia: T12SR

Wsparcie: SR-100

Wysokość plastra: 0,0050 cala

Wydrukowałem dwa obiekty za pomocą Grabcada (z Insight) 1) Niedźwiedź Voronoi: Niedźwiedź Voronoi ma brakujące warstwy / nieprzyłączoną warstwę na dole, wszystko inne wydaje się OK. Jednak zauważam trochę sznurka. 2) Cylinder z pustymi kanałami: Cylinder ma wiele widocznych sznurków, a jeden z kanałów jest lekko zdeformowany. Proszę odnieść się do załączonych zdjęć.Widok z góry niedźwiedzia voronoi Widok z boku Brakujące / nie dołączone warstwyWidok z góry Przedni widok sznurek

Daj mi znać, jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje.


Niezły post, opis i zdjęcia. Jakie jest jednak pytanie? Czy możesz edytować swój post i wyraźnie zadać pytanie?
Greenonline

Czy możesz dodać ustawienia drukowania, a także podać listę wykonanych kroków kalibracji.
Sean Houlihane,

Musisz dostosować ustawienia wycofania, aby wyeliminować (lub przynajmniej zminimalizować) ciąg znaków. Jakiego fragmentatora używasz?
Chris G. Williams

Odpowiedzi:


4

Byłem w stanie zredukować sznurowanie, zmniejszając temperaturę dyszy o 2 ° C, aż zniknie. Będziesz także chciał nieco zwiększyć ustawienia wycofania.

Problem jest spowodowany tym, że plastik jest zbyt gorący i sączy się z dyszy - jest trochę za rzadki.

Wyszukaj Thingiverse w poszukiwaniu wież cieplnych. Musisz zmodyfikować kod G, aby drukarka dostosowała temperaturę dyszy na każdej warstwie. To da ci naprawdę dobre wskazanie najlepszej temperatury dla danego materiału.

Pamiętaj, że będziesz chciał wydrukować go dla każdej nowej marki (a czasem koloru) filamentu.


1
Dobra uwaga na temat różnych kolorów tego samego producenta, mających czasem różne idealne temperatury. Uważam, że kolory tęczy są dość jednolite, ale czarny, biały i srebrny mogą się znacznie różnić.
Davo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.