Dysza Endera 3 mieści się przy łóżku w osi Y.


9

Właśnie otrzymałem mojego nowego Creality Ender 3. Przechodziłem i sprawdzałem / dostosowywałem wszystko, aby wyrównać, i zauważyłem, że kiedy „automatycznie ustawiasz w domu” głowicę drukującą, dysza zatrzymuje się z przodu łoża drukującego o 5-10 mm.

Czy to normalne?

Czy być może z założenia umożliwia się czyszczenie dyszy bez zrzucania jej na łóżko?

Nie wydaje się, że istnieje sposób, aby wyregulować przełącznik Y stopu bez modyfikacji. Nie wyglądało też na to, żeby istniał jakikolwiek łatwy sposób na przesuwanie łóżka.


Odpowiedzi:


3

Tak, jest to zachowanie „zamierzone”, ponieważ dom w stosunku do fizycznej pozycji granicznej nie jest prawidłowo umieszczony około 7,5 mm w łóżku w X i Y.

aby to naprawić, spójrz na pozycję Ponowna kalibracja strony głównej dla Ender3


Przepraszam, że jestem zdezorientowany: czy „zamierzeniem” jest, aby dysza osiadła poza łóżkiem? Jeśli tak, to dlaczego należy go „poprawić”? Z tego, co przeczytałem, każdy Ender 3 (w tym mój) ma domy poza łóżkiem, a niektórzy mówią, jak to „naprawić”, podczas gdy inni twierdzą, że tak powinno być (więc prawdopodobnie powinniśmy tak to zostawić… .), więc po prostu próbuję wyjaśnić to sobie i innym: czy jest to zamierzone i dlatego powinniśmy to zostawić, czy też jest to błąd, który wszyscy musimy poprawić?
voxoid

1
@voxoid Oprogramowanie układowe mówi „To jest prawidłowe zachowanie”. Ale jeśli wykorzystasz całą przestrzeń do nadruku, zobaczysz, że wszystko zostanie przesunięte w lewą przednią część, czasami poza łóżko. złą konfigurację oprogramowania układowego można skorygować, ale nie jest to obowiązkowe, ponieważ można na przykład stracić ochronę przed wyłączeniem zasilania. Ponadto ochrona przed niekontrolowanym wzrostem temperatury nie jest domyślnie włączona.
Trish

3

Wiele ograniczników X / Y drukarki nie znajduje się na początku płyty roboczej / podgrzewanego stołu. W oprogramowaniu wewnętrznym przesunięcie jest definiowane od początku płyty roboczej do lokalizacji krańcowych. To normalne, nie ma się czym martwić.

Po podłączeniu drukarki do komputera przez USB i zainstalowaniu programu, który może łączyć się z drukarką (np. PronterFace, OctoPrint, Repetier-Host itp.) Przez tak zwany terminal, możesz wysłać głowicę drukującą do źródła z rozkazem G1 X0 Y0. Zobaczysz wtedy, jak głowa przesuwa się do źródła, którym zwykle powinien być lewy przedni róg.


1

Celowe jest, aby głowa lekko zaczęła od platformy roboczej.

Gdyby zaczął się na platformie roboczej, można było rozbić dyszę, gdy łóżko nie jest wypoziomowane. Uwaga: poziom zależy od temperatury i rodzaju płyty montażowej. Jeśli przełączysz się z PLA na ABS itp. Powinieneś dopasować łóżko.

Po tym, jak niedokładny wyłącznik krańcowy Z spowodował głębokie wyżłobienie na mojej płycie montażowej, zdecydowanie zalecam zakup ABL (automatyczny wyrównywacz łóżka).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.