Kiedy powinienem użyć tratwy, kiedy powinienem użyć ronda?


Odpowiedzi:


10

Tratwa pozwoli na lepszą przyczepność dla całego druku, gdy tratwa przyczepi się do powierzchni drukowania, a druk przyłączy się do tratwy. Tratwy przechodzą pod nadruk i składają się z wielu warstw, podczas gdy rondo ma tylko 1 warstwę i na zewnątrz nadruku. Tratwy są zwykle trudniejsze do usunięcia niż brzegi z powodu zwiększonego kontaktu z nadrukiem.

Z moich własnych doświadczeń, brzegi niewiele pomagają przy przyczepności warstw, ponieważ jest to tylko 1 warstwa. Zwykle używam tratwy, gdy potrzebuję ładnie wyglądającej pierwszej warstwy, której nie ma na łóżku lub gdy nie ma wystarczającej liczby punktów styku.


Uważam, że brzegi są przydatne, gdy masz duży kontakt między łóżkiem a nadrukiem. Jeśli masz stosunkowo płaski przedmiot, tratwa nie jest potrzebna, ale rondo może ci pomóc w oddzieleniu nadruku od łóżka. Na przykład niedawno przekonwertowałem obraz logo 2D z organizacji non-profit na prosty szablon, którego można użyć do śledzenia. Bardzo płaska, duża przyczepność do łóżka. Rondo dało mi coś do podważenia wydruku bez jego uszkodzenia. Jest także przydatny w przypadku małych pudełek lub tac. Używam ronda, gdy nie potrzebuję tratwy.
Joel Coehoorn,

6

Tratwa służy do zapobiegania wypaczaniu. Zamiast drukować bezpośrednio na powierzchni roboczej, na niej budowane są części. Usuwasz i usuwasz tratwę po wydrukowaniu. Tratwa jest większa niż część, dzięki czemu ma większą przyczepność. Tratwy są używane głównie z ABS, aby pomóc w przyleganiu do łóżka. Tratwy służą również do stabilizacji modeli o małych śladach (np. Maszt) lub do stworzenia mocnego fundamentu, na którym można zbudować górne warstwy modelu. Jeśli Twoim jedynym problemem jest przyczepność do łóżka, lepiej użyć ronda.

Rondo jest przymocowane do modelu i rozciąga się na zewnątrz. Rondo zazwyczaj ma kilka konturów i może mieć kilka warstw wysokości. Obrzeża są często używane do stabilizacji małych części modelu, takich jak nogi stołu, ponieważ brzegi pomagają tym obszarom pozostać połączonymi z podłogą drukarską.

TL; DR

Rondo znajduje się tylko wokół modelu i jest przymocowane do pierwszej warstwy, a pod nim również tratwa.


5

Tratwa pomaga, gdy część ma kilka punktów kontaktu z podłożem drukowanym, a zatem nie przylega dobrze w punktach wewnątrz i bez części.

Rondo pomaga, gdy część nie przylega dobrze do obwodu części.

Są bardzo rzadkie sytuacje, w których potrzebujesz obu, ale zazwyczaj używasz tylko jednego lub drugiego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.