Jak dodać „skórę” do kształtu Voronoi?


9

Załóżmy, że otrzymałem kształt z wzorem Voronoi, takim jak ta lampa . Chciałbym móc dodać „skórkę”, która zakrywa pełny kształt na wewnętrznej powierzchni, dzięki czemu mógłbym wydrukować go półprzezroczystym materiałem, aby uzyskać bardziej lub mniej jednolity blask. Oto przykład tego, co chciałbym skończyć: abażur do lampy herbacianej . Jakieś pomysły na to, jak przebudować obiekt Voronoi?


1
Raczej zapytam na forum blendera lub czysto 3dGraphics, ponieważ jest to bardzo trudne pytanie - istnieje kilka odpowiedzi Google, gdy szukasz „odwrotnego voronoi”, ale nie jestem tak głęboko modelujący w 3D, aby sugerować cokolwiek.
profesor79

Myślę, że blender może być najlepszą aplikacją do osiągnięcia twojego celu. Dzięki mojej ograniczonej wiedzy o oprogramowaniu mogę sobie tylko wyobrazić ręczne skórowanie każdej dziury, ale musi być łatwiejszy sposób na wykonanie zadania niż to.
fred_dot_u

@ carl-witthoft Za pomocą dowolnego programu niż można edytować plik STL i dodając siatkę do wewnętrznej powierzchni. Kilka lat temu (18) Korzystałem z 3Dmax do tworzenia niektórych modeli i dodawania siatek do tworzenia skórek lub tekstur, możesz znaleźć dowolny tutorial, aby z niego łatwo korzystać.
Fernando Baltazar,

@FernandoBaltazar dzięki za wskaźnik. Jeśli możesz napisać prosty przykład lub „kroki do naśladowania” jako odpowiedź, zaakceptuję to.
Carl Witthoft

Odpowiedzi:


4

Wysłałem to na forum Autodesk , a kolega o imieniu „MagWeb” zaproponował następujące rozwiązanie. Jeszcze tego nie próbowałem.

Możliwy przepływ pracy zależy w dużej mierze od ogólnego kształtu obiektu voronoi: jeśli jest wypukły na całej powierzchni (jak jajko) lub wypukły i płaski (jak cylinder) np .:

  • Wybierz Wszystkie (Ctrl + A lub Cmd + A na MAC)

  • Uruchom Edit / FitPrimitive i ustaw PrimitiveType na ConvexHull (zaznaczone CreateNewObjects)

  • Uruchom MakeSolid na tym obiekcie kadłuba i ustaw SolidType na Dokładny. Dokładne włącza suwak OffsetDistance. Pociągnij go nieco w dół i kliknij aktualizację. Chcesz uzyskać wynik przecinający się, ale pokazujący obiekt voronoi. W razie potrzeby dostosuj przesunięcie. Wreszcie zaakceptuj.

  • Teraz aktywuj zarówno voronoi, jak i wynik MakeSolid i uruchom BooleanUnion

  • Pokaż ponownie obiekt FitPrimitive (MakeSolid wcześniej go ukrywał) i ponownie uruchom MakeSolid w trybie Dokładny. Teraz ustaw nieco większe przesunięcie, jak wcześniej. Różnica określa grubość „podszewki”. Zaakceptować

  • Aktywuj najpierw wynik BoolleanUnion i ostatni wynik MakeSolid i uruchom BooleanDifference, aby uzyskać pusty obiekt. Możesz użyć innego przecinającego się obiektu, aby odciąć otwór na dole.

Trudniejsze, ale wykonalne przy innym przepływie pracy na obiekcie voronoi posiadającym regiony wklęsłe ...

edytować

Po przeprowadzeniu kilku prób mogę potwierdzić, że działa to w przypadku prostych obiektów wypukłych. Jeśli występują wklęsłości, najprawdopodobniej kształt źródłowy musi zostać pocięty na sekcje, z których każdą można traktować jako wypukłą.
Z ograniczonym powodzeniem bawiłem się funkcjami Meshmixera „Apply pattern”. Mógłbym uzyskać kształt pasujący do wzoru, ale o dość nierównej powierzchni. Pomocne może być dostrajanie parametrów wzoru. Zauważ, że nowy kształt jest zwykle tak gruby jak oryginalny obiekt voronoi, więc może być lepiej zrobić coś takiego:
1) utworzyć duplikat oryginału
2) zmniejszyć duplikat o kilka procent
3) wyrównać dwa obiekty do wspólnego pochodzenia i weź boolowską różnicę, aby utworzyć wersję cienkościenną oryginału.
4) Zbuduj obiekt wzorca na podstawie tego obiektu cienkościennego.

edytuj numer 2

Udało mi się! Dla tych, którzy dbają, wziąłem otwarty futerał na okulary Voronoi i włożyłem do niego skórę, aby chronić twoje okulary. Zobacz ten Thingiverse


Rzecz, którą połączyłeś, pokazuje się pusta, bez podglądu :(
0scar

@ 0scar Tak, nie wiem, co Thingiverse zrobiło źle. Próbowałem edytować, ale obrazy STL nie pokazują się. Dodam prawdziwe zdjęcie jednego z tych dni.
Carl Witthoft

1
@Trish O dziwo, znalazłem stronę forum - teraz link do mojej odpowiedzi.
Carl Witthoft,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.