Obsługa platformy do pewnej wysokości Z w Ultimaker Cura / G-code


9

Ultimaker Cura oferuje platformę typu „ dotykająca platforma robocza ”, która umożliwia drukarce wykonanie tratwy tylko dla części obiektu, które powinny dotykać platformy roboczej . Oferuje także „ wszędzie ” dla każdego obiektu, który może wisieć nad platformą roboczą.

Muszę zaoferować wsparcie tylko dla zwisów do określonej wysokości Z, takich jak każdy zwis znajdujący się w punkcie Z 4 mm lub niższym. Czy istnieje oprogramowanie, które to umożliwi, jako ustawienie / dodatek do Ultimaker Cura lub tylko eksport kodu G dla Pronterface?


Dlaczego nie obchodzi Cię nawisy wyżej? jaka „magia” pozwala na prawidłowe drukowanie, ale nie na najniższe zwisy? O co tu naprawdę chodzi?
Carl Witthoft,

Zasadniczo mam nieregularną strukturę, w której muszę ją ułożyć w określony sposób, aby ograniczyć wykończenie po wydrukowaniu. Konstrukcje wsporcze powodują, że niektóre nieregularne struktury odrywają się po zdjęciu z łoża drukarki. Nie sądzę, aby kąpiele piaskowe lub acetonowe były dobrym sposobem na wygładzenie ABS - może to jest prawdziwy problem, muszę ukryć połączenia konstrukcji wsporczej przed wykończeniem, a ta nieregularna powierzchnia jest jedynym miejscem, w którym można to zrobić. Te wysokie zwisy mają bardzo niski kąt zwisu i powinny łączyć się dobrze bez wsparcia
K Mmmm

Odpowiedzi:


3

Czy istnieje oprogramowanie, które to umożliwi?

Tak, od Ultimaker Cura 3.3 Beta, Ultimaker Cura pozwala określić obszar, który nie będzie brany pod uwagę przy dodawaniu wsparcia. W twoim przypadku możesz zdefiniować wszystko powyżej 4 mm, które zostaną wykluczone z budowy konstrukcji wsporczych.

Możesz tu szukać tej nowej funkcji, może być tym, czego szukasz.


1

Czy istnieje oprogramowanie, które to umożliwi?

Nie posiadam jego kopii, ale z rozmowy z innymi entuzjastami drukowania 3D wiem, że simplify3d to krajalnica o najbardziej szczegółowej kontroli nad strukturami pomocniczymi.

Nie wiem, czy ma ustawienie dokładnie tego, czego chcesz, ale wiem, że ma możliwość ręcznego dodania obsługi wybranych części modelu, więc - w zależności od wielkości i złożoności modelu oraz od poziomu dokładności potrzebujesz - może to być dla ciebie opcja.

Jest to zastrzeżone oprogramowanie komercyjne z zasadą zwrotu pieniędzy „bez zadawania pytań”.


1

Alternatywnie, spójrz na narzędzia do modelowania 3D, które pozwalają dodawać własne wieże wsparcia do samego modelu. Zrób to, a następnie ustaw narzędzie do krojenia na „brak wsparcia” lub równoważne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.