Dowiedz się, co chłodzą wentylatory CR-10S


13

Projektuję mocowanie wentylatora do drukarki CR-10S, w której zmieści się w pełni metalowy E3D HotEnd v6 i czujnik BLTouch.

Drukarka CR-10S ma dwa wentylatory.

Jeden z przodu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

a drugi po prawej:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Muszę wiedzieć, co naprawdę chłodzą te dwa wentylatory, aby stworzyć idealne mocowanie.

Po włączeniu wentylator przedni wydaje się działać przez 100 procent czasu. Właściwy wentylator może być włączony tylko przez gcode podczas drukowania.

Zdemontowałem mocowanie wentylatora, aby je zbadać i wygląda na to, że przedni wentylator chłodzi radiator hotend .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Właściwy wentylator jest przymocowany do uchwytu i nie ma tam otworu, przez który mogłoby przepłynąć powietrze z wentylatora. Wygląda na to, że chłodzi metal, do którego jest przykręcony i to nie ma sensu.

Czy mam rację co do przedniego wentylatora? Jakie jest właściwe chłodzenie wentylatora?


to moc wyjściowa wentylatora chłodzącego PWM lub TTL.
Sergio DeJesus,

@SergioDeJesus Planowane są wentylatory chłodzące części (mogą pracować z różnymi prędkościami), więc PWM
0scar

Odpowiedzi:


17

Funkcja przedniego wentylatora utrzymuje dobrze zimny koniec ... zimno . :) Powinno się kręcić, dopóki drukarka jest włączona.

Właściwy wentylator jest znany jako „wentylator częściowy”, a jego funkcją jest chłodzenie wytłaczanego plastiku , przy czym chodzi o jak najszybsze zestalenie go. Jak zauważyłeś, jest kontrolowany przez gcode i można go włączać, wyłączać, a nawet obracać z dowolną prędkością pomiędzy nieruchomą a pełną przepustnicą. Zwykle przestaje się obracać na końcu wydruku (w przypadku niektórych plastików, takich jak ABS, można ustawić, aby wcale się nie obracał, nawet podczas drukowania).

Jeśli przyjrzysz się bliżej swojemu CR-10, zobaczysz, że naczynie, do którego powietrze jest wdmuchiwane przez wentylator częściowy, nie ma dna: ta szczelina to miejsce, przez które przechodzi powietrze, zanim zostanie odchylone o 90 ° w kierunku dyszy.

W CR-10 standardowy deflektor dla wentylatora częściowego nie działa dobrze (powietrze nie jest wdmuchiwane tam, gdzie powinien), a zastąpienie go niestandardową częścią jest jednym z najczęstszych ulepszeń wykonywanych w drukarce.

Osobiście na moim CR-10 użyłem niestandardowego uchwytu ze zintegrowanym „kłem”, który nawiał powietrze z obu stron i działał naprawdę dobrze. Zaletą było także ponowne użycie sprzętu z oryginalnego zestawu (= nie trzeba nic kupować, wystarczy wydrukować część).


To ma sens. Pierwsza niestandardowa część, którą połączyłeś, jest bardzo przydatna i dobrze wyjaśnia odpowiedni wentylator. Czy powietrze z prawego wentylatora powinno dmuchać na dyszę lub pod nią, gdzie wychodzi plastik, aby go utwardzić?
Programator

2
@ Programmer - pod nim: chcesz, aby dysza była gorąca! :)
Mac

Ta konfiguracja hotend jest współdzielona z Ender-3.
Trish,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.