Pozornie przypadkowe linie na powierzchni


9

Pozornie przypadkowe linie są rozrzucone na górnej powierzchni moich odbitek:

linie 1 linie2

Drukarka: Anycubic i3 mega
Slicer: Cura 3.2.1
Wybrano drukarkę w Cura: Prusa i3, smak Gcode zmieniono na RepRap
Profil Cura: Dobra , „Zewnętrzny przed ścianami wewnętrznymi” włączony

Co może być przyczyną?


Spróbuj wyłączyć „tryb czesania” w Cura. Miałem ten sam problem. Wyłączyłem tryb czesania i problem zniknął. Nie rozumiem dlaczego. Podpowiedzi wydają się wskazywać mi inny kierunek. Tak więc moją radą może być tylko wypróbowanie.
Chaotyczny

Odpowiedzi:


8

Jest to wynikiem ruchów przechodzących przez / nad górną powierzchnią. Ustawienie czesania może zapobiec tego typu ruchom (ściany, wypełnienie lub góra), a z-hop może uniknąć robienia jakichkolwiek śladów podczas tych podróży.

Oba ustawienia wpłyną na prędkość. Na przykład Z-hop będzie aktywny na każdej warstwie.


Z-hop jest używany tylko podczas tranzytu lokalizacji na określonej warstwie. Jeśli wydruk jest w większości ciągły, jak na dostarczonych obrazach, z-hop zostanie użyty tylko w razie potrzeby. W przypadku zdjęć linie przedstawiają, kiedy są potrzebne, bardzo niewiele razy i mają niewielki wpływ na szybkość wydruku.
fred_dot_u

Zgodziłbym się również z poglądem, że oprócz modeli złożonych, kara prędkości będzie znikoma.
Mac

@mac, na przykład modele, które zamieściłem w moim ostatnim pytaniu, gdzie tekstura oznacza, że ​​nie było konieczne łagodzenie. W swoich badaniach widziałem również, że z-hop powoduje zużycie maszyny, ale nie jestem w tej sprawie zdecydowany.
Sean Houlihane,

5

Nasza lokalna biblioteka ma oryginalną wersję Prusa i3 Mk2.5, która niedawno miała ten problem. Z powodu liczby palców wchodzących w taki system nie od razu odkryto, że wybrano inny profil, w którym wyłączono Z-hop.

Z-hop to funkcja, w której dysza unosi się nieznacznie (i ma regulowaną wysokość), gdy przesuwa się z jednej części wydruku do drugiej.

Według moich krótkich badań, Cura obsługuje z-hop w ustawieniach. Albo trzeba go aktywować, albo być może nieco zwiększyć. Wyżej wspomniany Prusa działa doskonale z podniesieniem 0,5 mm.


1
Rzeczywiście nie miałem włączonego Z-hop. Oznaczę odpowiedź zaakceptowaną po ponownym spróbowaniu z z-hop.
AndreKR,

1

Dzięki odpowiedziom fred_dot_u i Seana Houlihane'a przeprowadziłem więcej badań.

W grę wchodzą trzy funkcje:

  • Czesanie (podczas podróży podążaj już wydrukowaną ścieżką)
  • Wycofanie (wyciągnij filament podczas podróży)
  • Z-hop (przesuń dyszę w górę podczas podróży)

Relacja między tymi ustawieniami jest następująca:

  • Cofanie odbywa się tylko wtedy, gdy nie czesasz *
  • Z-hop wykonuje się tylko podczas cofania

Dlatego, aby podnieść dyszę w czasie podróży, należy wyłączyć czesanie oraz włączyć cofanie i z-hop. Zapobiega to zarysowaniu powierzchni przez dyszę.

* uznano to za niepotrzebne, ale może się to zmienić w przyszłej wersji; istnieje również wtyczka, która to zmienia


-3

Wygląda na to, że problemem może być tylko to, że twoja dysza ma trochę wydzielania. Kod g lubi powtarzać te same wzory dla co najmniej kilku warstw za każdym razem, gdy zmienia wzory i jeśli robi ten sam wzór na górnych 3-4 warstwach, zanim osiągnie ostatnią warstwę na górze, ten wzór faktycznie być nieznacznie uniesionym ponad resztę warstw, ponieważ szlam gromadzi się wzdłuż tego samego wzoru, dla ilu warstw kiedykolwiek miało ten sam wzór. Twoja dysza ociera się o ten wypukły wzór, gdy kończy ostatnią warstwę. Wyjaśnia to losowość, jak powiedział OP, ponieważ kod g może nie powtarzać tego samego wzoru dla 3 lub więcej warstw na powierzchni, ale bez odczytu gcode byłoby pozornie losowe, kiedy i gdzie wystąpiły.


2
Nie sądzę, że problem jest taki, jak myślisz, ale na marginesie: byłoby wspaniale, gdybyś mógł ponownie przeczytać swoją odpowiedź i użyć akapitów, przecinków i innych znaków interpunkcyjnych, aby uczynić ją bardziej czytelną! :)
Mac

Dobra @mac, ponieważ OP nie pokazuje zdjęć udanego przedruku. Trzymam się tego, co powiedziałem. Jeśli zdecyduje się zmienić dowolne ustawienia i ponownie obliczy kod g, być może te problemy nie pojawią się na tym wydruku, ponieważ jego problem „sączy się”. I jak tak uprzejmie zaznaczyłeś, moja odpowiedź ma tylko jeden prawdziwy błąd gramatyczny i naprawiłem to, ale 16 innych błędów to problemy zaawansowane i nie sądzę, żeby dotyczyły one czytelnika. W mojej odpowiedzi nie znam zaawansowanych błędów gramatycznych. Możesz to poprawić, jednak nie zezwalamy już na spamowanie tej strony. pm jest w porządku
świeży nowy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.