Jaki jest dobry sposób na zabezpieczenie tulei w drukowanej części 3D?


10

Chciałbym zabezpieczyć tuleje w częściach drukowanych w 3D. Zostałyby wykorzystane do przyrządu do wiercenia. Widziałem wkładki termoutwardzalne, ale wszystkie mają gwintowane wnętrza. Najlepszym pomysłem, jaki mogę wymyślić, jest wydrukowanie plastikowego otworu o kilka tysięcznych cala większego niż tuleja i nałożenie dużej ilości żywicy epoksydowej na średnicę zewnętrzną łożyska i włożenie go. Czy jest lepszy sposób?

Nawiasem mówiąc, miałem trudności ze znalezieniem odpowiednich tagów.

Odpowiedzi:


6

Jeśli zewnętrzna część tulei dobrze przylega do żywicy epoksydowej, twoja metoda jest prosta i prawdopodobnie będzie skuteczna.

Można zastosować tę samą metodę, co w przypadku wkładek gwintowanych, zgrubnie zewnętrzną część tulei, ogrzewając ją i wciskając w otwór o odpowiedniej wielkości wydrukowany w modelu.

Gwintowane wkładki są radełkowane lub w inny sposób teksturowane, aby zapewnić mocniejsze połączenie ze stopionym tworzywem sztucznym. Radełkowanie tulei jest bardziej złożone niż dobre wiązanie epoksydowe.

Odkryłem produkt o nazwie „ tuleje lane ”, który wydaje się spełniać powyższe wymagania dla podgrzewanych wkładek:

radełkowana tuleja

Lista produktów wskazuje, że są one używane do wiercenia przyrządów.

Może być mniej bałaganiarski, ale droższy w zakupie i użyciu, w przeciwieństwie do żywicy epoksydowej i drobnego szlifowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.