Wymiar SST Printer Zepsute części


9

Moja firma ma starą drukarkę Dimension SST, która nie działa z powodu kilku połamanych elementów. Skontaktowałem się z ludnością Stratsys i nie zrobią nic, dopóki nie kupimy polisy za usługi wartej wiele tysięcy dolarów. Mam również Makerbota, którego mogę używać do tworzenia części zamiennych, jednak nie mogę znaleźć zdjęć oryginalnej konfiguracji. Połamane elementy to Toggle Bar i czujnik piany Z oraz wszelkie części, które utrzymywały je w miejscu na głowie. Pasek przełączania zakreślony na czerwono wprowadź opis zdjęcia tutajWidok mojej drukarki w miejscu, w którym kiedyś znajdował się pasek przełączaniawprowadź opis zdjęcia tutaj

Dwa pytania: Czy ktoś wie o miejscu zakupu części zamiennych? Czy ktoś ma szczegółowe zdjęcia (widok 360) głowicy drukującej, którą chętnie udostępnia, dzięki czemu mogę odtworzyć części / załączniki.

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc!


Czy ten plik PDF , strona 61 pomaga?
nanofarad

Niestety potrzebuję widoku tego obrazu od tyłu. Dziękujemy za kopanie!
Mjones,

Odpowiedzi:


1

Biorąc pod uwagę, że nikt nie był w stanie znaleźć rozwiązania, a ja nie znam Twojej maszyny, zaleciłbym inżynierii odwrotnej części najlepiej, jak potrafisz. Jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, spróbuj znaleźć lokalny warsztat mechaniczny i zapytaj, czy możesz użyć ich sprzętu pomiarowego. Czasami możesz mieć szczęście i będą mieli coś bardziej intuicyjnego niż zaciski, takie jak CNC CMM lub CMM Arm. Jeśli chodzi o nabycie części, spróbuj zapytać warsztat mechaniczny, czy może ją wyprodukować, lub wydrukować w 3D za pośrednictwem koncentratorów 3D, MakeXYZ lub innej usługi drukowania równorzędnego.

Przepraszam, że nie mam bardziej bezpośredniego rozwiązania, ale mam nadzieję, że przynajmniej ogólne wyczucie, jakie masz opcje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.