W trakcie wytłaczania pod koniec wydruku


11

Mam naprawdę dziwny problem. Chodzi o to, że mój wydruk (pierwsza warstwa) zaczął się dobrze, niezbyt dobrze ani idealnie, ale dobrze i wszystko szło dobrze, ale nagle, pod koniec wydruku, jakość drastycznie spada. Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że tak się stało z powodu niedopasowania. Nie jestem zbyt dobry w języku angielskim, więc oto zdjęcia gotowego druku i kilka innych szczegółów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Używam niestandardowej drukarki Delta z oprogramowaniem RepRap i Repetier, CURA do krojenia i Repetier-host do drukowania.

Parametry cięcia w CURA to:
- ABS 250 ° hotend i 70 ° heatbed
- Wysokość warstwy 0,2 (warstwa początkowa 0,18)
- Prędkość drukowania 50 mm / s (30 mm / s ściany zewnętrzne)
- Wypełnienie 40%
- Wytłaczanie multiplayer 0,96 (96%)

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Co to może być? Jak mogę to naprawić?

Dziękuję Ci!


Czy to pod koniec każdego wydruku (niezależnie od wysokości i rozmiaru), czy jest to coś, co uruchamia się na określonej wysokości osi Z dla wszystkich wydruków, czy ...?
Mac

Nie dzieje się tak na wszystkich wydrukach i wydaje się, że jest to niezależne od wysokości, ponieważ dzieje się pod koniec, bez względu na wysokość obiektu.
Rakic

Odpowiedzi:


4

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Co to może być? Jak mogę to naprawić?

Przynajmniej sądząc po zdjęciach, które nie wydają się niczym pod-ekstruzji. Kilka pomysłów na dalsze badanie problemu.

Problem może być spowodowany błędnym kodem . W takim przypadku drukarka po prostu poprawnie wykonuje ... nieprawidłowe polecenia. Aby sprawdzić, czy tak jest:

  • Najłatwiejszym, ale niejednoznacznym sposobem byłoby przekrojenie modelu, który zawodzi konsekwentnie , za pomocą innego fragmentatora. Jeśli drugi wydruk wypadł dobrze, to wiedziałbyś, że problem dotyczy krajalnicy. Ta metoda nie jest jednoznaczna, ponieważ nie zrobiłbyś tego, gdyby kod gcode był zły lub po prostu zdarza się, że drukarka nie może dobrze wydrukować określonej sekwencji poleceń (które mogą być nadal emitowane przez inny fragmentator w różnych warunkach).
  • Bardziej rozstrzygającą analizą byłoby przyjrzenie się gcode nieudanego wydruku, w którym błąd występuje między dwiema geometrycznymi identycznymi warstwami. Wydaje się, że tak jest w przypadku wydruku na zdjęciu, btw. Następnie powinieneś porównać gcode warstwy, która wydrukowała się dobrze, z kodem warstwy, która wydrukowała się źle. Jeśli gcode różni się ... to pozytywnie wiesz, że krajalnica nie działa tak, jak powinna.

Przyczyną problemu może być usterka mechaniczna drukarki . Tutaj jedyny pomysł, jaki mam do zaoferowania, to przegrzanie stepperów i / lub ich kontrolerów. To z kolei może sprawić, że serwo wytłaczarki pominie niektóre etapy, a zatem wytłoczy mniej filamentu. Jeśli wykonasz powyższy rozstrzygający test, będziesz wiedział, czy tak jest.

Problem może być spowodowany błędem oprogramowania układowego . Trudno to zbadać, moją jedyną sugestią byłoby: zaktualizuj do najnowszej i najlepszej wersji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Problem może być związany z filamentem . Może to być wiele rzeczy, ale ponieważ problem wydaje się występować pod koniec wydruku, a drukujesz w stosunkowo wysokiej temperaturze, może być pomysł, że zbyt dużo ciepła dociera do zimnego końca wytłaczarki, zakłócając jego wytłaczanie. Najłatwiejszym testem byłoby po prostu ponowne wydrukowanie nieudanego wydruku innym filamentem. W twoim przypadku sugerowałbym trochę PLA, tylko w celu obniżenia temperatury i zmiany składu chemicznego.

Są to mniej więcej wszystkie ujęcia w ciemności, ale - wraz z pytaniem tutaj - byłoby to, co zrobiłbym, aby debugować, gdybym miał ten sam problem. Bądź na bieżąco! :)


Po pierwsze dziękuję za odpowiedź. Z grubsza sprawdziłem Gcode dla tych kilku warstw i nie ma znaczącej różnicy w parametrze E. Mam też przyzwoite chłodzenie silników i sterowników, więc myślę, że przegrzanie ma tutaj bardzo małą zmianę, stabilność mechaniczna nie jest tak dobra, ale czy nie powinny być złe wszystkie warstwy? Oprogramowanie układowe jest uaktualniane, a ostatnią rzeczą, którą należy wypróbować, jest obniżenie temperatury drukowania do 230.
Rakic

@ Rakic, faktyczne obniżenie temperatury to pierwsza rzecz, którą należy wypróbować, ponieważ jest ona zbyt wysoka dla twoich prędkości drukowania. Sprawdź także, czy czujnik temperatury podaje prawidłowe wartości (najlepiej, jeśli masz zapasową termoparę) i czy ma on kontakt z hotendem.
ZuOverture

2
Ok, więc właśnie zakończyłem drukowanie. Właściwie obniżyłem temperaturę (z 250 do 230) i nieco zwiększyłem ekstruzję w trybie wieloosobowym (z 0,96 do 0,98) i na razie wydaje się, że działa. Dziękuję Ci!
Rakic

2

To nie wygląda na błąd konfiguracji.

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że jest to częściowy dżem hotend.

Dzieje się tak czasami z powodu przestarzałego filamentu, ale najczęściej przez niewystarczające chłodzenie radiatora (część tuż nad przerwą cieplną), co generuje pełzanie ciepła, np. Ciepło przenika przez włókno, które ostatecznie topi się zbyt wcześnie, tworząc kroplę .

Jego główną cechą jest to, że na początku wydruk jest nienaganny, ale po pewnym czasie pojawia się całkowite zacięcie lub wytłaczanie.

Można to złagodzić dzięki wyższej prędkości drukowania, wyższym warstwom (dzięki czemu filament porusza się szybciej), drukowaniu przy niższej prędkości (jeśli to możliwe), niższym wycofaniu lub zwykle całkowicie rozwiązanym przez wentylator chłodzący radiator.


Nie wiedziałem o tym, naprawdę przydatne informacje, dziękuję. Nawiasem mówiąc, rozwiązałem już problem, obniżając temperaturę drukowania.
Rakic

Dobrze, że to naprawiłeś! Więc najprawdopodobniej wtedy było pełzanie ciepła ;-) Zdobądź wentylator chłodzący do radiatora, zaoszczędzi ci to wielu problemów w przyszłości!
Valmond

0

Możesz spróbować zmniejszyć swoje wycofania (spróbuj ustawić go na pół tego, co jest teraz i spróbuj ponownie)

Jeśli twoje wycofanie jest zbyt duże, możesz wyciągnąć gorący plastik do zimnego obszaru hotendu i stworzyć częściowe zatkanie - zdarzyło mi się to wczoraj, gdy próbowałem celowo wydrukować zbyt dużo wycofania, aby zrobić zdjęcia demonstracyjne dla testowego modelu wycofania I przesłane do rzeczy.

uwaga / oświadczenie: ten model, o którym mówiłem powyżej, jest tutaj , jestem autorem tego modelu


Dobra uwaga, ale w tej części wydruku nie ma wycofania. Problem już rozwiązałem, obniżając temperaturę.
Rakic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.