Zniekształcenie drukarki Delta


9

Zrobiłem mały test z 4 kropkami ustawionymi w linii z wieżą A, wieżą B i C. Odległość W i S są takie same w STL, ale nie w wydruku. Próbowałem różnych wartości pierwiastka ukośnego, ale S zawsze jest mniejsze niż W, a wszystkie S są równe (mniej więcej 38,20 mm) i wszystkie W są równe (mniej więcej 40,80). Oczekuję, że W i S będą miały 40 mm. Jak rozwiązać ten problem?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Aktualizacja:

Oto stl, którego używam: https://www.dropbox.com/s/2vwjbo387cmk5qa/DeltaCalibration%20v15.stl?dl=0

Aktualizacja: Wymieniłem silnik krokowy w wieży B, ale taki sam wynik.


Czy potrafisz rysować pozycje wież? Jakie są wartości bezwzględne (oczekiwane i rzeczywiste)?
Michaił Z

@MikhailZ Zaktualizowałem pytanie o pozycję wież, rzeczywiste i oczekiwane wartości.
TlmaK0,

Czy twoje wędki są tej samej długości?
Gunslinger

tak, sprawdziłem ponownie
TlmaK0

Odpowiedzi:


3

Założę się, że twoje wieże nie stoją prosto (pionowo) lub twoje łóżko nie jest wyraźnie poziome

odtworzyłem twoje zdjęcie z pewnymi założeniami (na przykład, że twój SW poprawnie oblicza, a twoje silniki krokowe i silniki działają dobrze)

spójrz tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

jeśli podasz wymiary swojej drukarki

 • wysokość wieży (od podstawy)
 • odległość wieży od centrum
 • odległość łóżka (wysokość) od podstawy

Mogę obliczyć, jaki jest kąt nachylenia na wszystkich wieżach, ale przypuszczam, że to nie jest naprawdę ważne

ważne jest, aby ustawić je prosto;)

możemy zobaczyć na zdjęciu, że wieża A jest najbardziej nachylona do środka lub najwyższy punkt łóżka znajduje się obok wieży A (i założę się, że jeden z nich lub oba powodują problem)

EDYTOWAĆ

dokonałem obliczeń na podstawie wyobrażonych przypuszczeń wysokości wieży, oto szczegóły

  towerH | inclination
-----------+----------------
  300mm | 0.11deg
  400mm | 0.08deg
  500mm | 0.06deg

wydaje się być dość mały, ale w rzeczywistości twoje różnice w wymiarach są również małe

nachylenie wieży B jest większe, ponieważ występuje większa różnica wymiarów, więc może problemem jest bardziej „poziomość” łóżka

byłoby dobrze, gdybyś sprawdził i zmierzył te parametry

EDYCJA 2

oto wyjaśnienie, dlaczego nachylenie łóżka powoduje zniekształcenie wymiarów

wprowadź opis zdjęcia tutaj

oczywiście przesadzone, ale tylko po to, by pokazać problem


Dzięki @darth_pixel !, problemem było nachylenie łóżka. Po naprawie musiałem zmodyfikować pozycję końcowego zatrzymania i poziomą długość korzenia. Nadal mam problem z wieżą C, ale myślę, że może to być problem z ramą drukarki. Może być świetny, jeśli możesz wyjaśnić, dlaczego nachylenie łóżka i ograniczniki krańcowe wpływają na dokładność.
TlmaK0

@ TlmaK0 spójrz na edytowany post. szczerze mówiąc, tak naprawdę nie wiem, w jaki sposób ograniczniki mogą mieć wpływ na dokładność. w ogóle nie mam pojęcia ... no cóż, powiedziałbym, że nie może mieć takiego wpływu;)
darth pixel

2

Masz dwa główne problemy:

1.- Twoje obliczenia dotyczące stopniowania są trochę niepoprawne, na przykład twoje oprogramowanie wskazuje 2315.84, kiedy potrzebujesz 2321.70 (PAMIĘTAJ, że to przykład i nie jest dokładny), więc zobaczysz różnicę około 2,0 mm wzdłuż drukowania. Jeśli twój wydruk jest większy, otrzymasz więcej różnic.

2.- Niewspółosiowość, drukarka nie jest ustawiona pod kątem do 90 °, a także Z ax, jeśli ma ten sam warunek. z tym nieskalibrowanym parametrem będziesz mieć wieże Piza na każdej wysokiej części. W przypadku drukarek delta nie dotyczy to

3.- Napięcie. Wasze pasy są trochę słabe; unikaj pasma słabego napięcia, aby wyeliminować coś zwanego ukośnikiem odwrotnym, oczywiście dotyczy to części śrubowych, ale ma ten sam efekt, a nawet większy. Otrzymasz również dokładny wymiar części.


dzięki @fernando, co masz na myśli mówiąc o obliczeniach dotyczących stepowania? Używam oprogramowania układowego repetier, nie znalazłem żadnego takiego parametru. Grałem krokami na mm, ale ten sam wynik, a wieża C ma tę samą wartość w górę iw dół. Sprawdzę pasek napięcia.
TlmaK0

Luz nie jest tutaj prawdopodobny, ponieważ powoduje całkiem różne rodzaje zniekształceń, widoczne głównie podczas przyspieszania ruchomych części, na przykład gdy głowica drukarki zmienia kierunek.
Michaił Z

Ten sam problem po sprawdzeniu pasów
TlmaK0

Próbuję zobaczyć repetierowe oprogramowanie, ponieważ używam marlina do drukowania 3D i Gcode 1.0.6 dla CNC, ale oba obsługują X AXIS_STEPS_PER_MM 160 i Y AXIS_STEPS_PER_MM 160 i określam ZAXIS_STEPS_PER_MM 2560 jako przykład. Tak więc w nadawcy Gcode muszę zapisać liczbę kroków na mm; Nie wiem, czy Repertier ma Eeprom do zmiany tych wartości. Na Marlin jest to linia do modyfikacji zgodnie z twoimi ruchomymi częściami ** #define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {78.7402,78.7402200 * 8/3760 * 1.1} ** Gdzie wartości to {X, Y, Z, E}
Fernando Baltazar

Liczba kroków dla wszystkich osi w drukarkach Delta musi być taka sama
Michaił Z
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.