Jak mogę zidentyfikować oprogramowanie wewnętrzne używane w mojej drukarce 3D?


12

Mam drukarkę ogólną bez dokumentacji pomocy technicznej.

Jak ustalić, jakie oprogramowanie wewnętrzne jest używane, aby zbadać sposób uruchomienia drukowania?

Odpowiedzi:


13

Wyślij M115do drukarki. To polecenie to

Poproś o wersję oprogramowania układowego i możliwości bieżącego mikrokontrolera.

Przykład odpowiedzi:

ok PROTOCOL_VERSION: 0.1 FIRMWARE_NAME: FiveD FIRMWARE_URL: http% 3A // reprap.org MACHINE_TYPE: Mendel EXTRUDER_COUNT: 1

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tutaj, RepRapWiki- kod G - M115: Uzyskaj wersję oprogramowania układowego i możliwości .


Oczywiście nie ma gwarancji, że powie to prawdę, niezależnie od tego, jakie oprogramowanie klonowe zawierało kod źródłowy.


1
Proszę wybaczyć mój stan początkujący. Mam złożoną i włączoną drukarkę. Ma kartę SD. Miałem nadzieję nauczyć się, jak „wysłać” cokolwiek. jak wysyła się M115 do drukarki. Utworzyć plik .bat dla karty SD?
Gord,

Biuro podróży prawdopodobnie rozmawia seryjnie. Użyj marlin lub repetier hosta, aby wysłać kody gc do drukarki
Luis Diaz

Po wielu badaniach wciąż nie mam odpowiedzi. Drukarka jest samodzielna. Nie mogę go podłączyć przez marlin lub repetier, ponieważ uważam, że wymaga to połączenia przez USB. Połączenie USB kończy się niepowodzeniem z powodu niepowodzenia żądania deskryptora urządzenia. Jak zidentyfikować drukarkę, aby uzyskać do niej napęd? czy szczekam niewłaściwe drzewo.
Gord

1
@Gord Jest bardzo mało prawdopodobne, że twoja drukarka potrzebuje sterownika specyficznego dla drukarki. Spójrz na płytę główną, aby sprawdzić, czy możesz zidentyfikować konwerter USB-na-Serial, i zainstaluj do tego sterownik. Zwykle jest to albo oparty na FTDI (klon), CH340 lub AtMega32u4.
Tom van der Zanden

Inną opcją wysłania gcode do drukarki jest karta „Terminal” w OctoPrint. Ogólnie OctoPrint jest bardzo wygodny, wart 20 USD za RaspberryPI.
Chaulky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.