Złamane łóżko z nadrukiem


9

Mam Robo 3D. Jednak jakiś czas temu łóżko do druku było pęknięte, a teraz ma długie pęknięcie, przecinając je na pół. Łóżko nadal działa, ponieważ jest trzymane razem za pomocą śrub mocujących łóżko do szyn. Chcę więc nadal go używać, ponieważ nadal jest dość dobry, element grzejny działa dobrze, a łóżko zastępcze kosztuje 80 $ i nie jestem pewien, czy ten sprzedawany na stronie RoBo 3D będzie kompatybilny z moją drukarką, ponieważ ja nie mam R1, ale wcześniejszą wersję.

Moje pęknięte łóżko, z pęknięciem biegnącym prosto przez środek

Więc moje pytanie brzmi: jak najlepiej wyrównać dwa fragmenty szkła, aby zapewnić możliwie płaską powierzchnię do nadruku, i dwa, jak najlepiej utrzymać te dwa elementy na miejscu, czy też najlepiej byłoby zainwestować w nowe łóżko do drukowania ?

EDYCJA: Oto obraz elementu grzejnego, aby wyjaśnić sytuację, w jaki sposób jest on przymocowanyElement grzejny przymocowany do spodu szklanego stołu drukarskiego

EDYCJA: Zespół RoBo 3D powiedział, że muszę po prostu ulepszyć moją oś Y o obiekt na różnych przedmiotach, a następnie kupić nową platformę. Zamierzam więc eksperymentować z zamiennikiem szkła, a jeśli to się nie powiedzie, zastosuję się do ich sugestii i kupię ulepszenie. Dziękuję wszystkim za pomoc.


1
Cześć Arden. Czy szkło w jakiś sposób przylega do podgrzewanego łóżka, czy może potencjalnie możesz wymienić potłuczone szkło bez wymiany podgrzewanego łóżka?
Tormod Haugene

1
Wygląda na to, że w tym modelu element grzejny jest częścią kleju, który jest przymocowany bezpośrednio do szklanego stołu drukarskiego. Istnieje możliwość, że uda mi się go usunąć, ale nie mam szansy, którą chcę podjąć
Arden Rasmussen

Odpowiedzi:


4

Mały chip jest w porządku, ale nie wydrukowałbym z tak dużym pęknięciem. Nie oznacza to jednak , że musisz wydać 80 USD na nową taflę szkła.

Opcja nr 1- Jeśli chcesz szkła borokrzemowego, możesz otrzymać arkusz od McMastera (około 40 USD + wysyłka za sztukę 10 x 10 cali, mniej dla mniejszych) lub od lokalnego producenta szkła (cena jest bardzo różna, więc możesz należy to sprawdzić również, jeśli chcesz jechać tą trasą). Jednak nie będzie w stanie wywiercić otwory (szkło hartowane będzie złamać was wywiercić otwór). Zaletą szkła borokrzemowego jest to, że jest wyjątkowo odporne na ciepło, więc nie pęknie w wyniku rozszerzalności cieplnej. Jeśli pójdziesz tą drogą, powinieneś wziąć kilka spinaczy, aby przymocować prześcieradło do podgrzewanego łóżka.

Opcja # 2 - Możesz uzyskać szkło do ramki do zdjęć ze sklepu ze sprzętem. Jest super tani (mój kosztował 3 USD lub coś z lowes) i często przycinają go do dokładnego rozmiaru. Możesz być w stanie to wywiercić, ale musisz być bardzo ostrożny. Czasami sklep z narzędziami może w razie potrzeby wywiercić dla ciebie otwory w arkuszu. Jeśli nie chcesz wiercić, kilka klipów spinacza również będzie działać.

Tylko uwaga, jeśli używasz spinaczy: może być konieczne (w zależności od konfiguracji Hbp) kawałek szkła, który jest nieco mniejszy, aby umożliwić śrubom poziomującym łóżko miejsce. Jeśli idziesz ze szkłem ramki do zdjęć, powinieneś upewnić się, że szkło znajdzie się całkowicie w podgrzewanej części, aby nie było gradientu ciepła (tak szkło pęka / pęka).


4

Wymiana łóżka jest najbezpieczniejszą opcją, szczególnie jeśli masz podgrzewane łóżko. Pęknięcia i wióry w szkle tworzą nierówną powierzchnię dla twoich wydruków i mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa; ponadto, chociaż szkło borokrzemowe jest bardzo odporne na szok termiczny, może dalej pękać lub pękać, gdy jest poddawane szybkim / nierównomiernym zmianom temperatury po uszkodzeniu. Szkło borokrzemianowe ma tendencję do kruszenia się na duże kawałki zamiast rozbijania (trzask zamiast rozłupywania), ale nadal stanowi zagrożenie bezpieczeństwa.

Wygląda na to, że masz wersję Robo3D R1 w wersji Kickstarter; obecne szklane łóżko w Robo3D wykorzystuje magnesy do utrzymania łóżka w miejscu, więc prawdopodobnie będziesz musiał wymienić szyny osi Y wraz z łóżkiem. Skontaktowałbym się z pomocą techniczną Robo3D, aby zobaczyć, jakie masz dostępne opcje ulepszenia łóżka i szyn przez nie.

Oprócz Robo3D masz kilka opcji: - Jeśli planujesz kontynuować korzystanie z łóżka, taśma Kapton jest skuteczną aplikacją do drukowania ogólnego. Jest bardzo cienki, ale zapewnia skuteczną powierzchnię dla przyczepności ABS i PLA, współpracuje z podgrzewanymi łóżkami i jest kompatybilny z dodatkowymi elementami przyczepności (niebieska taśma maskująca, klej PVA, zawiesina ABS itp.). Taśma Kapton może ulec uszkodzeniu po kilku wydrukach, więc planuj mieć pod ręką kilka arkuszy. - Możesz zastąpić swoje obecne szkło borokrzemowe nowym arkuszem szkła borokrzemowego z drugiego źródła - Płyty aluminiowe są skutecznym zamiennikiem - Arkusze Lexan również stanowią skuteczny zamiennik, ale nie zalecam podgrzewania ich.


Dzięki za sugestię Czekam na ich odpowiedź w sprawie wniosku o część zamienną. A jeśli to nie zadziała, przejrzę taśmę Kapton.
Arden Rasmussen

NP. Powinieneś również pomyśleć o dodaniu kawałka korka do tego elementu grzejnego, pomoże to zaizolować cewkę i poprawić ogrzewanie łóżka.
Droid_JSmith

3

IMHO, najlepszym rozwiązaniem jest użycie taśmy. Nie mam doświadczenia z robo3dprinter, ale używam szkła z włączoną taśmą PET przez ostatnie 4 lata.

Widziałem też facetów używających taśmy Kapton. Nigdy nie próbowałem.

Główną wadą tego rozwiązania jest zwiększenie grubości złoża, nie jestem pewien, czy jesteś w stanie majstrować przy ograniczniku poziomu Z, w przeciwnym razie może to nie stanowić problemu.

Innym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest zastąpienie łóżka kawałkiem szkła, a następnie zastosowanie taśmy PET lub innego rodzaju, nie jestem również pewien, czy możesz wymienić powierzchnię nadruku łóżka.

Używając szkła i taśmy PET, musisz wyszlifować powierzchnię taśmy PET papierem ściernym i być może będziesz musiał zastosować tak zwany sok acetonowy, aby mieć pewność, że twoje wydruki ABS przykleją się do łóżka.

Sok z acetonu to w zasadzie Aceton z rozpuszczonym kawałkiem naturalnego plastiku ABS, który utworzył lepką warstwę na łóżku, która pomaga utrzymać odbitki na łóżku podczas drukowania.


To było rozwiązanie, z którego korzystałem w przeszłości, ale chciałem wyeliminować cenę konieczną do zakupu nowej taśmy. Jeśli nie będę w stanie znaleźć rozwiązania dla szklanego łóżka, to do tego wrócę. I jestem w stanie wyregulować ogranicznik krańcowy poziomu Z. Dziękujemy za sugestie dotyczące różnych rodzajów taśm. Używam niebieskiej taśmy malarskiej, która czasami ma dość wysoką cenę.
Arden Rasmussen

@ArdenRasmussen Rozumiem. Szczerze mówiąc, nie jestem do końca przekonany, że i tak możesz naprawić potłuczone szkło. Lepiej przygotuj się na zastąpienie go albo oryginalnym, albo tylko wyciętym z pobliskiego producenta szkła. Czy Twoja maszyna przynajmniej pozwala Ci ustawić druk w dowolnym miejscu? A może musisz drukować od środka? Czy próbowałeś zastosować gwarancję w związku z tym problemem?
Tomas Sykora

1

Jeśli samo łóżko wykonane jest z aluminium / miedzi / innego metalu: Zrób wycięcie szkła i wymień je. Obecny jest prawdopodobnie przymocowany do stołu za pomocą kleju samoprzylepnego. Jeśli klej jest na bazie cyjanokrylanu, można go usunąć, pocierając acetonem. Jeśli jest to rodzaj silikonu, odpadnie pod pewną siłą. Nie martw się, nie uszkodzisz aluminium. Element grzejny znajduje się wewnątrz aluminium lub pod nim. Jeśli to nie jest alumunum, prawdopodobnie jest to płytka grzewcza z PCB. W takim razie nie sugerowałbym użycia acetonu lub jakiegoś „anty-kleju” i po prostu próbowałbym zastosować niewielką siłę i sprawdzić, czy szkło trochę się porusza. Jeśli nie, nie przejmuj się, podgrzewane płytki PCB również mogą się złamać. Następnie sugeruję nałożenie żywicy epoksydowej, aby zakryć otwory otaczające pęknięcia i zachować jednolitość okularów.

Także w przypadku okularów zamiennych: okulary do ramki na zdjęcia są bardzo tanie. McMaster sprzedaje wysokiej jakości łożyska i pręty, ale w przypadku szkła nie ma sensu marnować pieniędzy. 5 USD jest typowe dla tego szkła borokrzemowego w tym rozmiarze, jeśli jesteś w USA (nie jestem), myślę, że lokalny Home Depot wyciśnie go również dla ciebie za darmo.


1

Zgadzam się z kilkoma innymi, że najlepszym rozwiązaniem jest całkowita wymiana szkła. Ale poza tym możesz spróbować czegoś takiego jak Loctite „Klej do szkła”, który jest zasadniczo szalonym klejem do szkła. Pamiętaj, aby dobrze wyrównać i dobrze zamocować podczas suszenia, w przeciwnym razie skończy się to na stałe, nie prosto. Chcesz, aby był zaciśnięty na bardzo płaskiej powierzchni i zaciśnięty, popychając złamane krawędzie razem. Ale myślę, że po prostu go zastąpię.


1
Jeśli jest oparty na cyjanokrylanie, zawsze możesz usunąć klej za pomocą acetonu, jeśli skończy się nierównomiernie.
Leo Ervin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.