Filament wytłacza się pod kątem


18

Na jednej z dysz w mojej drukarce filament wychodzi pod kątem 45 stopni. Wydaje się, że powoduje to problemy z przyczepnością do łóżka i ogólną jakością.

  • Co spowodowało ten problem?
  • Jak to naprawić?
  • Jak temu zapobiec w przyszłości?

Kiedy mówisz o wytłaczarce, masz na myśli dyszę?
Tormod Haugene

Poprawiłem to.
Eric Johnson

1
@TextGeek, myślę, że Eric miał na myśli pisownię, a nie pytanie. ;)
Tormod Haugene

@EricJohnson Czy to pytanie zostało dla Ciebie rozwiązane, czy nadal szukasz odpowiedzi?
tbm0115

Tak, do czyszczenia dyszy użyłem cienkiego drutu. Zrobiłem również szereg pociągnięć, aby usunąć zanieczyszczenia znajdujące się wyżej w wytłaczarce.
Eric Johnson

Odpowiedzi:


7

Osobiście zdarzyło mi się tak, gdy miałem niewielki zatykacz w mojej dyszy.

Moje pierwsze kroki, aby to naprawić, to:

  1. Upewnij się, że zewnętrzna strona dyszy jest czysta. Miałem kawałki plastiku ciągnącego za wytłaczany filament i zmieniłem jego kierunek.
  2. Spróbuj „zimnego” lub „ atomowego ”. W moim Replikatorze 2 robię to, usuwając silnik wytłaczarki, podgrzewając gorący koniec, ręcznie przepychając kawałek filamentu przez dyszę, pozwalając jej nieco ostygnąć i wyciągając filament (i mam nadzieję, że zatkają) z dyszy.

Upewnij się także, że zmieniasz filamenty w najczystszy możliwy sposób. Jak sugeruje pull zimno można stosować: 3dprinting.stackexchange.com/questions/233/...
kamuro

6

Jeśli wyciągasz w powietrze, włókno wychodzi w pozornie losowych kierunkach. Nie powinno to powodować problemów, ponieważ filament powinien zawsze być ściśnięty na łóżku / warstwie pod spodem (lub podczas mostkowania, rozciągania się). Sposób, w jaki filament wychodzi na zewnątrz, nie odzwierciedla jego zachowania podczas drukowania.

Jeśli masz problemy, być może dysza jest zatkana małym kawałkiem resztek (lub, co mało prawdopodobne), dysza jest faktycznie uszkodzona. Niewiele można zrobić, aby temu zapobiec, oprócz używania wysokiej jakości filamentu i uważając, aby nie uszkodzić dyszy.


Pobiłeś mnie do tego! :)
Tormod Haugene

1

Najprawdopodobniej masz częściowe zatkanie w hotend (strona, która jest zatkana, to kąt, pod którym zgina się wytłaczany filament) lub masz jakiś plastik w jakiś sposób przyczepiony do powierzchni dyszy, do której wytłaczany plastik prawie przylega, jak dwie kropelki wody łączące się w jedną .

Jeśli to drugie, wyczyść hotend. Łatwiej jest usunąć z niego plastik, gdy jest gorący i miękki, ale nie poparz się.

Jeśli jest to chodak, jest to bardziej skomplikowane. Po pierwsze, możesz upewnić się, czy rzeczywiście jest to zatkany, czy nie, wyrzucając go w powietrze i mierząc drut za pomocą suwmiarki. Jeśli jest cieńszy niż powinien, a ustawienia krajalnicy są w porządku, oznacza to, że jest zatkany.

Sposoby pozbycia się zatkania:

1) Wymień dyszę na nową.

2) Rozerwij zatyka ostrym drutem.

3) Zdejmij hotend i wyczyść dyszę acetonem („kąpiel acetonowa”).

4) Przedmuchać palnik usuniętej dyszy. Niebezpieczna rzecz dla niektórych, ale działa. Jeśli nie masz pewności ani doświadczenia, a poprzednie dwa rozwiązania nie pomagają, wybierz opcję 1.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.