Czy drukowanie w 3D wielu kopii jednocześnie oszczędza czas?


10

Zastanawiam się - oczywiście, czy łóżko drukarki 3D jest wystarczająco duże - wydrukowanie wielu kopii tego samego wydruku może zaoszczędzić znaczną ilość czasu na małej linii produkcyjnej, z wyłączeniem drobnych strat, takich jak czas konfiguracji, czas przetwarzania końcowego itp.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

np. jeśli mój wydruk foo zajmuje 10 godzin, wydrukowanie 2x kopii w tym samym czasie zajęłoby 2x razy więcej, zwiększając się liniowo czy byłoby znacznie mniej?


1
To zależy. Czy drukujesz wszystko z jednej wytłaczarki, czy masz kilka wytłaczarek pracujących równolegle?
Davo,

1
Obie. Bestia z 4 i twórcą
Mehrad

Odpowiedzi:


6

Właściwie nie. Zajmie to nieco więcej dla każdego dodatku. Masz również punkt awarii, w którym jeden zostaje powalony i rujnuje wszystkie odciski.

Najszybszym sposobem drukowania wielu obiektów jest jeden na raz. W rzeczywistości slic3r pozwala to zrobić dzięki funkcji drukowania sekwencyjnego .

Powodem jest to, że czas potrzebny na podniesienie 0,5 mm, przesunięcie kilku MM do następnego obiektu, obniżenie 0,5 mm z powrotem w dół. Powtórz dla skorup wewnętrznych, skorup zewnętrznych, wypełnienia… wszystko dodaje czasu. Nie wydaje się dużo, dopóki nie zrobisz tego 14000 razy.

W twoim przykładzie byłoby to nieistotne. W bardziej skomplikowanych lub dobrze rozmieszczonych drukach jest to inna historia.

Aby uzyskać wyjątkowo szybki, spójrz na odlewanie PLA strat ...


1
Co ma z tym wspólnego rzutowanie na utratę PLA? Jak pozwala ci to przyspieszyć?
Tom van der Zanden

Możesz dodać do swojej odpowiedzi, że użytkownik jest w dużej mierze odpowiedzialny za sprawdzenie, czy wymagany luz XY dla głowicy wytłaczarki po wydrukowaniu kilku obiektów jest prawidłowo ustawiony. I oczywiście dla tych, którzy nie używają slic3r, zaletą drukowania wszystkiego na raz jest to, że możemy odejść od konfiguracji i wrócić, gdy wszystko jest zrobione :-)
Carl Witthoft

@TomvanderZanden Chcą zrobić grono. Wydrukuj 3d i wykonaj odlew.
StarWind0

To nie jest właściwa terminologia. „Utracone odlewanie PLA” odnosi się do procesu, w którym nadruk PLA jest zamknięty w gipsie, a następnie wypalony / stopiony, a następnie stopiony metal wlewa się w pustkę po lewej stronie. Forma jest następnie łamana i wydobywana jest część metalowa. Nie pomaga to w tworzeniu wiązki części, ponieważ zarówno część wzorcowa, jak i forma są zniszczone. Pomysł, by spojrzeć w celu (silikon), zarówno formy i odlewy z żywicy nie jest zła propozycja chociaż, ale nie do końca związane z pytaniem (i nie ma OP wskazanie poszukuje do wydrukowania , że wiele egzemplarzy tej części).
Tom van der Zanden

Tak, dlatego była to nuta, a nie odpowiedź
StarWind0

3

Tak i nie. To zależy.

W przypadku drukowania FDM czas drukowania jest najczęściej skalowany liniowo wraz z liczbą obiektów. Jednak niektóre drukarki mają „minimalny czas warstwy”, dzięki czemu mniejsze warstwy są drukowane wolniej, aby zapewnić, że każda warstwa zajmie co najmniej ten minimalny czas. To daje drukowi wystarczająco dużo czasu na ostygnięcie.

Ponieważ model pokazany w twoim przykładzie jest dość mały, jest całkiem prawdopodobne, że osiągnie minimalny czas warstwy. Oznacza to, że wydrukowanie jednej kopii zajmie dokładnie tyle samo, co wydrukowanie dwóch kopii, co potrwa dokładnie tak długo, jak wydrukowanie trzech kopii, aż do osiągnięcia minimalnego czasu nałożenia warstwy. W tym momencie dodanie większej liczby modeli po prostu doda stałą liczbę minut do czasu drukowania.

Jeśli model jest wystarczająco duży, aby minimalny czas warstwy nie był czynnikiem, wówczas drukowanie obiektów pojedynczo jest ogólnie szybsze, ponieważ oszczędzasz na podróżach między warstwami dwóch obiektów (a także daje lepszą jakość wydruku, ponieważ ruchy między obiektami mogą pozostawić łańcuch).

Dotyczy to tylko drukowania FDM. W przypadku drukowania DLP czas drukowania dla (zestawu) modeli zależy tylko od ich całkowitej wysokości, a zatem liczby wymaganych warstw, ponieważ każda warstwa wymaga takiego samego czasu, niezależnie od ilości drukowanego materiału. Zatem czas dla modeli 1, 2, 3, ... n jest dokładnie taki sam.

Istnieje wiele innych rodzajów procesu drukowania, w których liczba warstw jest o wiele ważniejsza niż ilość użytego materiału, na przykład natryskiwanie lepiszcza, SLA i SLS ... Tutaj zazwyczaj drukuje się trochę czasu, ale głównym czynnikiem czasu drukowania jest liczba warstw (a w przypadku SLS - ilość czasu potrzebnego do ostygnięcia objętości kompilacji po każdym wydruku, co jest dość znaczące).


3

Drukowanie wielu części pozwala zaoszczędzić czas.

Problemy wskazane przez inne plakaty są w całości włączone, ale jednym z czynników, który został zaniedbany, jest czas potrzebny na wyczyszczenie platformy roboczej i wznowienie drukowania. Okazało się, że w przypadku mniejszych części (poniżej 1 cala sześcianu) drukowanie kilku części jednocześnie było wygodniejsze i minimalnie szybsze. Zaoszczędzony czas wynikał bardziej z faktu, że mogłem zostawić drukarkę na kilka godzin i pracować nad innymi zadaniami bez konieczności opiekowania się drukarką, czekając na zakończenie każdej części. W ten sposób wydrukowałem około 100-200 części. Ostatecznie straciłem jedną partię, gdy jedna część się rozluźniła i zaczęłam powodować problemy, ale okazało się, że była to niewielka cena za to, że mogłem zrobić wiele innych rzeczy.

Wszystko sprowadza się do krytyczności terminu realizacji części. Jeśli robisz części na chichoty i nie potrzebujesz ich natychmiast, powiedziałbym, że pojedynczo. Mniejsze ryzyko awarii, mniej marnowanego materiału, a czas nie jest zbyt ważny. Jeśli tworzysz części do prototypowego produktu, który musi zostać przetestowany w terenie za kilka tygodni, wybrałbym małe partie wielu części. Daje to więcej czasu na pracę nad innymi rzeczami, mniej istotnymi, i możesz od czasu do czasu się zameldować, aby potwierdzić, że zwykle jest to w porządku bez konieczności robienia czegokolwiek, zakładając, że wszystko idzie dobrze.


2

Proporcja poprawy produkcji zależy, ogólnie rzecz biorąc, od wielkości drukowanych przedmiotów. Niestety jest wystarczająco zmienny, aby utrudnić precyzyjną odpowiedź.

Rozważ wydruk pojedynczej jednostki. Jako przykład użyję mojej drukarki. Inne drukarki mogą mieć podobne sekwencje. Nadruk rozpoczyna się, a łóżko musi się nagrzać do temperatury. Po osiągnięciu ustawionego poziomu głowice drukujące muszą również osiągnąć temperaturę. Ignorując na chwilę czas trwania wydruku, uważa się, że łóżko drukarki musi ostygnąć, aby zwolnić wydruk.

Jeśli masz dziesięć elementów do wydrukowania, zyskujesz dziewięć razy więcej niż upłynął czas. Może to stanowić znaczną część czasu produkcji.

Z drugiej strony, dziesięć wydruków w przeciwieństwie do jednego nie przyniesie dużych korzyści w czasie. Możesz stracić trochę czasu po przetworzeniu, jeśli masz ciągi między przedmiotami.

Kolejna komplikacja wiąże się bezpośrednio z drukowaniem ilościowym. Jeśli wystąpił błąd pojedynczego wydruku, straciłeś ten czas. Na przykład jeden wydruk może potrwać 18 minut. Po 12 minutach od wydruku masz zatkany dyszę i musisz przerwać pracę. To niefortunna strata.

Z dziesięcioma odciskami na łóżku masz dwie godziny na wydruk i masz awarię. Znacznie gorsza strata czasu i wydajności.

Oczywiście wolałby mieć właściwie w pełni działającą drukarkę i mieć pewność, że te awarie się nie pojawią.

Drukarki klasy Hobby nie są w stanie zapewnić takiego poziomu zaufania, ale drukarki klasy przemysłowej / komercyjnej powinny, co dodatkowo skraca czas produktywności drukowania wielu przedmiotów na łóżku.

Jeśli masz wymienne łóżka do drukowania, które mogą być połączone z możliwością wstępnego podgrzania przychodzącego łóżka, zyskujesz na czasie. Nie znam wystarczającej liczby drukarek klasy komercyjnej, aby zasugerować, że taka funkcja istnieje. Moje łóżko drukarki jest przymocowane magnesami i może być zamienione na gorąco, jeśli zachowam ostrożność. Łóżko zacznie szybko się ochładzać, dzięki czemu podgrzana płyta stanie się tym bardziej cenna. Zamiast tego wydrukuję wiele artykułów i mam nadzieję na najlepsze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.