Folgertech FT-5: Wygląda na to, że nie odczytuje poprawnie G-Code


9

Niedawno kupiłem FT-5 od Folgertech i skończyłem montaż około tydzień temu. Muszę jeszcze wykonać udany wydruk. Wygląda na to, że albo plik nie jest poprawnie pocięty na plasterki, albo może nieprawidłowo odczytuje kod G. Położy pierwszą warstwę obwodową części, a następnie przesunie się o kilka mm w dół na płycie roboczej, wytłoczy kolejną warstwę obwodową, a następnie powtórzy. Próbowałem drukować z SD i przez USB, używając Cury jako oprogramowania do krojenia, z tymi samymi wynikami.

  • Podwójnie sprawdziłem szczelność wszystkich pasów i kół pasowych
  • Sterownik Y był zły, początkowo więc zamieniłem go na zapasowy na płycie i to rozwiązało problem.
  • Przejrzałem cały kod na oprogramowaniu układowym Marlin V3 i wszystko wydaje się wyglądać tak, jak powinno.
  • MKS Gen V 1.4 z Arduino Mega 2560
  • Próbowałem używać Arduino 1.6.5 / 1.6.6 / 1.6.7
  • Skalibrowałem kroki XYZ / mm

Wszystkie ruchy mechaniczne i przesunięcia wydają się być poprawne. Drukarka łączy się bez problemu z Pronterface. To także dobrze mieści się z maszyny i USB i przesuwa się tam, gdzie powinno podczas tych procesów. Ponownie wydaje się, że problem polega na tym, że próbuje interpretować kod G. Próbowałem również wielu plików G-Code z różnych źródeł, ale nadal mam to samo szczęście.

Jeśli ktoś ma doświadczenie z podobnymi problemami lub może zaoferować jakąkolwiek pomoc, byłby bardzo wdzięczny. Nie mam pojęcia, co może się dziać!

Na czerwonym filtrze próbuję dziś rano wydrukować kostkę kalibracyjną 5 mm , przykład tego, jak powinna wyglądać ta kostka kalibracyjna, pokazano na zdjęciu z białymi kostkami kalibracyjnymi.

Kostka kalibracyjna 5 mm Przykład kostki kalibracyjnej 5 mm


Pachnie jak pominięte kroki.
Tom van der Zanden

Zgadzam się. Następną próbą rozwiązania tego problemu będzie dostrojenie sterowników krokowych w ten weekend. Jakieś inne sugestie?
T_Robbins

@T_Robbins, rozwiązałeś to?
markshancock

Zgadzam się, że na tym zdjęciu wygląda to na pominięte kroki wzdłuż osi od przodu do tyłu. Maszyna jest 2-osiową maszyną suwnicową, w której bezwładność z boku na bok jest znacznie niższa niż bezwładność z przodu do tyłu. Sugeruję sprawdzenie ustawień przyspieszenia, które mogą być zbyt wysokie lub mogą być ustawione dla innej maszyny architektury.
cmm

Naprawiłeś ten problem? To naprawdę wygląda na pominięte kroki. Dodaj odpowiedź, jeśli ją naprawiłeś; możesz zaakceptować odpowiedź po 48 godzinach.
0scar

Odpowiedzi:


1

Zdjęcie pokazuje, że w jakiś sposób brakuje kroku w kierunku Y (przy założeniu, że wykonałeś zdjęcie z przodu).

Brak kroków może być spowodowany zbyt wysokimi ustawieniami dla przyspieszenia i szarpnięcia, zbyt dużym tarciem podwozia lub zespołu pasa, podwoziem łapiącym coś w pewnym punkcie, zbyt małym prądem przez silnik krokowy.

Możesz zwiększyć moment obrotowy na silniku krokowym, zwiększając wartość referencyjną sterownika krokowego, jeśli masz oddzielne moduły sterownika krokowego lub śrubę regulacyjną na płycie kontrolera drukarki. Ponadto zmniejsz ustawienia przyspieszenia i szarpnięcia oraz sprawdź, czy podwozie nie porusza się w poślizgach, odłączając pasek, a następnie ponownie podłącz pasek i sprawdź tarcie kół pasowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.