Wykonalne zatrzaski z nadrukiem 3D


9

Mam drukarkę 3D Ultimaker 2+ i muszę wydrukować element, który nie mieści się w objętości roboczej drukarki. Mimo że będzie pasował, nadal będę musiał wydrukować go w dwóch częściach, ponieważ będę musiał zmieścić w nim trochę sprzętu. Mógłbym użyć kleju, aby go złożyć, ale później będę musiał usunąć sprzęt.

Staram się więc znaleźć jakieś realne rozwiązania, jak je połączyć / przyciągnąć. Grubość ścianki wynosi obecnie 3 mm.

Wytnij samolot

Płaszczyzna do cięcia części.

Przekrój, w którym dzielę część

Przekrój przekrój.


Czy możesz podkreślić, gdzie jest cięcie?
Tomáš Zato - Przywróć Monikę

Dodałem kolejną figurę pełnej części i płaszczyzny cięcia. Drugi pokazuje przekrój cięcia.
Bjartmar

Nawiasem mówiąc, czy zastanawiałeś się nad umieszczeniem sprzętu w środku podczas drukowania? Wstrzymaj drukowanie, włóż sprzęt do środka, kontynuuj.
Tomáš Zato - Przywróć Monikę

@ TomášZato Sprzęt musi być wymienny (przypuszczalnie nieniszczący)
Sean Houlihane

1
@TomvanderZanden Nie sądzę, że jest to uważane za duplikat. W tej sytuacji przykłady przedstawione w łączu nie są realną opcją ponownego dołączenia do dużego modelu. Zwłaszcza taki o tak cienkich ścianach.
tbm0115

Odpowiedzi:


1

Jeśli sprzęt musi być wyjmowany, to nie ma sensu próbować tworzyć jednoczęściowego obiektu. Wygląda na to, że masz dwa problemy. Po pierwsze, zdecyduj, jaki jest najlepszy sposób na podzielenie pojemnika, aby ułatwić zarówno umieszczenie i usunięcie sprzętu; po drugie, jak połączyć oba razem. Nie mogę odpowiedzieć na pierwsze pytanie, ponieważ nie pokazałeś nam sprzętu.

Co do drugiego: istnieje wiele planów dotyczących zatrzasków sprężynowych (takich jak paski, pokrowce na plecaki itp.) Na thingiverse.com. Jeśli nie masz żadnych ograniczeń na zewnątrz swojego kontenera, po prostu połączę zatrzaskowe złącza ze ścianą pojemnika (np. Z meshmixer).


0

Dziękuję za odpowiedź. Myślę, że mam rozwiązanie na moje potrzeby. Oto kilka liczb!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Więcej zdjęć klipu!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Prawa część modelu wydaje się dość trudna do wydrukowania. Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć struktur wsparcia. Nie będzie łatwo zapewnić dopasowanie zamków.
Michaił Z

Dodałem jeszcze trzy postacie klipu (do których uważam, że odwołujesz się jako prawa część), to pierwsza rzecz, którą wydrukuję w 3D, ale widziałem filmy z YouTube pokazujące znacznie więcej klifu niż to.
Bjartmar

Możliwym problemem nie jest sam zwis, ale możliwe zniekształcenie geometrii. Możesz dostać klipy, które albo są zbyt ciasne, albo blokują się
Mikhail Z

Okej, to może się zdarzyć. Ale poprosiłem znajomego, który często korzysta z tej drukarki. Uważa, że ​​precyzja jest całkiem dobra, więc spróbuję. Później opublikuje kilka zdjęć. Producent drukarek deklaruje precyzję nawet do 20 mikronów dzięki najlepszej dyszy. Chyba użyję tego!
Bjartmar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.