Czy kości drukowane w 3D będą fair?


30

Czy w procesie drukowania 3D jest coś, co może powodować, że kostki będą częściej niesprawiedliwe / lądują po określonej stronie? A może jakieś niedoskonałości będą znikome, a zatem kości będą sprawiedliwe? Bardziej martwi mnie tworzenie d20 niż cokolwiek innego, więc w razie potrzeby skup się na tym kształcie.


Używam MakerBot Replicator + z FDM, więc weź to pod uwagę, jeśli ma to wpływ na twoją odpowiedź, a jeśli uważasz, że inny proces drukowania miałby przewagę nad tym, nie wahaj się go włączyć.


4
W prawdziwym świecie żadne kości nie są całkowicie uczciwe. Ale dla wystarczająco luźnej / łagodnej definicji uczciwości, tak, kości drukowane w 3D mogą być „wystarczająco uczciwe”, w zależności od twoich kryteriów.
Dampmaskin

2
To mylące, że twój tytuł pyta, czy kości będą sprawiedliwe, ale samo pytanie pyta, czy będzie niesprawiedliwe. Ludzie bardzo często zaczynają swoją odpowiedź na pytanie tak / nie od „tak”. albo nie." ale teraz nie jest jasne, co oznaczają te odpowiedzi.
David Richerby

@TomvanderZanden Uważam, że w moim pytaniu było jasne, że byłem ogólnie zainteresowany procesem drukowania 3D, na przykład sposobem, w jaki produkuje się go od podstaw lub innym procesem, który może wpłynąć na równowagę matrycy. Jeśli musisz wiedzieć, że mam dostęp do MakerBot Replicator +, którego chciałbym użyć do kości, ale wciąż nie widzę dokładnie, w jaki sposób konkretna drukarka miałaby znaczenie. Chciałbym wyjaśnić lub skierować mnie do różnych procesów drukarki i jak różnice mogą wpłynąć na kostkę, chciałbym wiedzieć.
Jaich

Proces drukowania 3D” nie istnieje. Makerbot wykorzystuje FDM, który buduje model poprzez nakładanie stopionego plastiku. Możesz również użyć SLA / DLP, który wykorzystuje światło do utwardzania światłoczułej żywicy w celu utworzenia części. Możesz użyć SLS, który wykorzystuje laser do stopienia razem metalowych lub plastikowych cząstek w celu utworzenia części. LOM bierze kawałek papieru, wycina plasterek modelu, a następnie skleja te wycięcia, aby utworzyć część. Co więcej, nawet w ramach jednego procesu (np. FDM) ustawienia drukowania wpłynęłyby na wynik. Jeśli pytasz o „druk 3D w ogóle”, pytanie jest zbyt ogólne.
Tom van der Zanden

Odpowiedzi:


29

To prawdopodobnie nie będzie fair.

Nawiasem mówiąc, mam spore doświadczenie z drukowaniem 3D.

Zależy to w dużej mierze od konkretnej technologii, której używasz do drukowania 3D, ale prawie wszystkie formy drukowania nie są idealne - w zależności od projektu, który wykonasz (solidne? Plastry miodu? ​​Puste?), Będzie niewielki, lub niezbyt nieznaczne różnice na twarzach, co spowoduje niesprawiedliwą śmierć. W szczególności powierzchnie równoległe do powierzchni roboczej będą prawdopodobnie różne w porównaniu z powierzchniami ustawionymi pod kątem.

Prawdopodobnie mógłbyś poradzić sobie z niektórymi z tych problemów za pomocą pewnego rodzaju przetwarzania końcowego, ale szczerze mówiąc, kupowanie kości byłoby łatwiejsze. Druk 3D służy do tworzenia niestandardowych lub prototypowych obiektów i nie jest tak naprawdę odpowiedni do masowej produkcji prostych kształtów, takich jak kości.

Nawet wyprodukowane kości mają pewne niedoskonałości, a nieco niesprawiedliwa kostka prawdopodobnie nie zrobi dużej różnicy w rozgrywce, ale trudno będzie ci ustalić, czy niedoskonałości z drukowania 3D są wystarczająco poważne, aby kostka była niesprawiedliwa bez rzutu wiele razy i patrząc na jego dystrybucję. Znów w tym momencie łatwiej jest po prostu kupić kości.

To powiedziawszy, niestandardowe d20 mogą wyglądać super, a jeśli masz zamiar wydrukować coś 3D, równie dobrze może sprawić, że będzie wyglądać fajnie ...


6
Twój nagłówek „prawdopodobnie nie” jest mylący, ponieważ tytuł pytania pyta, czy kości będą sprawiedliwe, ale ciało pyta, czy będzie niesprawiedliwe.
David Richerby

4
@flith Niedoskonałość w stole nie będzie systematycznie faworyzować jednego rzutu nad drugim, więc rzuty pozostaną uczciwe. Nieprzewidywalne niedoskonałości powodują, że rzut jest losowy; Problem z niedoskonałościami kostek polega na tym, że mogą one mieć przewidywalny efekt, ponieważ zwiększają prawdopodobieństwo lądowania w jednej orientacji niż w drugiej.
IMSoP

2
W SE pojawił się kolejny wątek na temat łatwego testowania rzetelności kości. Najlepszą odpowiedzią było unoszenie go w wodzie i szturchanie. Jeśli przestanie się obracać z tą samą liczbą za każdym razem, to niesprawiedliwe, ponieważ uczciwa kość będzie się obracać dłużej i zatrzyma się przy różnych liczbach. rpg.stackexchange.com/q/65206/4119 ma więcej szczegółów.
Kaczka Mooing

1
Z praktycznego punktu widzenia: gdybym zamierzał wydrukować matrycę 3D, aby była jak najbardziej sprawiedliwa, prawdopodobnie zrobiłbym matrycę w kształcie pryzmatu (taką jak ta ) i wydrukowałbym ją tak, aby jeden z końców (tj. twarze, na których nie ma lądować) jest „bazą” podczas drukowania. To dałoby - przynajmniej w przypadku znanych mi drukarek - większą szansę na uczciwą matrycę, ponieważ duża część niejednolitości zwykle występuje w kierunku pionowym i / lub z pochyłymi powierzchniami, i w ten sposób wszystkie (ważne) twarze byłyby jednakowo dotknięte.
psmears

1
Wygląda na to, że wszystkie odpowiedzi mówią o teorii. Nie widziałem żadnych prawdziwych testów. Postanowiłem więc przetestować w prawdziwym życiu celowo nieuczciwie umierającą k6 - uderzanie i toczenie odgrywa znacznie większą rolę niż waga jakiejś strony.
Oleg Rudenko

6

Niestandardowe kostki z nadrukiem 3D są wyraźnie niższej jakości niż kostki z FLGS, które można zobaczyć w „standardowych” zestawach kostek, i mają tę samą jakość kości co tańsze plastikowe kostki dostępne online. Zależy to nieco od drukarki, ale można uzyskać bardzo jednolite wyniki pod względem gęstości materiału, przy czym problemy z rzetelnością matrycy ograniczają się do problemów z powierzchniami (np. Boki zwykle nie są identyczne). Możesz to naprawić za pomocą modelowania statystycznego i szlifowania, aby uzyskać bardzo dobrą matrycę, ale trwa to wiecznie i jest ogromnym bólem i całkowicie nie jest tego warte z praktycznego punktu widzenia. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​szybkie szlifowanie wszystkich powierzchni w przybliżeniu tej samej tekstury jest zwykle wystarczające. Możesz także po prostu wydrukować matrycę, aby powierzchnia powierzchni konstrukcyjnej i powierzchnia równoległa do niej (jeśli nie jest to d4) były ścianami nieważnymi, jak „10” i „11” na d20 - ponieważ są bardziej płynne, będą rzucane nieco rzadziej, ale średni rzut będzie taki sam, niezależnie od tego, jaka para liczbowa to działa, jeśli utrzymasz sumę „przeciwnych stron, aby umrzeć reguła rozmiar + 1 '. Szybkie szlifowanie nie trwa zbyt długo i działa dobrze; to zdecydowanie poleciłbym z mojego doświadczenia.

Uwaga: główną zaletą kości do drukowania 3D jest to, że jest niedroga, podczas gdy w przeciwnym razie zdobycie naprawdę niestandardowych kości (ważonych według specyfikacji, nietypowej liczby boków itp.) Wymaga wykonania ich ręcznie lub przelania wielu tysięcy dolarów . Kostki z nadrukiem 3D są szczególnie przydatne, gdy chcesz wymyślić kostki z tendencyjnością, ponieważ możesz łatwo zmienić takie rzeczy, jak fizyczny rozmiar matrycy, waga (poprzez zmianę ilości wnętrza pustego w środku), rozkład masy (poprzez zmianę miejsca pustych wnęk- - zwane „pływakami”, gdy te luki są używane do odchylania rzutu, znacznie mniej dobrego niż ważenie) oraz rozmieszczania liczb, aby ukryć różnice między twoją kością a „uczciwą” kością wydrukowaną 3d.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kości drukowane w 3D działają dobrze w przypadku gier RPG, ale są nieco lekkie (przynajmniej w przypadku mojego surowca). Użyłem ich trochę z grupą, dla której stworzyłem GM, podczas kopania w druk 3D, i na pewno mają pewne niszowe zastosowania, ale piękne kości wysokiej jakości z dobrym wyczuciem są tak tanie w dzisiejszych czasach, że po prostu nie Widzę powód, aby przejść do wydatków i kłopotów, kiedy można tego uniknąć.


Czy masz jakieś strony lub sklepy, które poleciłbyś dla tańszych i lepszych kości do gry?
Jaich

6

Wydrukowałem kilka kości i rzuciłem je ~ 100 razy, aby sprawdzić - były bardzo dalekie od uczciwości. Myślę, że jednym z powodów jest to, że wewnętrzne wypełnienie (a zatem i duża waga) jest zorientowane w określony sposób. Może to pomóc wykonać wypełnienie pełne lub brak wypełnienia, ale jeszcze go nie porównałem.


Dzięki za testowanie! Czy mogę zapytać, jakiej drukarki / metody użyłeś do wydrukowania kości i jakie kości przetestowałeś?
Jaich

Moja drukarka to w zasadzie MendelMax 2 i zostałem wydrukowany przy użyciu PLA i myślę, że dysza 0,4 mm. Zdecydowanie wypróbowałem d6, który jest sześciokątnym cylindrem (miałem nadzieję, że będzie bardziej sprawiedliwy, ponieważ toczy się tylko wokół jednej osi, ale to nie pomogło). Myślę, że próbowałem też innych kształtów, ale nie pamiętam, które.
TextGeek

1
Użycie wzorca wypełnienia tarczycy (AIUI niedostępne w chwili udzielenia odpowiedzi) prawdopodobnie złagodziłoby problem z orientacją wypełnienia.
R ..

3

Prawie wszystkie umierające są do pewnego stopnia niesprawiedliwe. Jeśli poważnie martwi Cię dokładność, musisz przetestować to, co produkujesz, a jeśli nie jest zadowalające, zmodyfikuj przedruk i ponownie przetestuj. Prostym / gruboziarnistym testem jest unoszenie kości w bardzo słonej wodzie i zanotowanie, która twarz jest skierowana do góry, wielokrotnie zakłócać matrycę, zwracając uwagę na górę. Wszelkie rażące uprzedzenia powinny ujawnić się po kilku perturbacjach. Zauważ, że ten test ujawnia tylko, że kość ma odchylenie, a nie na której twarzy jest tendencyjna do lądowania. Prawdopodobnie nie jest również bardzo dokładny, ale powinien być na tyle dobry, aby umożliwić ocenę, czy drukowana matryca jest gorsza niż zakupiona w sklepie.


Wątpię, czy to zadziała dla każdej kości o powierzchniach o różnym obszarze, więc bądź ostrożny.
Carl Witthoft

3

Próbowałem zrobić niesprawiedliwą kostkę , umieszczając 100% wypełnienia w środku przeciwnego do 6, 5 i 4.

Kiedy go unosisz, zawsze ma oczekiwaną stronę do góry. Dzięki pływaniu naprawdę możesz sprawdzić, czy ktoś próbował nieuczciwie to zrobić.

Testy w prawdziwym życiu wykazały niestety moją całkowitą porażkę :)

Po 104 rzutach średnia wynosi 3,49. Jeszcze mniej niż „sprawiedliwy” 3.5!

Wygląda na to, że ciężar plastiku jest zbyt niski, aby konkurować z uderzeniem i rotacją. Następną próbą może być włożenie do niego czegoś metalicznego podczas drukowania.


Jedną teorią, którą mam, i którą mogę przetestować, jest próba potwierdzenia, że ​​dzięki drukowi 3D możesz sprawić, że całkowita masa będzie tak niska, że ​​dominują inne efekty. Na przykład mój D12 jest mniejszy niż 1 g (pusty).
R ..

2

To jest trochę bardziej skomplikowane. Zmiany d20, które kupujesz w sklepie, są również nieco bardziej uprzywilejowane. Teraz rozmawiamy statycznie, to polubi jedną stronę nad drugą. Ponieważ różnica w rozkładzie ciężaru nie jest drastyczna, jeśli wydrukujesz go na jednolitym papierze, nie będzie to miało znaczenia. W użyciu prawdopodobnie tego nie zobaczysz.

To powiedziawszy, jeśli chcesz być bardzo pewny ... Chciałbym użyć modelu z nadrukiem 3d, zrobić z nim silikonową formę. Następnie użyj Żywicy, aby zrobić kości. Teraz możesz zacząć robić całe partie kości tak dobre, jak to, co dostajesz w sklepie.

Moja ostateczna odpowiedź brzmi: technicznie będzie to sprzyjać, ale tego nie zauważysz.


Myślę, że twój punkt widzenia na temat rozkładu masy może być bardzo ważny. Myślę jednak, że użycie gęstszego wypełnienia lub kilku górnych i dolnych warstw mogłoby pomóc.
Tormod Haugene

Zgadzam się, że stworzenie formy to najlepsza rzecz do zrobienia z 3Dprinter. Jeśli używasz ABS, możesz wygładzić wewnętrzne powierzchnie zgodnie z potrzebami z rozpuszczalnikami po wydrukowaniu.
Carl Witthoft

2

Raczej nie.

Tworzenie prawdziwych „sprawiedliwych” kości jest dość trudne, nawet w przypadku procesów o wysokiej tolerancji. Druk 3D (poziom hobbystów) ma znacznie niższą tolerancję i na pewno będzie nieprawidłowo ważony, szczególnie jeśli wypełnienie jest mniej niż pełne. Profesjonalne drukarki 3D będą lepsze i dokładniejsze, ale prawdopodobnie będą nieznacznie obciążone z jednej strony.

Niezależnie od procesu możliwe byłoby stworzenie uczciwych kości przy użyciu drukowania 3D jako podstawowego środka produkcji, a następnie ważenia, wyważania i wykonywania dodatkowej obróbki, aby je wyrównać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.