Wyłączanie podgrzewania dla kilku ostatnich warstw. Dobry pomysł czy nie?


9

Moje łóżko nie pozwoli oderwać się od wydruków, dopóki nie ostygnie. Proces chłodzenia zajmuje sporo czasu.

Zastanawiałem się nad ustawieniem M140 S0(ustawia temperaturę stołu na 0) gdzieś pod koniec procesu drukowania, aby po zakończeniu drukowania chłodzenie było już w toku.

Czy to zły pomysł? Pytam, bo gdyby to był w 100% idealny pomysł, krajalnik prawdopodobnie już by to zrobił.


3
O: „gdyby to był w 100% idealny pomysł, krajalnik prawdopodobnie zrobiłby to już”. Nie; to złe założenie! Dzisiejsze krajalnice są świetne, ale bardzo dalekie od ideału lub pełnego wyposażenia. Miej sprytne pomysły i nie pozwól, aby obecne możliwości krojenia ograniczały twoje myślenie. =)
wjl

Kilka miesięcy później eksperymentowałeś z tym? Mam ten sam problem, dużo pracy, więc nie mam wystarczająco dużo czasu, aby ostygnąć wydruki.
ON5MF Jurgen

Odpowiedzi:


6

To nie jest zły pomysł i powinieneś spróbować. Ale tylko na wydrukach o pewnej wysokości, ponieważ:

Celem podgrzewanego złoża jest zapewnienie przyczepności pierwszych kilku warstw. Bez ciepła na dolnej stronie warstwy, warstwy powyżej pociągną za sobą te warstwy, gdy ostygną, powodując widoczne zniekształcenie. Kiedy twoje łóżko jest cieplejsze niż warstwy powyżej, te pierwsze warstwy pozostają ciepłe. Trwa to, gdy powyższe warstwy są wciągane w przyleganie do dolnej warstwy zamiast stania się nieuczciwi.

Wydrukuj niektóre obiekty, które są wyższe niż 10 warstw, i zobacz. Kiedy ci się powiedzie, zdobądź wiedzę naukową i zmniejsz liczbę warstw, aż zobaczysz wypaczenie. Wtedy będziesz wiedział, jaką wysokość obiektu możesz zastosować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.