Drukowanie plastikowych części zamiennych


12

Wielokrotnie łamałem małe plastikowe części, których prawie nie da się wymienić, ale można je łatwo wydrukować w 3D. Najnowszym takim nieszczęściem jest pokrętło głośności w fabrycznie zainstalowanym radiu w moim samochodzie.

Mam niewielkie doświadczenie w drukowaniu 3D i chciałbym móc wymienić te części na coś bardzo zbliżonego do oryginału. Spędzanie godzin na mierzeniu i projektowaniu części zamiennej, która powinna wynosić 5 USD, nie jest tak naprawdę opcją. Potrzebuję czegoś, aby zeskanować połamane fragmenty w 3D i jakoś po prostu uszczelnić szew tam, gdzie jest uszkodzony.

Czy istnieje system skanowania / drukowania / oprogramowania, który nie wymaga dużego doświadczenia w projektowaniu 3D?


Cześć, James. Zauważyłem, że twoje pytanie jest już od dłuższego czasu. Czy któraś z poniższych odpowiedzi była w stanie rozwiązać twoje pytanie? Jeśli tak, czy miałbyś coś przeciwko zaakceptowaniu właściwej odpowiedzi. Jeśli nie, czego brakuje, abyśmy mogli Ci pomóc? Ponadto, jeśli sam to wymyśliłeś, zawsze możesz odpowiedzieć i zaakceptować własne rozwiązanie. Dziękuję Ci.
tbm0115

Odpowiedzi:


12

Najłatwiej jest tak jak obecnie: modeluj elementy ręcznie, używając (cyfrowych) suwmiaków do ich pomiaru.

Technologia skanowania nie jest zbyt dobra, a modele nie mają jakości wydruku. Zwykle naprawienie skanu jest bardziej pracochłonne niż modelowanie przedmiotu od zera.


Im lepszy sprzęt pomiarowy, tym łatwiej będzie. Użyłem CMM w pracy do „zeskanowania” części za pomocą sondy dotykowej. To daje mi zakrzywione powierzchnie, które są trudne do zmierzenia za pomocą suwmiarki. Z drugiej strony nie wszyscy mają do dyspozycji ponad 100 000 $ sprzętu pomiarowego lol Spróbuj poszukać lokalnego warsztatu maszynowego!
tbm0115,

Powiedziałbym, że to prawdopodobnie najlepsza odpowiedź z całej gamy. Dla czegoś tak prostego jak pokrętło głośności, nawet dla nowych użytkowników CAD, nie jest to długi proces. Dokładnie takie podejście zastosowałem w mojej klasie CAD, aby uczniowie mogli ćwiczyć modelowanie. Jeśli chodzi o pokrętło głośności, nie wyobrażam sobie, że powinno to zająć więcej niż 45 minut nawet dla stosunkowo nowych użytkowników
Diesel

@Diesel 45 minut na sztukę za 5 USD wciąż jest dalekie od ideału. Nawet jeśli jest to obecnie najlepsze rozwiązanie, dla niektórych nadal jest to zbyt wysoka bariera.
Erhannis

@Erhannis, nie jestem do końca pewien, do czego zmierzasz. 45 minut to oczywiście szacunek, a jeśli część to 5 $ to za dużo, to koszt druku będzie barierą. Mój komentarz wskazywał, że modelowanie jest bardzo łatwą umiejętnością do nauczenia się (nie być świetnym, ale się uczyć) i jeśli jest to umiejętność, której można się nauczyć na wolnym oprogramowaniu, OP nie będzie musiało płacić ani za drogi skaner i będą mogli stworzyć wszystko, czego potrzebują. Jeśli 45 minut to zbyt dużo czasu, aby się czegoś nauczyć, jak bardzo potrzebujesz tego?
Olej napędowy

@Diesel Przepraszam, w zasadzie narzekałem. Gdybym musiał wybierać między wydatkami 5. Teraz, jako ćwiczenie edukacyjne, może być bardzo opłacalne. Podobnie, jeśli 45 minut znacznie zmniejszyło się z praktyką (powiedzmy, do 5 lub 10 minut), wtedy byłbym w porządku z ustaleniem trasy projektowej. (Ogólnie rzecz biorąc, jestem po prostu niezadowolony ze stanu technologii skanowania 3D i chciałbym, żeby była magicznie idealna, haha.)5andspending45mindesigningsomethingmundane,Idpickthe
Erhannis

3

Istnieje technologia skanowania: sprzęt lub oprogramowanie (takie oprogramowanie zazwyczaj działa z wielu zdjęć 2D). Ma ograniczenia, ale jest aktywnym obszarem badawczym i jest coraz lepszy. „Autodesk 123D Catch” i „3-Sweep” to kilka przykładów.

Jednym z kompromisów między automatycznym i ręcznym jest złożoność kształtu, który należy powielić. Czasami możesz stworzyć znacznie prostszy kształt, który nadal działa i / lub pogrubić część, aby nie pękła następnym razem. To może znacznie uatrakcyjnić ręczne projektowanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.